zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Miłosz Danielowski 2019-10-20 14:11:24

  Pdw

 • ~gestskoczka 2019-10-19 11:32:55

  @izi Nasze miasto jest dla nas, tak być powinno. Ale to nie znaczy że urzędnicy mają pozamykać lub przenieść poza miasto zakłady. Im więcej zakładów pracy i innych podmiotów gospodarczych, tym miasto jest bogatsze. Urzędnicy nie są od zamykania zakładów i przenoszenia ich poza miasto, ale od dbania o interesy mieszkańców. A co proponujesz @izi zrobić z 800 pracownikami tego zakładu

  Nie wiem dlaczego prezydent może wyrażać zgodę na podniesienie limitów dopuszczalnej emisji. Takie limity powinny być określane przez Sanepid lub jakiś wyspecjalizowany Instytut Badawczy.

  Niezrozumiała jest dla mnie wypowiedź Naczelnik Wydziału Inżynierii Środowiska Urzędu Miasta Anny Buchty, cytuję: „… sumaryczna emisja LZO z 2017 r. była wyższa niż ta, która wynika ze zmiany decyzji z 2019 r.” Sumaryczna emisja LZO na przykład w 2017 mogła się składać z trzech związków obojętnych dla zdrowia, dwóch reagujących niekorzystnie na nasz organizm i z jednego związku rakotwórczego. A w 2019 ta sumaryczna emisja mogła się składać się z trzech związków obojętnych dla zdrowia, jednego reagującego niekorzystnie na nasz organizm i z jednego związku rakotwórczego. I takie porównanie jest PRAWDĄ że sumaryczna emisja LZO z 2017 jest niższa niż ta z 2019. Ale a takim składzie procentowy udział związku rakotwórczego jest WYŻSZY w 2019 niż w 2017 roku.

  Wydziału Inżynierii Środowiska Urzędu Miasta powinien być wyposażony w mobilną aparaturę do pomiarów LZO – różnych poszczególnych składników – bo potencjalnych trucicieli na terenie Żor jest więcej.

 • ~haXen 2019-10-19 09:20:11

  Poza tym, ktoś kiedyś pęknie pozywając śmieszka za smrodliwe ataki. I tu powstaje problem dla redakcji - lata tolerowania przez tużory pełnych nienawiści wycieczek śmieszka odbije im się czkawka. Good Luck.

 • ~haXen 2019-10-19 09:15:44

  Rybnicki serwis o ŻORACH, który promuje obraźliwe wypociny śmieszka arteksa, a usuwa wypowiedzi rdzennych mieszkańców - ciekawe.

 • ~jasnypieron 2019-10-19 08:45:27

  Pani Anno no przecież jakoś radnych trzeba "edukować", żeby głosowali jak należy??? Poza tym po kolejnych przegranych wyborach, Pani narzeka na "politykę, która rządzi" i po co był ten "przerywnik" polityczny? Frustracja? Niestety to polityka, a zwłaszcza politykierzy" rządzą i.....niestety oświatą też, bo trwa to już od 1773 roku, a końca zmian w oświacie nie widać

 • ~jedrek 2019-10-18 20:55:58

  Krytykowałem 'centrum przesiadkowe' (i będę) ale jednak ono działa - nawet z Czerwionki- Leszczyn się tu przesiadają ;-)

 • ~izi 2019-10-18 20:12:56

  nasze miasto jest dla nas, nie dla firm więc szanowni urzędnicy proszę ich zamknąć, albo przenieść poza miasto!!! weźcie się do roboty

 • ~Piotrek Jakiś 2019-10-18 18:06:04

  "Policja ich znalazła czterech poszukiwanych" .
  Ja rozumiem że współczesnie zanika poprawność pisowni, ale czy ktoś będąc tzw. dziennikarzem czyta swe wypociny zanim opublikuje je wszem i wobec ? To nie pierwszy artykuł gdzie czyta się zdanie jakby z translatora Google

 • ~boblas 2019-10-18 16:56:46

  @Arteks - ja piszę o jednym a Ty wyjeżdżasz tutaj z komuną....
  Wiedziałem że się nie domyślisz, że chodziło mi o ewolucję językową i to co kiedyś nazywało się dworcem PKS w tej chwili nazywa się centrum przesiadkowe, bo jak wiesz PKS już praktycznie jest martwy!
  Druga sprawa to taka, że jeżeli 80 tyś metrów kwadratowych dla Ciebie nie jest centrum logistyczne to widać, że nie wiesz o czym mówisz.
  W dodatku nawet osoby pracujące w Panatonni wiedzą, że Żory mają bardzo dobre połączenia komunikacyjne, więc to tutaj w następnych krokach budują centrum, nie bój się powstanie najpierw to później następne, wiem jak Panatonni się rozwija.
  Centrum logistyczne nie musi mieć bocznic kolejowych, jak byś nie zauważył większość towarów wozi się drogami, oczywiście węgiel czy inne płynne rzeczy wożą koleją ale nie np. sprzęt AGD czy inne temu podobne wyroby.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy ceny biletów do Aquarionu są adekwatne do oferty?
Oddanych głosów: 597