zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~pikaczu 2019-12-21 20:49:29

  Arteks jak jestes takim biegłym ekspertem w sprawach żorskich to sam poszukaj co bylo w budynku, a nie pisz bredni bo komentujesz a nie masz pojęcia i mijasz się z prawdą. W biedronkach zarabia się więcej niż w żorskich montowniach, co ty gadasz nie pracowałeś w tzw. twoich montowniach (oczywiście we wspaniałym Rybniku ich nie ma hahaha) to nie wiesz. 3650 to brutto to sobie policz ile na ręke, u was pracy pod dostatkiem to ciekawe , nie przeprowadzałeś badań na skale makro czy mikro społeczną no więc, nie mówie już o socjologii miasta,czy seroko przeprowadzanych badaniach socjologicznych. Tak jak kiedyś komentowałeś że największym pracodawcą w Żorach jest urząd miasta, albo że u was nie ma pracowników z Ukrainy co najwyżej w budowlance buuuuhhhaaaaa albo że kobiety z klasą robią zakupy w galeriach, nie mówiąc juz o tym że prawdziwe centra logistyczne maja bocznice kolejowe, można lać ze śmiechu. Tak jak ci kiedyś pisałem trochę więcej pokory zrozumienia patrzenia na świat z dystansem i samokrytyki dla własnej osoby. Bo na razie to kiepsko wygląda.

 • ~Arteks 2019-12-21 18:20:51

  No i tak jak mogłem się spodziewać. Spadły znowu bluzgi od hejterów, a nikt nie odpowiedział - co było w tym budynku zanim pojawił się tam Urząd Miasta - bo nawet ja nie sądzę aby ktoś świadomie w PRL zaprojektował tak biedny budynek pod urząd. Więc stawiam sam tezę - pewnie jakiś hotel robotniczy? W Rybniku nawet MOPS mieści się w ładniejszym budynku. No ale czego można oczekiwać po tak biednym mieście jak Żory. @gestskoczka - liczyłem na ciebie, że jako stary mieszkaniec pogrzebiesz w pamięci ale też niestety zachowałeś jak reszta pustej masówki pokroju azana, M5 czy haxena. @jasnypieron - jeśli 70 urzędników jest zbędnych - to po co ich utrzymywać w urzędzie? Do parzenia kawy? Studiujesz dokładnie wszystko co dzieje się w Rybniku - to wiesz jak w komentarzach ludzi wkurza zbyt duża ilość urzędników. Miejsc pracy u nas nie brakuje więc znajdą sobie inną pracę - a przykład z Biedronkami świadczy tylko jak bardzo jesteś oderwany od rzeczywistości zawodowej. Jeśli jesteś rencistą to dziękuj pracowitym ludziom za to, że cię utrzymują. ;) W Biedronkach zarabia się więcej niż jako urzędnik najniższego szczebla w jakimkolwiek miejskim czy państwowym urzędzie i więcej niż w montowniach na żorskiej strefie. W miastach w Biedronkach w 2020 zarobek ma wynieść 3650 zł brutto. W miasteczkach i na wsiach trochę mniej ale też całkiem fajnie ok. 3200 zł brutto.

 • ~haXen 2019-12-21 12:02:32

  Ta pała, za tekst "Z powodu biedy umysłowej? ;)" powinien dostać perm-bana. Zgłoszone dawno do moderacji, ale jak widać swój swojego chroni. A pozostałym usuwają komentarze za pierdoły.

 • ~azan3 2019-12-21 11:16:46

  Przecież Urząd Miasta mieści się w starym budynku na rynku. Na Alejach jest filia.. tak to jest , jak jakiś idiota z innego miasta komentuje, a nie ma pojęcia na temat. no, ale musi komentować, bo ubzdurał sobie taką chorą misję z zemsty.

 • ~gestskoczka 2019-12-21 10:40:43

  @Arteks to dobry zapiewajło. To taka moja refleksja, nie wiem czy przydatna dla innych. Jest dobry – szczególnie dla rybnickiej redakcji TuŻory (i nie tylko). Podnosi klikalność, a współczynnik klikalności jest dla takich portali bardzo ważny – im wyższy, tym lepiej. Przekłada się to na wpływy z reklamy.

  Do niedawna i mnie podnosił ciśnienie, dogadywałem MU, polemizowałem. Teraz raczej wolę obserwować jak podnosi ciśnienie innym.

  Czytam Jego komentarze z tego powodu że czasami – bardzo rzadko, ale jednak – wnosi pierwiastek kreatywności. Tak jakby za krzakiem „@Arteks” było schowanych dwóch komentatorów. Jeden mały, ale dobry obserwator, inteligentny i wnoszący pozytywny ferment twórczy. Drugi duży, – chuligan, zawadiaka, żorofob, czasem cham – wprowadzający zły ferment, kierujący dyskusję na manowce i młócenie słomy.

 • ~jasnypieron 2019-12-21 10:02:32

  arteks czy do twojego przemądrzałego łba dotarło już może
  powiedzenie:" nie szata zdobi....."?
  Poza tym zajmij się rybnickim UM, bo ponoć "tylko" 70 urzędników jest zbędnych? A w ramach planowanych oszczędności....mogą zostać kasjerami w "biedronkach"??? A jak ci "brakuje" problemów to zajmij się Świętochłowicami....bo tam też kiepsko jak w Rybniku

 • ~m5 2019-12-20 23:59:53

  @Arteksiku - to była drwina z Ciebie =))
  Chciałbyś żebym Cie atakował. Lubisz to!

 • ~Bronisław Jacek Pruchnicki 2019-12-20 23:18:17

  Kolejna bzdura w tytule artykułu tego portalu. "Dochód na mieszkańca" nie oznacza, że ten dochód pochodzi od mieszkańców. We wspomnianym Kleszczowie wysoki dochód na mieszkańca jest wynikiem wpływów z podatków od kopalni, znajdującej się na terenie tej gminy. W Żorach ok. 80 % sumy podatków lokalnych to wpływy od podmiotów gospodarczych. Ale to chyba zbyt trudny temat dla redaktorów TuŻory.

 • ~Arteks 2019-12-20 21:38:01

  Mam pytanie do zorientowanych starszych mieszkańców - co mieściło się przed Urzędem Miasta w tym budynku: hotel robotniczy, przytułek dla bezdomnych czy może mieszkania tymczasowe dla robotników budujących osiedla? Bo naprawdę nie wierzę, żeby ten anty-obiekt został wybudowany jako urząd. To już nawet bloki na Sikorskiego z tymi dużymi balkonami są ładniejsze. @m5 - dlaczego od razu atakujesz zamiast np. wyjaśnić dlaczego nie macie urzędu choćby na miarę Pszczyny lub innych niedużych miast? Z powodu biedy umysłowej? ;)

 • ~m5 2019-12-20 21:15:40

  @Arteks- Tak patrząc na to co piszesz i zaczynam sonie kojarzyć wszystkie twoje komentarze (tuzory, rybnik.com).. Twoją biedę umysłową widać dosłownie pod każdym artykułem.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w Centrum Przesiadkowym jest bezpiecznie?
Oddanych głosów: 202