Zawodnicy UKS Salmo Żory to multimedaliści

Mistrzostw Śląska ,które odbywały się od 25 do 26 listopada 2016 w Gliwicach. Klub UKS Salmo Żory reprezentowały dwie zawodniczki: Agnieszka Tomasiak i Izabela Kusak oraz sześciu zawodników: Szymon Jaworski, Piotr Zdziebło, Olaf Pajączkowski, Kacper Cielecki, Natan Piotrowski, Filip Pichnar i najmłodszy Jakub Śliwka, który startował w kategorii Open.

Zawodnicy łącznie zdobyli 19 medali. Oto wyniki podopiecznych Krzysztofa Kretka:

Szymon Jaworski 7 medali (5 Złotych,1 Srebrny i 1 Brązowy)
Piotr Zdziebło 6 medali (2 Złote,3 Srebrne i 1 Brązowy)
Olaf Pajączkowski 1 złoty medal
Agnieszka Tomasiak 2 medale (1 srebrny i 1 brązowy)
Kacper Cielecki 1 brązowy medal
Sztafeta 4x100m stylem dowolnym w składzie Pajączkowski, Cielecki, Jaworski, Piotrowski zdobyła srebrny medal
Sztafeta 4x200m stylem dowolnym w składzie Piotrowski, Cielecki, Pajączkowski, Pichnar zdobyła brązowy medal.