Zwycięstwo! KS Żory pokonuje AKS Niwkę Sosnowiec na wyjeździe

2015-05-25, Autor: mkor, źródło: KS Żory

KS Żory pokonało w minioną sobotę AKS Niwka Sosnowiec 1:2 i jednocześnie odniosło drugie zwycięstwo w tym sezonie ligi okręgowej.

Goście przyjechali do Sosnowca by coś udowodnić i już od początku przejęli inicjatywę stwarzając sobie po drodze kilka sytuacji bramkowych. W końcu w 22. minucie bramkarza przeciwnika pokonał Tomasz Simlat. Kilkanaście minut później ten sam piłkarz podwyższył wynik na 2:0.

Słaba gra gospodarzy wpłynęła na to, że ich trener w przerwie przeprowadził aż trzy zmiany. Żorzanie ustawili się do gry z kontry i mieli swoje okazje do postawienia kropki nad ‘i’ w tym spotkaniu, jednak w kluczowych momentach zabrakło szczęścia. Niwka odpowiedziała w 82. minucie, kiedy to honorowego gola z rzutu karnego strzelił Krochmal.

SKŁAD KS ŻORY:  Goździkowski, Pawłowski, Wajda (74' Dworok), Steleblak, Dyląg, Witak, Banaś, Kurpiński, Simlat (65' Łapiński),  Czerwiec,  Gajek (86' Jakubowski)

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0

Komentarze (9):
  • ~Cantu 2015-05-25
    20:15:14

0 5

I tak dostaną walkower bo nie mieli paszportów :-)

• ~jasnypieron 2015-05-27
    12:50:09

4 0

wczoraj 26. maja KS Żory wygrał kolejny mecz, ale....przecież to Żory, a portal tuzory.pl raczej nie chwali sukcesów żorzan.....tylko Rybnik, Rybnik, Rybnik....nawet jak Energetyk Wielopole przegrywa...

• ~not4u 2015-05-27
    17:42:56

0 3

A komu by się jeszcze chciało o KSie pisać. rozumiem szczypiorniak, młodzieżowe kluby - tam jest przyszłość, a nie niebudzący od dłuższego czasu zainteresowania KS Żory. Poza tym wejdź sobie jasnypieronie na inne żorskie portale - tam sportu w ogóle nie uświadczysz.

17:52:01

5 0

not4u......najlepiej rozpier....ć to co nie daje wygranych??? Gra tam wielu młodych chłopaków i "na pewno" takimi komentarzami bardzo im pomagacie!!! A proszę mi wierzyć, ze Ci chłopcy wychodząc na murawę naprawdę chcą wygrywać, ale takimi "fachowymi" uwagami to im przeszkadzacie.....ale taka rola niektórych dziennikarzyn....dokopać leżącemu, a napinać klapy marynarki po odznaczenia i medale jak gdzieś zwęszycie sukces!!!

• ~Arteks 2015-05-27
    18:48:26

0 2

@jasnypieron - ale mi się podobają te twoje kompleksy - nawet odzywają się w przypadku twojej ulubionej drużyny. A swoją drogą szkoda tego dogorywającego żorskiego sportu no nie?

18:51:59

0 3

Tu nawet nie o chłopaków chodzi, co o prowadzenie klubu. Ile jeszcze osób przychodzi na te mecze? ja sam zrezygnowałem ze 2-3 lata temu. Wolę na polaris pójść popatrzeć. Śpiewali kiedyś: "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść...". Arteks sport się u nas broni, zwłaszcza młodzieżowy, a przecież o to w niektórych miastach też ciężko.

22:36:44

2 0

@not4u - resztką sił... Niestety budżet miasta na sport przeznacza groszowe kwoty, a przemysłu w Żorach nie ma więc nie ma sponsorów.

• ~jasnypieron 2015-05-28
    07:45:54

2 0

tym bardziej głupkowate komentarze tej sytuacji nie poprawią, ale nie wolno dołować tej części młodzieży, której jeszcze chce się chcieć uprawiać sport, a nie "uprawiać" marihuanę z ręką na klawiaturze komputera, czy komórki