zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~agel 2020-01-08 20:54:02

  Po co przyjechało kilka oddziałów straży pożarnej? Do sopla lodu i posprzątania jednej szyby?
  Teoretycznie szybciej powinien był się zjawić psycholog z policji do zszokowanej kobiety..

 • ~gestskoczka 2020-01-08 20:29:39

  @Arteks, przykro mi że to piszę, ale z Tobą jest gorzej niż myślałem.

  Do tej pory uważałem Cię sprytnego polemistę, wykorzystującego pełny zakres propozycji Schopenhauera zawartych w Erystyce. Łącznie z pozamerytorycznym „argumentum ad baculum” nadużywanym w stosunku do miasta Żory i władz żorskich.

  Potrzebny Ci był ten twój ostatni komentarz, w którym wyłożyłeś swą niewiedzę i i wręcz kliniczne gadulstwo byle czego? Piszesz, cytuję: „połączenie bezpośrednie nie było możliwe z prostego powodu. Jak powstawała A1 - drogi P-R nie było.” Tym jednym zdaniem bardziej ośmieszyłeś rybnickie władze niż tysiącem innych komentarzy władze żorskie. Skoro wiadomo było że bezpośredniego połączenia nie będzie, to dlaczego wasz prezydent teraz jęczy? Ja nie wiem czy władze miasta Rybnika wiedziały czy nie, decydując o wydaniu tak dużej kwoty. Wydaje mi się jednak, że wiedziały bardzo dobrze. Po pierwsze, już pisałem powyżej, że w czasie budowy jeden z wiceprezydentów Rybnika wcześniej był szefem od budowy autostrad – nie wiedział? A po drugie, jak budowano autostradę to wiedziano że w przyszłości ta „droga P-R” powstanie bo łącznie z budową autostrady wybudowano wiadukt na dwie jezdnie obecnej ulicy Raciborskiej.

  Ponad 6 lat temu proponowałem byśmy wszyscy walczyli o status obwodnicy dla A1. Wtedy ten odcinek autostrady byłby bezpłatny i można by bardziej zagęścić węzły. Ale Ty, jak zwykle bez zrozumienia tego co czytasz tak skomentowałeś, cytuję”
  „(…) autostrada A1 nie pełni roli obwodnicy. Nikt nie pojedzie nią z Żor do Mszany czy z Rybnika do Orzesza - po prostu się nie opłaca nadrabiać. Co innego A4. Tam jadąc z Gliwic do Mysłowic czy Katowic opłaca się jechać autostradą, chociaż już np. z Katowic do Mysłowic też nie. Za wyższy komfort powinno się płacić.”

 • ~Grzegorz Stec 2020-01-08 13:55:33

  ten tir podobno wyjechał z rowienia,

 • ~izi 2020-01-08 10:44:39

  religia i księża powinni wyjść ze szkół, paradoksem jest, że na to zgodziła się lewica lat 90-tych

 • ~izi 2020-01-08 10:42:36

  autorze - czy kierowca tira został zatrzymany?

 • ~Arteks 2020-01-07 19:36:01

  @izi - coś w tym jest o tym przeniesieniu korków z jednego na inne miejsce. Zresztą korki są już wszędzie - w dzień roboczy nigdy nie zdarzyło mi się nie stać w korku prowadzącym do A1 czy to w Rowniu czy Bełku. Na szczęście ja korzystam z auta rzadko i tylko z konieczności. Wolę jechać gdzieś dalej pociągiem. A jeśli już jadę autem i natrafiam na korki to nigdy nie narzekam. Współczuję jedynie tym którzy muszą dojeżdżać autem codziennie i codziennie stoją w korkach. Marnują bezpowrotnie czas w którym mogliby odpoczywać, zajmować się rodziną, swoim hobby lub zarabiać. :) @gestskoczka - połączenie bezpośrednie nie było możliwe z prostego powodu. Jak powstawała A1 - drogi P-R nie było. Natomiast były dwa rozwiązania lepszego połączenia nowej drogi z A1 na terenie Żor. Jedno to bajpas z nowej drogi do Ronda Gliwickiego (wymagałby zburzenia jednego domu ale co to jest za problem biorąc pod uwagę inwestycje drogowe, w Rybniku pod budowę tej drogi zburzono ponad 60 domów). Drugie to poszerzenie Rybnickiej między dwoma rondami do 4 pasów. No ale jeśli za transport w Żorach odpowiada chemik - to nie łudźmy się. Ani transport publiczny ani rozwiązania drogowe nie będą ani nowoczesne ani sprawne.

 • ~agel 2020-01-07 00:19:47

  Dziękujemy Proboszczowi, księżom, ministrantom za super organizację. Wielka Radość jak widać na zdjęciach....

 • ~drocer 2020-01-06 18:34:04

  @jedrek, przeczekałem, parady były. Kolor Twojej czapki? Każdy kolor lubię. Połączcie swoje barwy i wyjdzie wam tęcza. To jest wasza niedoskonałość, uwielbiacie być mądrzejsi od "boskiej" myśli wyrażonej w piśmie (nie studiowanej zresztą przez Was Biblii). Pewnie szedłeś w czerwonej (króla Europy). Pozostałych uwielbiasz na pokaz, od święta. Na codzienny użytek to "ciapaci" i "czarnuchy". Jeszcze jedna okazja do dzielenia rodzaju ludzkiego. Do rzeczy; mam wrażenie, że O3K wg. twojego mniemania jest tradycją wiekową. Mylisz się, ma 10 (słownie: dziesięć) lat. I nigdy nie czuj się większością wszystkowiedzącą. Cytat "Gdy zaś Jezus narodził się w Betlejem, w Judei, za panowania króla Heroda, oto mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali, gdzie nowonarodzony król...". Jakie czerwone, jakie zielone, jakie niebieskie? Opanuj emocje, ogarnij testament, przynajmniej ten nowy. I Ewangelię wg św. Mateusza. Ja się na tym nie znam. Przynajmniej czytam, myślę i wyciągam wnioski.

 • ~Piotrek Jakiś 2020-01-06 14:20:38

  To już przesada. Jestem katolikiem ale takie narzucanie sie kościoła w formie obowiązku to nic dobrego. Wspominam swoją religię po szkole, w salce katechetycznej i to było co fajnego. Szliśmy na nią chętnie. Religia to nie obowiazek szkolny. To wiara w cos. Za niedługo hierarchowie koscielni zechca w zakładach pracy obowiazkowe modlitwy .

 • ~gestskoczka 2020-01-06 13:05:16

  @boblas, Konstytucję traktowały przedmiotowo wszystkie partie rządzące, nie tylko PiS. Ale nikt nie był postawiony przed Trybunałem Konstytucyjnym, więc towarzysze Jarosława K. tam też nie staną. Chyba że się zdarzy cud. Ja w cuda nie wierzę, choć ten chciałbym zobaczyć.

  Zdziercy autostradowi. Do Krakowa A4 jechałem tylko raz, teraz jeżdżę południową drogą przez Bieruń, Alwernię. Jadę dłużej, ale jak sobie pomyślę że jadąc tą autostradą przez kilka dni tam i z powrotem zapłacę więcej jak Czech czy Słowak za roczną winietę na cały kraj, to chciałbym zobaczyć drugi cud – osądzenie tych co sprzedali autostradę Katowice – Kraków.

  @izi Pełna zgoda. Tylko taka wątpliwość. Pieniądze na pensje urzędników, władz miasta i diety radnych wypracowuje społeczeństwo. Skoro to my na nich pracujemy, to kto powinien podejmować najważniejsze decyzje? Czy obecny ustrój nie jest czasem feudalizmem?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy lekcje religii powinny być finansowane przez Kościół?
Oddanych głosów: 218