UKS Salmo Żory: Finał Ligi Klubów Śląskich Szkół Gimnazjalnych i Licealnych

2016-05-18, Autor: ps, źródło: UKS Salmo Żory
Zawodnicy UKS Salmo Żory 13 maja zakończyli zmagania w Lidze Klubów Śląskich. Po czterech edycjach żorski klub (rocznik 2001) zajął wysokie II miejsce wśród 22 startujących klubów.

Zawodnicy trenera Krzysztofa Kretka w IV rundzie zajmowali następujące miejsca:

Szymon Jaworski - I miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym oraz I miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym

Kacper Milbrant - II miejsce w konkurencji 100 m stylem grzbietowym  oraz II miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym

Bartłomiej Uryga - III miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym oraz III miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym

Piotr Ździebło - III miejsce w konkurencji 100 m stylem dowolnym

Sztafeta mężczyzn na dystansie 4x50 m stylem dowolnym nie miała sobie równych i z dużą przewagą zajęła I miejsce w składzie: Jaworski, Uryga, Pajączkowski, Milbrant.

Drużyna UKS-u Salmo Żory po czterech rundach Ligi Klubów Śląskich zdobyli łącznie 33 medale (14 złotych, 8 srebrnych, 11 brązowych).

Wśród najlepszej ósemki mężczyzn na Śląsku znalazło się czterech zawodników żorskiego klubu.