Zawodnicy UKS Czwórka Żory przywieźli sześć medali z Halowych Mistrzostw Śląska

Sześć medali z zawodów Halowych Mistrzostw Śląska w Ostrawie przywieźli dobrze spisujący się w tym roku zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Czwórka Żory.

Doskonałą formę utrzymuje najlepszy skoczek w dal w Polsce - Paweł Dzida. W Ostrawie zmierzył się z dystansem 300 m, na którym okazał się bezkonkurencyjny w kategorii juniorów młodszych i zdobył złoty medal z wynikiem 36,06 s. Zaciętą walkę na dystansie 1000 m stoczyła Julia Han, która z wynikiem 3:01,35 zdobyła tytuł Wicemistrzyni Śląska.

>ZOBACZ fotogalerię z występu zawodników Czwórki na Halowych Mistrzostw Śląska w Ostrawie<

Brązowe medale zdobyli: młodziczka Martyna Ziebura w biegu na dystansie 600 m, na którym ustanowiła rekord życiowy - 1:41,61, junior Grzegorz Biernat na dystansie 300 m, młodzik Ariel Szymczak w biegu na 1000 m z rekordem życiowym 2:55,35 oraz Wojciech Jabłoński na dystansie 600 m w kategorii seniorów. Warto przypomnieć, iż Wojtek jest niesłyszący, co jednak nie przeszkadza mu walczyć i rywalizować na bieżni z przeciwnikami na bardzo dobrym poziomie.

Przyzwoite miejsca i wyniki na dystansie 600 m uzyskali również: Marta Kałmuk, Zuzanna Wypich, Paulina Wilczek, Marta Gawełek oraz Mateusz Śliwa.