Turniej szachowy już za nami. Kto wyjechał z Żor z pucharem ARP?

2014-11-26, Autor: wk
Zbigniew Pakleza i Aleksandra Lach okazali się triumfatorami pierwszej edycji Cluster CHESS OPEN Międzynarodowy Turniej Szachowy, który odbył się 23 listopada w Żorach.

W sumie aż 52 zawodników walczyło o Puchar Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. - Są w tym gronie osoby w wieku od 11 do 76 lat. Gracze pochodzą z Polski, Ukrainy i Czech. Na turnieju obecnych jest także czterech arcymistrzów oraz mistrzowie międzynarodowi - mówił nam w niedzielę Nikołaj Osipow, dyrekto turnieju. - To niesamowita szansa, by młody gracz zagrał partię ze starszym, ale i okazja, by mistrz spotkał się z mistrzem już w pierwszej rundzie - dodał.

Jak się okazało, zmagania były niezwykle zacięte - wielu zawodników otrzymało taką samą liczbę punktów. W ostatecznych rozstrzygnięciach decydowały więc wyniki punktacji pomocniczej Bucholtza.

> Fotogaleria: Międzynarodowy Turniej Szachowy w Żorach

Pierwszą edycję Międzynarodowego Turnieju Szachowego o Puchar Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. wygrał zatem Zbigniew Pakleza z KSz Warsaw Sharks Warszawa. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Heberla (ŻTMS Baszta Żnin), a na ostatnim stopniu podium stanął Marcin Tazbir (Akademia Szachowa Gliwice). W dalszej czołówce turnieju znalazł się także Petr Golubka (Novoyavorivsk Chess Club) - 4. miejsce, Vladimir Sergeev (Kijów) - 5. miejsce i Bogusław Sygulski (GKSz Hetman Pilzno) - 6. miejsce.

Z kolei najlepszą zawodniczką niedzielnego turnieju okazała się Aleksandra Lach (KSz Warsaw Sharks Warszawa), która w klasyfikacji generalnej zajęła 24. miejsce.

> Tutaj zobaczysz pełne wyniki Turnieju Szachowego o Puchar Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0