Zawodnicy z Żor na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkoatletyce 2020

Dwa srebrne medale zdobyli lekkoatleci Klubu UKS „Czwórka” Żory na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się 14-16 lutego w Toruniu.

Zobacz
2020-02-20 2489 Autor: UKS Czwórka Żory
Powiatowe Mistrzostwa Żor w Piłce Ręcznej Dziewcząt „Igrzyska Dzieci”

28 stycznia odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Żor w Piłce Ręcznej Dziewcząt „Igrzyska Dzieci”, w których wzięło udział 6 Szkół Podstawowych, a które wygrała drużyna Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego im. Polskich Olimpijczyków.

Zobacz
2020-01-31 2137 Autor: SP13
Puchar prezydenta Żor w skacie

12 stycznia w żorskim Klubie Wisus zawodnicy rozegrali turniej w ramach Grand Prix Okręgu Rybnik Polskiego Związku Skata 2020 o Puchar prezydenta Żor. W turnieju wzięło udział 85 zawodników.

Pierwsze miejsce zajął Wojciech Bartosik z klubu Silesia Rybnik, drugie: Bolesław Starosta z Fortecy Świerklany, a trzeice: Tomasz Szymała należący do klubu Asy Wisus Żory.

Zobacz
2020-01-15 2605 Autor: Wisus Żory
Żorski Półmaraton Leśny

W klimacie Dzikiego Zachodu w Żorach po raz czwarty rozegrano Półmaraton Leśny. Na dłuższy dystans zdecydowało się 205 zawodników, a 113 stanęło na starcie krótszego biegu.

Zobacz
Setki żorzan w biało-czerwonych barwach

Z okazji Święta Niepodległości żorzanie przybrali biało-czerwone barwy i pobiegli ulicami miasta. Bieg zgromadził ok. pół tysiąca uczestników i wystartował dokładnie o 11:11. Po biegu świętowaliśmy rocznicę odzyskania niepodległości poprzez wspólne odśpiewanie hymnu Polski i patriotyczny występ chóru Voce Segreto

Zobacz
2019-11-11 4010 Autor: Patrycja Pastusiak
MTS Żory - TS MKS San Jarosław 39:12

Sobotni mecz MTS Żory z TS MKS San Jarosław na hali żorskiego MOSiR-u zakończył się zwycięstwem żorzanek 39:12.

Zobacz
2019-10-21 2922 Autor: Mariusz Śniegoń / MTS Żory
Żorski Bieg Uliczny 2019

W Żorskim Biegu Ulicznym w 2019 r. wystartowało ok. 700 osób, a w rekreacyjnym Biegu po Zdrowie na dystansie 2,5 km - ok. 900 biegaczy i chodziarzy.

Zobacz
2019-10-13 2922 Autor: JP
Rowerowy Dirt Picnic Suszec 2019 - Zawody BMX/MTB u braci Godziek

W ten weekend w Suszcu spotkali najlepsi zawodnicy sceny BMX i MTB - z Polski z nie tylko. Oprócz zawodów profesjonalnych i amatorskich można było bawić się torze iskakać z wysokości na wielką poduchę. Zobaczcie zdjęcia!

Zobacz
2019-09-29 2964 Autor: JP
1. Żorski Cross Triathlon za nami

15 września po raz pierwszy odbył się Żorski Cross Triathlon. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!

Zobacz
2019-09-17 2717 Autor: MOSiR Żory
Finał Rajdu Śląska na rynku w Żorach

W sobotni wieczór w Żorach odbył się finał Rajdu Śląska. Zawody wygrał Mikołaj Marczyk z pilotem Szymonem Gospodarczykiem. Zobaczcie na zdjęciach co działo na rynku!