Octagon Team Żory wziął udział w 90. Amatorskiej Lidze MMA

3 października odbyła się w Świętochłowicach 90. edycja Amatorskiej Ligi MMA. Na Mistrzostwach Śląska zjawili się również żorscy zawodnicy klubu Octagon Team Żory - Michał Domin oraz Szymon Rakowicz.

Startujący w kategorii seniorskiej -66 kg Michał Domin, po bardzo efektownej pierwszej walce, którą wygrał przed czasem przez KO, zdołał dojść do finału turnieju. Tam kontrolował walkę zarówno w stójce, jak i w parterze i ostatecznie zwyciężył na punkty, czym samym zdobył 1. miejsce Mistrzostw Śląska i złoty medal!

Jego młodszy kolega, także należący do kategorii wagowej -66 kg, który przegrał dopiero w półfinale z zawodnikiem bielskich Berserkerów i czekał go mecz o 3. miejsce. O brąz jednak nie powalczył, bowiem w szranki stanąć miał z klubowym kolegą z Cieszyna i w duchu drużynowym zdecydował poddać walkę po "rzucie monetą". Zajął finalnie 4. miejsce. Obaj zawodnicy pokazali serce do walki, zaangażowanie i ducha fair play.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0