zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~izi 2020-01-06 08:31:21

  urzędnicy gdy nie chcą czegoś zrobić zawsze wymieniają zestaw przepisów i mówią "nie mogę", później gdy jakiś boss już da prikaz, że coś ma być zrobione urzędnicy wymieniają inny zestaw przepisów i mówią "trzeba to zrobić",
  swoją drogą Rybnik pięknie rozładował ruch u siebie, szkoda, że nasi żorscy włodarze nie pomyśleli, że to będzie kosztem zwiększonego ruchu w Żorach, być może akurat tam nie mają swoich posesji...

 • ~boblas 2020-01-05 21:39:47

  @gestskoczka - konstytucję możesz sobie schować w kieszeń.
  Przez ostatnie lata rządów PIS, konstytucja nie ma znaczenia.

  Natomiast do celu, będzie masakra, już teraz po południu zjeżdżając z autostrady A1 na węźle Żory, trzeba swoje odstać, niejednokrotnie korek zaczyna się już przy MOP'ie.
  Wtedy wolę jechać zjazd dalej na Świerklany.
  Gdyby dobrze pomyśleć, droga Pszczyna - Racibórz byłaby dobrą alternatywą, praktycznie za Raciborzem w kierunku Nysy, już powstają kolejne etapy obwodnic.
  Gdyby ta droga była pomyślana lepiej, można by było dość szybko i wygodnie dojechać np. do jeziora nyskiego, nie korzystając z płatnego odcinka A4.

  Niestety jako codzienny użytkownik samochodu, pokonujący ok. 5 tyś km miesięcznie, jestem przerażony.
  Wszystko niestety idzie w stronę wyciągnięcia kolejnych pieniędzy od kierowców, droga Pszczyna - Racibórz, będzie kierować tranzyt na A1, tam postawią bramki i kasa już leci.

 • ~gestskoczka 2020-01-05 17:00:41

  Dodatkowego węzła na A1 nie będzie bo to jest zemsta kaczki.

  Jak budowano tą najważniejszą drogę Rybnika, to wiceprezydentem miasta Rybnika był były dyrektor Agencji Budowy i Eksploatacji Autostrad Delegatury Południowej w Gliwicach. W tym czasie nie było problemu, czy uważano że jakoś to się załatwi?

  Moim zdaniem na bezpośrednie połączenie tej żorsko-rybnickiej obwodnicy z A1 nie ma co liczyć, bo nie ma woli politycznej. Ważniejsze zdanie jest zdzierców autostradowych jak lokalnego społeczeństwa. Dopóki będzie system poboru opłat manualnych, tak będzie. Ja już lata temu apelowałem, by nasze miasta wspólnie walczyły o status dla naszej autostrady jako obwodnicy centralnej. Od granicy z Czechami do Częstochowy. Nie lepiej przenieść bramownice wiaTOLL z autostrady na DK 78 by skierować tranzyt na południe przez Gliwice Rybnik i Wodzisław na darmową autostradę?

  Autostrada nie była budowana za pieniądze polityków. To nie politycy powinni w tak ważnej sprawie decydować a społeczeństwo. Art. 4 Konstytucji mówi: „Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.”. Ja uważam, że w tym wypadku to MY, SPOŁECZEŃSTWO powinniśmy zadecydować bezpośrednio.

 • ~jedrek 2020-01-04 15:19:12

  drocer chciał zabłysnąć, a zrobił z siebie ignoranta.
  A wystarczyło zapytać o co chodzi z tymi kolorami (większość wie o co chodzi)

  Król Europy wraz ze swoim orszakiem – wędruje do Żłóbka w kolorze czerwonym,
  Król Azji z orszakiem – w kolorze zielonym
  Król Afryki z orszakiem - w kolorze niebieskim.

  A panu panie "drocer" jaki kolor pasuje?

 • ~izi 2020-01-04 11:35:23

  brawo dla Policji

 • ~drocer 2020-01-03 22:23:40

  Dzień dobry. Wszystkim życzę lepszego roku. Idiotów ci u nas dostatek, ale... każdy dodatkowy jest cenny. Mamy tęczowe dzielnice. A może by tak; dzieci w różowych, łysi w niebieskich, kulawi i garbaci w zielonych, młodzi w błękitnych, starzy w szarych, radni miejscy w srebrnych (łatwiej rozpoznać)...Na czele "Pan Wymyślak" w złotej koronie (też papierowej). Co Pan, "Panie Wymyślak" na taką "tradycję"?

 • ~Piotrek Jakiś 2020-01-03 21:54:08

  Że tak posłużę się cytatem z " Misia" : " z twarzy podobny zupełnie do nikogo ". Powodzenia w poszukiwaniach.

 • ~gestskoczka 2020-01-03 15:32:23

  Nie wiem czy uda się prezydentowi Rybnika załatwić zjazd na A1 z trasy RP, jeżeli tak, to będzie sukces i oddech dla Rownia.

  Myślę że nie byłoby najmniejszego problemu, gdyby o tym pomyśleli decydenci Żor i Rybnika w trakcie projektowania autostrady i trasy RP. Na dzień dzisiejszy jest problem, i on nie zniknie, chyba że się zmieni polityka w sprawie A1 i pobierania opłat na niej.

  Trochę historii. W maju 2013 roku tak proponowałem na RC:
  [cyt] Gdyby nasze miasta mogły rzeczywiście się porozumieć i łącznie ze śląskim urzędem marszałkowskim jednym głosem w sprawie A1 wystąpić do ministerstwa i rządu by autostradę A1 na odcinku od węzła Pyrzowice do granicy z Czechami uznać jako centralną obwodnicę pomiędzy takimi miastami jak Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Radzionków, Bytom, Zabrze, Gliwice, Knurów, Czerwionka-Leszczyny, Żory, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śląski, Bohumin, Ostrava. Po Czeskiej stronie odcinek 22 km od granicy z Polską do Ostravy jest wyłączony z obowiązku posiadania winiety. Ta autostrada musi być darmowa także dla samochodów ciężarowych by chronić nasze miasta. Bramownice viaTOLL należałoby przenieść z A1 na DK78 bo kierowcy samochodów ciężarowych chcący oszczędzić jadąc na południe nie jadą autostradą a cisną się niepłatną DK 78 przez Gliwice, Rybnik, Wodzisław Śląski. Rybnik, jak chce mieć wiodącą rolę w regionie to powinien się wykazać działaniem, nie gadaniem. [/cyt]

  Ale główny ekspert komunikacyjny Rybnika tak odpisał:
  [cyt] @(...) - autostrada A1 nie pełni roli obwodnicy. Nikt nie pojedzie nią z Żor do Mszany czy z Rybnika do Orzesza - po prostu się nie opłaca nadrabiać. Co innego A4. Tam jadąc z Gliwic do Mysłowic czy Katowic opłaca się jechać autostradą, chociaż już np. z Katowic do Mysłowic też nie. Za wyższy komfort powinno się płacić. [/cyt]

  Ale nawet dziś, przy najgorszym systemie pobierania opłat – bramki – dałoby się skrócić objazd Rownia i ominąć rondo Rowieńskie.

 • ~izi 2019-12-31 08:46:02

  autorze, ale co to nam mówi - dobrze, żle jakie przyczyny? czy może afera łapówkarska a żorskiej drogówce? etc.

 • ~izi 2019-12-27 20:47:28

  panie Jędraszewski, niech pan przyjedzie i postoi na rynku w Żorach gdy jest 1000% przekroczenia normy - to wystarczy nie będzie trzeba już iść "do diabła"

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy lekcje religii powinny być finansowane przez Kościół?
Oddanych głosów: 270