Szczypiornistki: jeden gol dzielił je od szczęścia

2014-04-22, Autor: mkor
Oba zespoły przed ostatnim meczem w sezonie resztę stawki zostawiły daleko w tyle. Teraz emocje miały sięgnąć zenitu. I sięgnęły, bo mecz pomiędzy Ruchem II Chorzów, a MTS-em Żory trzymał w napięciu do samego końca. Stawką awans do I ligi.

Szczypiornistki pojechały do Chorzowa z realnymi szansami na wygranie II ligi. W końcu właśnie do momentu tego meczu, do ostatniej kolejki, MTS liderował całej stawce.

W Chorzowie żadna z ekip nie odpuszczała. ruch potrzebował zwycięstwa, żorzankom wystarczał remis. Do przerwy było po 14. Dramat nasze szczypiornistki przeżyły w drugiej połowie meczu, kiedy do upragnionego remisu zabrakło im... jednej bramki.

Ostatecznie gospodynie wygrały 27:26 i rzutem na taśmę wyprzedziły MTS w tabeli. Porażka w Chorzowie musi boleć nasze piłkarki ręcznej tym bardziej, że była ich pierwszą w sezonie 2013/2014.

To aż trudno sobie wyobrazić, ale w 16 meczach, przez 7 miesięcy, żorzanki były niepokonane na II-ligowym szczeblu piłki ręcznej w Polsce.

Celu ostatecznie zrealizować się nie udało. Drużyna Mirosława Szczurka, o ironio, pozostała więc w pokonanym polu. Mimo tego, zawodniczkom MTS-u należą się brawa - w przeciągu całego sezonu pokazały klasę. W bezpośrednich starciach podzieły się łupem z rezerwami Ruchu Chorzów. Oprócz jednego gola w Chorzowie, najbardziej szkoda wyjazdowego remisu w Gliwicach, gdzie MTS prowadził z Sośnicą do przerwy trzema bramkami. To podobnie jak porażka w Chorzowie, był jedyny remis zespołu w całym paśmie zwycięstw. Jak widać, okazał się być remisem zbyt ciążącym, by zespół mógł utrzymać się ponad resztą stawki.