Maraton

Maraton rowerowy i festyn rodzinny. Przed nami VII edycja Tour de Silesia
0

Maraton Tour de Silesia nie jest rozgrywany w formie wyścigu. Priorytetem imprezy jest dobra zabawa oraz zmierzenie się z własnymi słabościami. Uczestnicy mają do wyboru wiele wyzwań. Każdy uczestnik za ukończenie danej edycji otrzymuje pamiątkowy medal oraz gadżet TdS.

2023-07-06 14:38 Autor: lk
Żorzanin rekordzistą Polski w biegu 48-godzinnym
0

Rekord Polski mężczyzn i zwycięstwo w mocno obsadzonym biegu 48-godzinnym – Andrzej Wereszczak zaprezentował fenomenalną formę podczas 15. Festiwalu Utramaratonu w Atenach. Żorzanin w dwie doby przebiegł niewiarygodny dystans 385 kilometrów.

2020-01-17 14:44 Autor: JP, źródło: UM Żory
Leśny półmaraton w słoneczną pogodę
3

W klimacie Dzikiego Zachodu w Żorach po raz czwarty rozegrano Półmaraton Leśny. Na dłuższy dystans zdecydowało się 205 zawodników, a 113 stanęło na starcie krótszego biegu.

2019-11-25 10:00 Autor: AM, źródło: festiwalbiegow.pl
Żorzanin ukończył Spartathlon!
0

Niezwykły wyczyn na koncie Andrzeja Wereszczaka. Żorski biegacz ukończył ultramaraton, uzyskując wysoką 39 pozycję w klasyfikacji generalnej.

2017-10-03 21:00 Autor: gs, źródło: HRmax Żory
Policjant z pasją do biegania
0

Arkadiusz Muras słynący z zamiłowania do biegania zbliża się do tytułu zdobywcy Korony Maratonów Polskich. Ostatnio z powodzeniem ukończył kolejny bieg - 16. PZU Cracovia Maraton.

2017-05-09 07:14 Autor: gs, źródło: KMP Żory
II miejsce w ultramaratonie ''Zamieć'' zdobyli zawodnicy HRmax
0

Sukces żorskiej grupy biegowej HRmax w 24-godzinnym ultramaratonie

Zawodnicy z grupy biegowej HRmax Żory wystartowali w ciężkim, 24-godzinnym ultramaratonie. Pokonawszy dwunastokrotnie 13,5-kilometrową pętlę zdobyli II miejsce.

2016-02-13 12:10 Autor: ps, źródło: HRmax / Krzysztof Kokot
asp.szt. Arkadiusz Muras ukończył biegowy maraton
0

Żorski policjant z powodzeniem ukończył maraton biegowy

Kolejny sportowy sukces odniósł asp.szt. Arkadiusz Muras – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji żorskiej komendy. Policjant wystartował i z powodzeniem ukończył ponad 40-kilometrowy wyścig w ramach biegowego święta PKO Silesia Marathon.

2015-10-07 17:00 Autor: ps, źródło: KMP Żory
Paweł Chomiuk biegnie dla swojego syna Jakuba. Nie widział go od dłuższego czasu
5

Nie widział swojego syna od prawie dwóch lat. Biegnie dla niego do Warszawy

Mapa, butelka wody, dobre buty i silna wola – tylko tyle trzeba, aby przebiec około 400 kilometrów z Rybnika do stolicy naszego kraju – Warszawy. Na ten krok zdecydował się Paweł Chomiuk, który wystartował dzisiaj wczesnym rankiem w niecodziennym wydarzeniu „Marsz dla Jakuba”. Swojego syna, który mieszka w Żorach, nie widział od prawie dwóch lat. Dlaczego?

2015-04-20 13:00 Autor: Bartłomiej Furmanowicz; wk
0

Halloweenowy maraton strachu w Kinie Na Starówce

Już w najbliższy piątek, 31 października obchodzimy Halloween. Dla tych, którzy lubią się bać Kino Na Starówce zorganizowało filmowy „Maraton Strachu”.

2014-10-28 12:00 Autor: ADI, źródło: materiały prasowe
3

Żorzanie przekonują: „Prawie każdy może zostać maratończykiem”

W tym przypadku postawa mieszkańców Żor - członków grupy biegowej HRmax Żory, zaprzecza twierdzeniu, że „prawie robi dużą różnicę”. Grupa aktywnie działa dopiero drugi sezon, ale dzięki ogromnemu zaangażowaniu treningowemu może poszczycić się wieloma sukcesami.

2014-04-29 11:59 Autor: wk; źródło: Krzysztof Ptak