Drugie miejsce

Tenisistki stołowe „Miarki” awansowały do finału zawodów wojewódzkich
0

15 listopada w Żywcu odbyły się wojewódzkie półfinały Tenisa Stołowego dla Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. W zawodach wystartowała drużyna I LO w Żorach. Swoją grą dziewczęta zapewniły sobie awans do finałowego turnieju.

2017-11-18 13:56 Autor: df, źródło: Łukasz Ślosarek
Uczeń I LO zdobył indeks Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
0

Niedawno odbyła się X Jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach. Uczeń I LO im. Karola Miarki w Żorach został jego laureatem.

2017-05-23 17:45 Autor: df, źródło: materiały prasowe
Uczeń żorskiego CKZiU z 2. miejscem w „Lidze Młodych Kreatorów”
0

10 kwietnia w teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach brali udział w VII edycji konkursu „Liga Młodych Kreatorów”. W gronie zwycięzców znalazł się uczeń klasy 3cZ.

2017-05-15 19:20 Autor: df, źródło: CKZiU w Żorach
Sukces Eksplozji Żory na festiwalu mażoretek
0

23 kwietnia mażoretki Eksplozji Żory wystartowały w Festiwalu Mażoretek Parada w Czerwionce-Leszczynach. Kadetki i seniorki zajęły czołowe miejsca w kilku kategoriach.

2017-05-11 20:42 Autor: df, źródło: materiały prasowe
Młodzi artyści z Żor okryli się srebrem na międzynarodowym festiwalu
0

Dwie grupy artystyczne z Żor wzięły udział w Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej „Kalejdoskop Talentów - Wiosna 2017” w Żywcu. Zarówno solistki Klubu Piosenki Ballo, jak i grupy Zespołu Tanecznego „Wesołe Nutki” zajęły tam wysokie miejsca.

2017-04-22 18:50 Autor: df, źródło: MOK w Żorach
Uczennica ZS nr 2 awansowała do finału Olimpiady Języka Rosyjskiego
0

W Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego miały miejsce zawody II stopnia (eliminacje okręgowe) XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego. Uczennica klasy 2l żorskiego „Tischnera” zajęła w nich drugie miejsce.

2017-03-25 10:30 Autor: df, źródło: ZS nr 2 w Żorach