zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~drocer 2020-01-06 18:34:04

  @jedrek, przeczekałem, parady były. Kolor Twojej czapki? Każdy kolor lubię. Połączcie swoje barwy i wyjdzie wam tęcza. To jest wasza niedoskonałość, uwielbiacie być mądrzejsi od "boskiej" myśli wyrażonej w piśmie (nie studiowanej zresztą przez Was Biblii). Pewnie szedłeś w czerwonej (króla Europy). Pozostałych uwielbiasz na pokaz, od święta. Na codzienny użytek to "ciapaci" i "czarnuchy". Jeszcze jedna okazja do dzielenia rodzaju ludzkiego. Do rzeczy; mam wrażenie, że O3K wg. twojego mniemania jest tradycją wiekową. Mylisz się, ma 10 (słownie: dziesięć) lat. I nigdy nie czuj się większością wszystkowiedzącą. Cytat "Gdy zaś Jezus narodził się w Betlejem, w Judei, za panowania króla Heroda, oto mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali, gdzie nowonarodzony król...". Jakie czerwone, jakie zielone, jakie niebieskie? Opanuj emocje, ogarnij testament, przynajmniej ten nowy. I Ewangelię wg św. Mateusza. Ja się na tym nie znam. Przynajmniej czytam, myślę i wyciągam wnioski.

 • ~Piotrek Jakiś 2020-01-06 14:20:38

  To już przesada. Jestem katolikiem ale takie narzucanie sie kościoła w formie obowiązku to nic dobrego. Wspominam swoją religię po szkole, w salce katechetycznej i to było co fajnego. Szliśmy na nią chętnie. Religia to nie obowiazek szkolny. To wiara w cos. Za niedługo hierarchowie koscielni zechca w zakładach pracy obowiazkowe modlitwy .

 • ~gestskoczka 2020-01-06 13:05:16

  @boblas, Konstytucję traktowały przedmiotowo wszystkie partie rządzące, nie tylko PiS. Ale nikt nie był postawiony przed Trybunałem Konstytucyjnym, więc towarzysze Jarosława K. tam też nie staną. Chyba że się zdarzy cud. Ja w cuda nie wierzę, choć ten chciałbym zobaczyć.

  Zdziercy autostradowi. Do Krakowa A4 jechałem tylko raz, teraz jeżdżę południową drogą przez Bieruń, Alwernię. Jadę dłużej, ale jak sobie pomyślę że jadąc tą autostradą przez kilka dni tam i z powrotem zapłacę więcej jak Czech czy Słowak za roczną winietę na cały kraj, to chciałbym zobaczyć drugi cud – osądzenie tych co sprzedali autostradę Katowice – Kraków.

  @izi Pełna zgoda. Tylko taka wątpliwość. Pieniądze na pensje urzędników, władz miasta i diety radnych wypracowuje społeczeństwo. Skoro to my na nich pracujemy, to kto powinien podejmować najważniejsze decyzje? Czy obecny ustrój nie jest czasem feudalizmem?

 • ~izi 2020-01-06 08:31:21

  urzędnicy gdy nie chcą czegoś zrobić zawsze wymieniają zestaw przepisów i mówią "nie mogę", później gdy jakiś boss już da prikaz, że coś ma być zrobione urzędnicy wymieniają inny zestaw przepisów i mówią "trzeba to zrobić",
  swoją drogą Rybnik pięknie rozładował ruch u siebie, szkoda, że nasi żorscy włodarze nie pomyśleli, że to będzie kosztem zwiększonego ruchu w Żorach, być może akurat tam nie mają swoich posesji...

 • ~boblas 2020-01-05 21:39:47

  @gestskoczka - konstytucję możesz sobie schować w kieszeń.
  Przez ostatnie lata rządów PIS, konstytucja nie ma znaczenia.

  Natomiast do celu, będzie masakra, już teraz po południu zjeżdżając z autostrady A1 na węźle Żory, trzeba swoje odstać, niejednokrotnie korek zaczyna się już przy MOP'ie.
  Wtedy wolę jechać zjazd dalej na Świerklany.
  Gdyby dobrze pomyśleć, droga Pszczyna - Racibórz byłaby dobrą alternatywą, praktycznie za Raciborzem w kierunku Nysy, już powstają kolejne etapy obwodnic.
  Gdyby ta droga była pomyślana lepiej, można by było dość szybko i wygodnie dojechać np. do jeziora nyskiego, nie korzystając z płatnego odcinka A4.

  Niestety jako codzienny użytkownik samochodu, pokonujący ok. 5 tyś km miesięcznie, jestem przerażony.
  Wszystko niestety idzie w stronę wyciągnięcia kolejnych pieniędzy od kierowców, droga Pszczyna - Racibórz, będzie kierować tranzyt na A1, tam postawią bramki i kasa już leci.

 • ~gestskoczka 2020-01-05 17:00:41

  Dodatkowego węzła na A1 nie będzie bo to jest zemsta kaczki.

  Jak budowano tą najważniejszą drogę Rybnika, to wiceprezydentem miasta Rybnika był były dyrektor Agencji Budowy i Eksploatacji Autostrad Delegatury Południowej w Gliwicach. W tym czasie nie było problemu, czy uważano że jakoś to się załatwi?

  Moim zdaniem na bezpośrednie połączenie tej żorsko-rybnickiej obwodnicy z A1 nie ma co liczyć, bo nie ma woli politycznej. Ważniejsze zdanie jest zdzierców autostradowych jak lokalnego społeczeństwa. Dopóki będzie system poboru opłat manualnych, tak będzie. Ja już lata temu apelowałem, by nasze miasta wspólnie walczyły o status dla naszej autostrady jako obwodnicy centralnej. Od granicy z Czechami do Częstochowy. Nie lepiej przenieść bramownice wiaTOLL z autostrady na DK 78 by skierować tranzyt na południe przez Gliwice Rybnik i Wodzisław na darmową autostradę?

  Autostrada nie była budowana za pieniądze polityków. To nie politycy powinni w tak ważnej sprawie decydować a społeczeństwo. Art. 4 Konstytucji mówi: „Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.”. Ja uważam, że w tym wypadku to MY, SPOŁECZEŃSTWO powinniśmy zadecydować bezpośrednio.

 • ~jedrek 2020-01-04 15:19:12

  drocer chciał zabłysnąć, a zrobił z siebie ignoranta.
  A wystarczyło zapytać o co chodzi z tymi kolorami (większość wie o co chodzi)

  Król Europy wraz ze swoim orszakiem – wędruje do Żłóbka w kolorze czerwonym,
  Król Azji z orszakiem – w kolorze zielonym
  Król Afryki z orszakiem - w kolorze niebieskim.

  A panu panie "drocer" jaki kolor pasuje?

 • ~izi 2020-01-04 11:35:23

  brawo dla Policji

 • ~drocer 2020-01-03 22:23:40

  Dzień dobry. Wszystkim życzę lepszego roku. Idiotów ci u nas dostatek, ale... każdy dodatkowy jest cenny. Mamy tęczowe dzielnice. A może by tak; dzieci w różowych, łysi w niebieskich, kulawi i garbaci w zielonych, młodzi w błękitnych, starzy w szarych, radni miejscy w srebrnych (łatwiej rozpoznać)...Na czele "Pan Wymyślak" w złotej koronie (też papierowej). Co Pan, "Panie Wymyślak" na taką "tradycję"?

 • ~Piotrek Jakiś 2020-01-03 21:54:08

  Że tak posłużę się cytatem z " Misia" : " z twarzy podobny zupełnie do nikogo ". Powodzenia w poszukiwaniach.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w Centrum Przesiadkowym jest bezpiecznie?
Oddanych głosów: 189