sobota, 28 marca 2015      Anieli, Sykstusa, Joanny
    login :     hasło :
   zarejestruj się    nowe hasło
WIADOMOŚCI    |    KULTURA I ROZRYWKA    |    SPORT I REKREACJA    |    EDUKACJA    |    BIZNES    |    FOTOGALERIA
Jesteś tu :   Biznes
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błedy (literowki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Poleć znajomemu
 
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
 
 
Wyślij

Hospicjum w Żorach: komfortowe warunki, wyszkolona kadra. NFZ zwiększa kontrakt

17 stycznia 2013, autor: mk
 
Fot. archiwum
Po wielomiesięcznych negocjacjach żorskiemu Hospicjum im. Jana Pawła II udało się uzyskać wyższy kontrakt na leczenie pacjentów z Narodowego Funduszu Zdrowia. A to i tak kropla w morzu potrzeb.
ZOBACZ PODOBNE
Hospicjum w Żorach: mogą pomagać dzięki 1% z podatku. W zamian rozliczą twój PIT
Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach zachęca do przekazywania 1% z podatku. Wszystkim, którzy mają problemy z rozliczeniem podatku za 2014 rok, a także tym, którzy nie mają na to czasu oferuje swoją pomoc w tym zakresie. Dokumenty można przynosić do siedziby hospicjum przy ul. Promiennej 4 od poniedziałku do soboty. 2015-02-04
Konferencja poświęcona dzieciom osieroconym w hospicjum
Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach zaprasza przedstawicieli placówek oświatowych na konferencję poświęconą dzieciom osieroconym i opiece nad nimi, sprawowanej także przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II”.  2014-11-21
Rekord na cmentarnych zbiórkach dla żorskiego hospicjum
Ponad 6 tysięcy złotych więcej niż w ubiegłym roku udało się zebrać podczas akcji „Zapalmy płomyk nadziei”, która w miniony weekend odbyła się na cmentarzach w Żorach i okolicznych miejscowościach. Okazuje się, że akcja na stałe wpisała się już w życie miasta i niewiele osób wobec wolontariuszy przechodzi obojętnie. 2014-11-03

Jak zauważa prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” , Dorota Domańska, żorskie hospicjum wyróżniają na tle regionu doskonałe warunki bytowe i wyszkolona kadra. - Poziom usług jakie oferujemy jest nieporównywalny, a pacjentów przybywa. Potrzeby mamy ogromne - kontrakt z NFZ pokrywa zaledwie 40% kosztów - podkreśla prezes Domańska.
Po wielomiesięcznych negocjacjach, placówka otrzymała kontrakt na leczenie 15 pacjentów w hospicjum stacjonarny i 7 w hospicjum domowym. Wcześniej było to 5 łóżek w hospicjum stacjonarnym i do 5 pacjentów w domowym.

 

- Pozostałe wydatki musimy pokryć z własnych pieniędzy, pochodzących z kwest, darowizn, 1% podatku oraz od sponsorów - dodaje Dorota Domańska.

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Jana Pawła II zachęca do czynnego wsparcia działań hospicjum przez: przekazanie 1% swojego podatku (od lutego wolontariusze będą pomagać w wypełnianiu zeznań podatkowych), akcję: „Podaruj nam swoją końcówkę wynagrodzenia” (na oświadczeniu należy wyrazić zgodę na przekazanie przez pracodawcę na rzecz hospicjum drobnej końcowej kwoty z comiesięcznego wynagrodzenia - oświadczenie dostępne na stronie),przystąpienie do grona Przyjaciół Stale Wspierających Hospicjum im. Jana Pawła II czy przekazanie darowizny na rzecz hospicjum, którą można odliczyć od dochodu.

 

Poza tym, zawsze można dołączyć do grona wolontariuszy. Aktualnie w hospicjum pomaga 25 wolontariuszy medycznych i 256 wolontariuszy akcyjnych. Spotkania kandydatów na wolontariuszy odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 16.00.


Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błedy (literowki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Poleć znajomemu
 
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
 
 
Wyślij


Znalazłeś błąd w artykule ? Poinformuj nas o nim.
Zgłoś błąd
 
Twój email:
Nadawca:
Treść zgłoszenia:
 
 
Wyślij
Głosy na tak: 3 Głosy na nie: 0

Podoba mi się!

Nie podoba mi się!

Zgłoś do moderacji!

hospicjum  Hospicjum im. Jana Pawła II  Dorota Domańska  NFZ
Całkowicie darmowy newsletter z przeglądem wydarzeń tygodnia w Żorach
komentarzy: 6 | Dodaj komentarz
2013-01-17 12:11:12
~devil

-3
nie wiem, czy w społeczeństwie wciąż nie funkcjonuje skrót myślowy hospicjum = umieralnia! poza tym kto oddaje w ostatnich dniach życia swoich bliskich do przedsionka śmierci?
2013-01-17 12:59:45
~gbart

1
Myślę, że osoby przebywające w hospicjum na stałe są tam po prostu ze względów medycznych np. potrzeby podłącznie do odpowiedniej aparatury, korzystania ze specjalnego sprzętu lub zabiegów, co nie zawsze da się zrobić w domu. Być może trafiają się sytuacje o których pisze ~devil, ale nie oceniałbym zbyt pochopnie.
2013-01-17 13:04:08
~gestskoczka

0
@devil, byłem kiedyś odwiedzić umierającego na raka kolegę. Umierał w domu, nie było jeszcze w okolicy hospicjum. Po mimo że miał fachową obsługę, a i jego córka też była pielęgniarką, to współczułem rodzinie nie tylko odejścia ukochanej osoby. Myślę że bardzo dobrze się stało że miasto wybudowało hospicjum. (Zdaniem człowieka niewierzącego trzeba podkreślać, że to miasto wybudowało, bo zaraz po oddaniu wystawiono potężny krzyż.) Nie wiem czy określenie hospicjum jest równoznaczne ze słowem umieralnia, człowiek póki żyje ma zawsze nadzieję. Również nie wierzący.
2013-01-17 13:19:23
~sprawiedliwy

1
Jak można napisać "hospicjum=umieralnia", "przedsionek śmierci"..???? Jedna z najbardziej sensownych decyzji miasta i radnych pozwala godnie umierać - to oznaka cywilizacji i przyzwoitości. Można być "devilem", ale nie można pisać debilnych komentarzy.
2013-01-21 09:48:44
~stefan257

0
Wspaniala inicjatywa miasta , wspaniali ludzie tam pracujący.Ludzie potrzebujący pomocy w ostatnich dniach swego życia zawsze będą , bez względu na sytuację materialną i rodzinną.To jak wygląda opieka nad ludźmi starymi , schorowanymi jest miarą naszego człowieczeństwa.To jedna z najważniejszych inwestycji miejskich ostatnich lat i ten kierunek należy rozwijać .
2013-01-21 11:17:19
~zuza19

1
Kto nie ma pojęcia co to jest hospicjum i dlaczego tam trafiają ciężko chorzy...nie ma prawa uwłaczać nikomu!!! Najprościej po prostu pójść tam, zobaczyć porozmawiać z bardzo "ludzkim" i życzliwym personelem...to taka mała dygresja na GŁUPI komentarz "devil" vel...bez obrazy debil!!!
Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu.
Redakcja portalu TuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
komentarzy: 6 | Dodaj komentarz

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE WIADOMOŚCI
BIZNES W RYBNIKU
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
NAJWYŻEJ OCENIANE OPINIE INTERNAUTÓW
PATRONATY
 
Alert TuŻory.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz informację z pierwszej ręki, zdjęcia lub film? Napisz do nas !
 
PREZENTACJE FIRM

© 2010 copyright - tuPolska Sp. z o.o., tel. (32) 42 37 551, fax. (32) 42 37 559, email: redakcja@tuzory.pl    |    redakcja    |    realizacja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie
Współpraca :
pogoda w Żorach
5