zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~CYC 2022-12-01 09:38:24

  Wręczanie małżeństwom nagród za długie pożycie przez pana Sochę :) :)

 • ~izi 2022-11-25 10:13:38

  tak Policja powinna działać - szczególnie gratuluję Policjantowi po służbie

 • ~mss 2022-11-23 19:56:57

  Koszt inwestycji to prawie 4 miliony złotych. Szlachta się bawi, na koszta nie patrzy.

 • ~piszczel 2022-11-21 16:59:23

  Proponuję coś z repertuaru discopolo np. Boys "Zabawa na wsi". Będzie pasować bo miejskiego życia na rynku nie ma, a podniosłe utwory wielkich mistrzów zwyczajnie w tym miejscu nie pasują.

 • ~jasnypieron 2022-11-20 16:51:27

  "uroczyście odśpiewano hymn Polski"......Hymn Polski odgrywany jest najczęściej w czasie obchodów świąt narodowych, uroczystych apeli, z okazji najróżniejszych rocznic patriotycznych. Mazurka Dąbrowskiego usłyszymy także podczas rocznic upamiętniających wydarzenia historyczne"....a tu wychodzi, że objazdowa imprezka jedna z dziesiątek z Hymnem narodowym??? Niestety ranga hymnu traci na wartości...szkoda, naprawdę szkoda

 • ~jasnypieron 2022-11-17 08:13:11

  zakup do Sylwestra, a węgiel w domu będzie już we wrześniu 2023??

 • ~Grzegorz Stec 2022-11-16 18:55:52

  Ktoś tu ma siano w głowie. Niedawno składaliśmy zapotrzebowanie na węgiel ,żeby UM wiedział ile ma zamówić węgla .I wtedy było powiedziane, że w tym roku limit -to 3 tony węgla tzn. jak ktoś kupił 2 tony ze sklepu PGG to może zakupić w UM jeszcze 1 tonę. A TERAZ CO ? .CYGAŃSTWO NA KAŻDYM KROKU. PRECZ Z pis-komuną.

 • ~jasnypieron 2022-11-16 08:51:04

  o wszechwiedzący arteksie te 475 milionów zostanie "cudownie" powiększone jak równie przemądrzali jak ty niepoważnie podejdą do projektu i okaże się, że trzeba będzie dużo zmieniać na starym szlaku. Poza tym jak już się tak przechwalasz swoją "wiedzą", to wbij sobie do łba, że w Palowicach był dworzec kolejowy i był przystanek kolejowy....podpowiem ci...pociąg w Palowicach zatrzymywał się DWA RAZY. W Zawadzie(Orzesze) przystanek( bez kasy biletowej) też był na odludziu, ale tak to było wybudowane ponad 100 lat temu. Wtedy jakoś ludziom chciało się pieszo iść, a ty każesz budować torowiska przez centra miast i wsi niszcząc wiele domów, pól i łąk. Teraz okazuje się, że kolej zrobiła się taka dobra i chce budować "nowostarą" linię, a jak po cichu pozwalali na rozkradanie szyn, to było dobrze??? Budynek dworca też pozwolili rozebrać...

 • ~Arteks 2022-11-14 17:06:26

  Popieram rozwój transportu szynowego ale mam kilka uwag. W 2001 roku kiedy likwidowano linię kolejową do Jastrzębia przez Żory nikt o nią nie walczył poza niezapomnianym prezydentem Ogiegło z Jastrzębia. Nikt w niej nie widział potencjału, a komentatorzy z Żor i Jastrzębia pisali, że główną przyczyną do jej upadku było... kiepskie położenie dworców kolejowych. To ciekawe bo według tej koncepcji dworzec w Żorach i Jastrzębiu Górnym będą się mieścić w tych samych peryferyjnych miejscach. Trasa jest dość okrężna i w Jastrzębiu przez kilka km pobiegnie po szkodach górniczych co zwiastuje wydłużenie czasu jazdy po pierwszym tąpnięciu... No i jeszcze jedna ciekawostka. Zaplanowana 12 par pociągów czyli jeśli pociągi jeździłyby co godzinę to starczy na kursy między 5.30 a 17.30 lub... Trochę mało. Dolny Śląsk pochwalił się planami rewitalizacji linii łączące ośrodki o dużo mniejszej liczbie ludności niż SJZ/SZO-SK: Złotoryja (15 tys.) - Legnica (100 tys.) i tam zapowiedziano 16 par pociągów po rewitalizacji. No i Żory i Jastrzębie będą musieli dopłacić do kolei z własnych funduszy. Wtedy władze nie traktowały ich poważnie, a teraz traktują trochę jak frajerów... Poważne miasta nie traciły nigdy kolei i nie muszą dopłacać do jej funkcjonowania.

 • ~izi 2022-11-13 12:59:22

  w końcu jaśnie panujący władzy pozwoliliby pędzić bimber normalnie i nie robiłby ktoś tego po kryjomu w kuchni

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy kiedykolwiek próbowano was oszukać fałszywymi sms-ami?Oddanych głosów: 894

Prezentacje firm