Pasmo sukcesów zawodników Klubu Kolarskiego Żory!

2016-09-28, Autor: wk; źródło: UM Żory

W ostatnich tygodniach młodzi kolarze z Klubu Kolarskiego Żory startowali w wielu wyścigach odbywających się w różnych regionach naszego kraju. Żorzanie po raz kolejny potwierdzili, że należą do czołówki w swoich kategoriach wiekowych.

Sześcioro kolarzy z Żor wystartowało w XIV Wyścigu Kolarskim „Tyskie Kryterium Fiata”. W kategorii juniorek młodszych 11 miejsce zajęłaKarolina Kawka. W kategorii żaków na najniższym stopniu podium stanął Mikołaj Szulik. W kategorii młodzików żorzanie zajęli następujące miejsca: Adam Szczotka (3 miejsce), Mateusz Koczar (7 miejsce) , Konrad Juraszczyk (17 miejsce) i Grzegorz Nazarko (18 miejsce).

Kilka dni później zawodnicy Klubu Kolarskiego Żory wzięli udział w IX Memoriale Kazimierza Gazdy. 12 miejsce w kategorii juniorka młodsza zajęła Karolina Kawka, a 7 miejsce w kategorii żaczka zajęła Olimpia Siwek. Świetnie spisał się Mikołaj Szulik, który finiszował na drugim miejscu w kategorii żak. Żorzanie startowali też w kategorii młodzik i zajęli następujące miejsca: 5 miejsce - Mateusz Koczar, 7 miejsce - Adam Szczotka, 11 miejsce - Kamil Śpiewok, 14 miejsce - Grzegorz Nazarko, a 15 miejsce - Konrad Juraszczyk.

Mikołaj Szulik świetnie spisał się też podczas XII Ogólnopolskiego Kryterium Ulicznego o Puchar Burmistrza Miasta Imielin, zajmując 3 miejsce w kategorii żak. Karolina Kawka była 12 w kategorii juniorka młodsza. W kategorii młodzik 6 miejsce zajął Mateusz Koczar, a 12 był Adam Szczotka.

10 miejsce w Mistrzostwach Międzywojewódzkich młodzików MTB w Głuchołazach zajął Konrad Juraszczyk, a w Mistrzostwach Polski MTB w Jeleniej Górze na 15 miejscu uplasował się Wojciech Wojcieszyński, natomiast zaraz za nim na metę wjechał Oskar Marcinkowski.

Żorscy kolarze świetnie spisali się w Wyścigu o Puchar Wójta Gminy Szuszec. W kategorii dziewcząt w wieku 13-16 lat druga była Aleksandra Wóltańska. W kategorii chłopców w wieku 11-12 lat triumfował jednak Wojciech Wojcieszyński, a na najniższym stopniu podium uplasował się Oskar Marcinkowski.

Nasi kolarze wystartowali w Mistrzostwach Śląska MTB w Węgierskiej Górce. Brązowy medal w kategorii żak zdobył Wojciech Wojcieszyński. Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca: