Młody żorzanin został Mistrzem Polski w ratownictwie wodnym

2015-07-12, Autor: wk; źródło: UM Żory
Remigiusz Kolawa, 18-letni zawodnik klubu UKS Salmo Żory został Mistrzem Polski w ratownictwie wodnym.

Żorzanin kilkakrotnie stanął na najwyższym stopniu podium. Najbardziej spektakularne zwycięstwo odniósł w konkurencji 100 metrów – ratownik. Wyprzedził wielokrotnego mistrza kraju Arkadiusza Kulę o 0,53 sekundy.

Remigiusz zdobył też złoty medal w kategorii junior 200 metrów – super ratownik oraz srebrny medal w konkurencji 100 metrów – ratowanie manekina w płetwach. W klasyfikacji generalnej pływak z Żor zdobył Mistrzostwo Polski juniorów.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1