Puchar Śląska w Żorach: startowali nasi młodzi koszykarze

2015-01-20, Autor: mkor, źródło: ŻAK
W żorskiej hali miał miejsce Turniej Minikoszykówki rocznika 2004. Chłopcy z Żorskiej Akademii Koszykówki rozegrali trzy spotkania, dwa z nich wygrywając.

Młodzi żorzanie wygrali m.in. z liderem rozgrywek - niepokonanym do tej pory UKS 27 Katowice. Po pierwszej kwarcie przegranej przez nasz zespół 6:13, niewiele zapowiadało zwycięstwo. Wszystko zaczęło zmieniać się od drugiej kwarty, kiedy żorzanie odrobili straty i wyszli na prowadzenie 16:15. Druga połowa to mozolne budowanie przewagi - ostateczne zwycięstwo 37:27.

Charakter i wielką ambicję pokazał Oliwer Kozłowski, który zagrał pomimo choroby i stanowił pewny punkt ŻAK-u. Poniżej komplet wyników sobotniego turnieju: