MTS Żory odniósł w Słupsku ważne zwycięstwo

Szczypiornistki żorskiego MTS-u w końcu przerwały złą passę meczów bez zwycięstwa i w sobotnim spotkaniu wyjazdowym pokonały rywalki ze Słupska.

Przed meczem jako faworyta wskazywano drużynę gospodarzy, Słupię Słupsk, która plasowała się w ligowej tabeli kilka pozycji wyżej od żorzanek. Zawodniczki MTS-u w każdym kolejnym meczu udowadniały jednak, że są waleczne, ambitne i nie odpuszczają ani na moment. Tak też było w sobotnim pojedynku.

MTS miał przed spotkaniem na koncie tylko jedno zwycięstwo, Słupia - jedną porażkę. Beniaminek I ligi piłki ręcznej kobiet wszedł w spotkanie bardzo efektownie, osiągając dwupunktowe prowadzenie, które szybko przeobraziło się w dwupunktową stratę do gospodyń. Po wymianie bramek i emocjonującej I połowie na tablicy wyników widniał remis 15:15, co mogło napawać optymizmem i zwiastowało ciekawą rozgrywkę w II połowie. Tak też się stało.

Szczypiornistki z Żor wyszły na drugą część spotkania z wyraźną wolą zwycięstwa, co udowadniały na boisku, z każdą upływającą minutą coraz bardziej. Po kilkunastu minutach udało im się wypracować aż sześciopunktową przewagę, a na uwagę zasługuje postawa Natalii Staszkiewicz, która zdobyła dla MTS-u najwięcej bramek - 7. Do końca meczu żorzanki nie dały gospodyniom odrobić strat i zanotowały solidne zwycięstwo 23:28. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż w kolejnym już meczu brak jest wyraźnej liderki jeśli chodzi o ilość strzelonych bramek. Trzy kolejne zawodniczki miały ich po pięć, co pokazuje, że cała drużyna wspólnie buduje każdy element boiskowej współpracy.

Następne spotkanie ligowe 5 grudnia, a w żorskiej hali  MTS podejmie trzecią drużynę tabeli - Sambor Tczew.

Słupia Słupsk - MTS Żory 23:28 (15:15)

Składy:

Słupia Słupsk: Łoś, Czerkies - Łazańska 8, Ilska 4, Borowska 4, Budnicka 3, Wiśniewska 1, Cieśla 1, Bogacka 1 oraz Smutek, Lisiecka, Porębska, Domaros.

MTS Żory: Kolasińska, Szpryngier - Staszkiewicz 7, Olfans 5, Romanowska 5, Weselak 5, Moskal 3, Pietrzak 1 oraz Busk, Matusik.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0