Około 450 uczniów walczyło o mistrzostwo Żor w pływaniu

2015-03-04, Autor: mkor, źródło: MOSiR Żory
XVI Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w pływaniu za nami. Wzięło w nich udział około 450 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Najlepsi wywalczyli przepustkę do zawodów rejonowych.

Uczniowie rywalizowali w stylach: dowolnym, motylkowym, klasycznym i grzbietowym. Ci ze szkół podstawowych na dystansach 25 i 50m, a starsi próbowali swoich sił też na 100m. Oprócz zmagań indywidualnych, były także wyścigi sztafet.

Zwycięzcy konkurencji indywidualnych otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a także wywalczyli „przepustkę” do udziału w zawodach rejonowych Wyniki można sprawdzić tutaj, a my zapraszamy do obejrzenia fotogalerii pod tym linkiem.

XVI  Międzyszkolne  Mistrzostwa  Żor w Pływaniu zostały zorganizowane  wspólnie  przez  Miejski  Ośrodek  Sportu i  ekreacji  wraz ze Szkolnym  Związkiem  Sportowym  i pływackim  klubem  UKS  SALMO  Żory.