Zwycięska sobota żorskich klubów

2015-10-11, Autor: ps, źródło: mat. prasowe
Siatkarki MUKS-u Sari Żory i A-klasowe kluby piłkarskie MKS Żory oraz LKS Baranowice zwyciężyły swoje sobotnie mecze ligowe.

10 października drużyna młodziczek MUKS-u Sari Żory dwukrotnie odniosła zwycięstwo. W pierwszym meczu pokonały zespół SMUKS Orzesze 2:1 (25:8, 21:25, 15:5), a w kolejnym spotkaniu wyszli "z tarczą" z pojedynku z klubem UKS Jedynka Rybnik wygrywając ponownie 2:1 (25:19, 13:25, 15:8). Młodziczki zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli z jedną zaledwie porażką na koncie.

W sobotę grały także dwa kluby piłkarskiej A klasy - MKS ŻoryLKS Baranowice. Na stadionie przy ul. Wolności drużyna MKS-u podejmowała wyżej notowanego w ligowej tabeli Płomienia Ochojec. Pierwsza połowa meczu w Żorach nie przyniosła bramek, choć to drużyna gości miała lekką przewagę. Na początku drugiej połowy żorzanie przeprowadzili kilka groźnych akcji, co dało rezultat w postaci strzelonego w 49. minucie gola, a sześć minut później było już 2:0. Obie bramki strzelił Tomasz Steleblak. Od tego momentu rywale rzucili się do odrabiania strat, lecz tylko raz, w 70. minucie meczu, udało im się pokonać bramkarza MKS-u Żory. Mecz zakończył się wygraną żorzan 2:1.

Drużyna LKS-u Baranowice, w której przed kilkoma dniami nastąpiła zmiana trenera, grała na wyjeździe z MKS-em Czerwionka. Faworytem spotkania była drużyna z Czerwionki, ale finalnie uległa przyjezdnym 3:2. Na listę strzelców w Baranowicach dwukrotnie wpisał się Piotr Tomecki i jedną bramkę strzelił Mateusz Stolarek. Było to trzecie zwycięstwo w lidze baranowickich piłkarzy.