zamknij

Sport i rekreacja

Znamy wyniki 18. edycji międzyszkolnych mistrzostw w pływaniu

2017-02-17, Autor: df, źródło: MOSiR w Żorach

Młodzi pływacy z żorskich podstawówek rywalizowali w minionym tygodniu w międzyszkolnych mistrzostwach. Do 18. edycji zawodów zgłosiła się rekordowa liczba placówek. Poznajcie zwycięzców poszczególnych konkurencji.

9 lutego w Parku Wodnym Aquarion odbyły się „XVIII Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu Szkół Podstawowych”. Organizatorami zawodów byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach, Szkolny Związek Sportowy i pływacki klub UKS SALMO Żory.

Reklama

W tym roku do imprezy zgłosiła się rekordowa liczba szkół podstawowych. W kilkunastu konkurencjach wystartowało około 350 uczniów.

Zwycięzcy konkurencji indywidualnych otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy. Z kolei pucharami nagrodzono szkoły, które wygrały klasyfikację generalną.

Wyniki:

25m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2010:
I miejsce - Robert Zimończyk - SP 9 - 40,37
II miejsce - Adam Czaja - SP 8 - 45,10 -

25m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2010:
I miejsce - Olga Dąbek - - SP-3 - 30,38
II miejsce - Alicja Kowal - - SP 11 - 38,63
III miejsce - Hanna Tetla - SP 7 - 40,06

25m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2009:
I miejsce - Bartosz Granieczny - Żorek - 22,44
II miejsce - Filip Żyguła - SP 13 - 25,63
III miejsce - Krzysztof Okupiński - SP 3 - 26,06

25m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2009:
I miejsce - ex aequo Oliwia Rusin - SP 5 – 22,15 i Emilia Grzenia - SP 9 - 22,15
III miejsce - Wiktoria Wyszogrodzka - Żorek - 23,57

25m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2008:
I miejsce - Igor Pergół - SP 16 - 17,22
II miejsce - Cezary Pustelnik - SP 3 - 20,28
III miejsce - Filip Kozłowski - NSMS - 20,59

25m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2008:
I miejsce - Wiktoria Pokrywińska - SP 3 - 19,63
II miejsce - Urszula Śliwka - SP 13 - 20,50
III miejsce - Julia Mieszczok - SP 9 - 22,47

50m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2007:
I miejsce - Igor Omelanowicz - NSMS - 38,37
II miejsce - Karol Ryszkiel - SP 3 - 43,10
III miejsce - Konrad Rogala - NSMS - 43,97

50m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2007:
I miejsce - Zuzanna Okoń - SP 13 - 42,75
II miejsce - Hanna Mikula - NSMS - 44,13
III miejsce - Jasmina Winiarska - SP 17 - 44,19

50m stylem grzbietowym chłopców – rocznik 2007:
I miejsce - Karol Kuczera - SP 9 - 58,40
II miejsce - Wiktor Woryna - SP 3 - 59,32
III miejsce - Krzysztof Guzik - SP 16 - 1:02,66

50m stylem grzbietowym dziewcząt – rocznik 2007:
I miejsce - Liwia Sobczak - SP 13 - 58,97
II miejsce - Matylda Kubiak - SP 17 - 59,60
III miejsce - Alena Staniszewska - SP 17 - 1:02,66

50m stylem klasycznym chłopców – rocznik 2007:
I miejsce - Bartosz Gałeczka - NSMS - 52,00
II miejsce - Mateusz Kotecki - SP 17 - 56,53
III miejsce - Kacper Forcik - NSMS - 59,32

50m stylem klasycznym dziewcząt – rocznik 2007:
I miejsce - Hanna Grzymała - SP 16 - 52,69
II miejsce - Katarzyna Dąbrowa - NSMS - 53,00
III miejsce - Elżbieta Decner - SP 17 - 1:01,79

50m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2006:
I miejsce - Bartosz Chochliński - SP 3 - 35,84
II miejsce - Szymon Danielczyk - SP 8 - 36,82
III miejsce - Patryk Rusin - SP 5 - 37,72

50m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2006:
I miejsce - Julia Sojka - SP 1 - 38,00
II miejsce - Oliwia Widera - SP 17 - 40,13
III miejsce - Eliza Woryna - SP 8 - 43,38

50m stylem grzbietowym chłopców – rocznik 2006:
I miejsce - Grzegorz Hajduk - SP 6 - 43,94
II miejsce - Witold Kurianowicz - SP 17 - 49,47
III miejsce - Adrian Stefański - SP 17 - 52,44

50m stylem grzbietowym dziewcząt – rocznik 2006:
I miejsce - Paulia Wielebnowska - SP 17 - 46,34
II miejsce - Paulina Bendzelauskas - SP 17 - 49,09
III miejsce - Zofia Massalska - SP 3 - 49,78

50m stylem klasycznym chłopców – rocznik 2006:
I miejsce - Wojciech Michalski - SP 17 - 45,94
II miejsce - Wojciech Krenkiewicz - SP 3 - 58,97
III miejsce - Michał Kieczka - SP 1 - 1:01,53

50m stylem klasycznym dziewcząt – rocznik 2006:
I miejsce - Monika Abrahamczyk - SP 17 - 58,88
II miejsce - Julia Polok - - SP 13 - 1:00,09
III miejsce - Paulina Forcik - SP 8 - 1:00,28

Sztafeta 4 x 50m st. dowolnym chłopców rocznik 2006-2007:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 17 - 3:08,63
II miejsce - NSMS - 3:14,84
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 - 3:16,44

Sztafeta 4 x 50m st. dowolnym dziewcząt rocznik 2006-2007:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 17 - 3:02,19
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 13 - 3:22,28
III miejsce - NSMS - 3:31,87

50m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2005:
I miejsce - Kacper Kapusta - SP 8 - 32,19
II miejsce - Maksymilian Lorek - SP 17 - 38,37
III miejsce - Bartłomiej Kempny - SP 9 – 41,66

50m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2005:
I miejsce - Amelia Witkiewicz - SP 17 - 34,75
II miejsce - Aleksandra Duda - SP 15 - 35,00
III miejsce - Elżbieta Płaczek - SP 8 - 36,72

50m stylem grzbietowym chłopców – rocznik 2005:
I miejsce - Patryk Guziuk - SP 17 - 39,25
II miejsce - Oliwier Kostrubiel - SP 17 - 41,31
III miejsce - Szymon Farion - SP 15 - 46,79

50m stylem grzbietowym dziewcząt – rocznik 2005:
I miejsce - Emilia Ryszkiel - SP 3 - 45,47
II miejsce - Anna Marek - SP 16 - 50,94
III miejsce - Anna Kempińska - SP 11 - 52,47

50m stylem klasycznym chłopców – rocznik 2005:
I miejsce - Wiktor Żak - - SP 15 - 43,93
II miejsce - Rafał Kościelski - SP 17 - 44,28
III miejsce - Oskar Zagórski - SP 9 - 50,09

50m stylem klasycznym dziewcząt – rocznik 2005:
I miejsce - Martyna Laksander - SP 17 - 49,78
II miejsce - Martyna Świerczek - SP 5 - 49,90
III miejsce - Amelia Franczyk - SP 15 - 52,34

50m stylem motylkowym chłopców – rocznik 2005:
I miejsce - Bartosz Kańtoch - SP 17 - 39,50
II miejsce - Adam Biel - SP 17 - 41,28

50m stylem motylkowym dziewcząt – rocznik 2005:
I miejsce - Paulina Chochel - SP 17 - 48,10
II miejsce - Nadia Korytkowska - SP 8 - 57,74

50m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2004:
I miejsce - Jakub Hajduk - SP 17 - 33,54
II miejsce - Bartłomiej Paleczny - SP 17 - 36,87
III miejsce - Karol Lewandowski - SP 6 - 41,84

50m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2004:
I miejsce - Weronika Fira - SP 17 - 31,97
II miejsce - Zuzanna Grzymała - SP 17 - 34,75
III miejsce - Magdalena Jakubska - SP 13 - 41,00

50m stylem grzbietowym chłopców – rocznik 2004:
I miejsce - Jakub Oleksy - SP 17 - 39,50
II miejsce - Kasper Bugla - SP 13 - 46,41
III miejsce - Kacper Izbaner - SP 13 - 48,03

50m stylem grzbietowym dziewcząt – rocznik 2004:
I miejsce - Julia Olma - SP 17 - 35,13
II miejsce - Nadia Motyka - SP 17 - 38,16
III miejsce - Klaudia Semik - SP 13 - 49,91

50m stylem klasycznym chłopców – rocznik 2004:
I miejsce - Jakub Śliwka - SP 17 - 35,28
II miejsce - Davide Rzeszowski - SP 17 - 43,12
III miejsce - Marek Głowacz - SP 13 - 53,31

50m stylem klasycznym dziewcząt – rocznik 2004:
I miejsce - Patrycja Lala - SP 17 - 42,50
II miejsce - Lena Kaczan - SP 17 - 43,34
III miejsce - Karolina Kreis - SP 5 - 54,62

50m stylem motylkowym chłopców– rocznik 2004:
I miejsce - Błażej Smyczek - SP 17 - 37,19
II miejsce - Daniel Stępiński - SP 17 - 38,25

50m stylem motylkowym dziewcząt – rocznik 2004:
I miejsce - Nadia Lala - SP 17 - 35,41
II miejsce - Julia Kostrzewska - SP 17 - 35,88

Sztafeta 4 x 50m st. dowolnym chłopców rocznik 2004-2005:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 17 - 2:18,34
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 6 - 3:04,22
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 8 - 3:26,84

Sztafeta 4 x 50m st. dowolnym dziewcząt rocznik 2004-2005:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 17 - 2:28,97
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 8 - 3:09,10
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 13 - 3:32,44

Klasyfikacja drużynowa chłopców szkół podstawowych:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 17 - 454 pkt.
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 - 315 pkt.
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 13 - 308 pkt.
IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 8 - 202 pkt.
V miejsce - Niepubliczna SMS - 154 pkt.
VI miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 11 - 140 pkt.
VII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 9 - 138 pkt.
VIII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 6 - 123 pkt.
IX miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 15 - 91 pkt.
X miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 16 - 77 pkt.
XI miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 - 63 pkt.
XII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 5 - 49 pkt.
XIII miejsce - Prywatna Szkoła Podstawowa Żorek - 41 pkt.
XIV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 7 - 3 pkt.

Klasyfikacja drużynowa dziewcząt szkół podstawowych:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 17 - 440 pkt.
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 - 285 pkt.
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 13 - 266 pkt.
IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 8 - 214 pkt.
V miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 11 - 188 pkt.
VI miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 5 - 140 pkt.
VII miejsce - Niepubliczna SMS - 94 pkt.
VIII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 9 - 90 pkt.
IX miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 - 87 pkt.
X miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 16 - 86 pkt.
XI miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 15 - 74 pkt.
XII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 7 - 54 pkt
XIII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 6 - 46 pkt.
XIV miejsce - Prywatna Szkoła Podstawowa Żorek - 42 pkt.

Klasyfikacja generalna szkół podstawowych:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 17 - 894 pkt.
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 - 600 pkt.
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 13 - 574 pkt.
IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 8 - 416 pkt.
V miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 11 - 328 pkt.
VI miejsce - Niepubliczna SMS - 248 pkt.
VII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 9 - 228 pkt.
VIII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 5 - 189 pkt.
IX miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 6 - 169 pkt.
X miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 15 - 165 pkt.
XI miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 16 - 163 pkt.
XII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 - 150 pkt.
XIII miejsce - Prywatna Szkoła Podstawowa Żorek - 83 pkt.
XIV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 7 - 57 pkt.

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy przekażesz 1% podatku organizacji pożytku publicznego?





Oddanych głosów: 145