zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~jasnypieron 2021-04-19 12:22:09

  "w Rybniku o 20 punktów procentowych
  w Jastrzębiu-Zdroju o 23
  w Żorach o 16
  w Wodzisławiu Śląskim o 34."....a może jednak dokładniej, bo taka informacja jest żadną informacją, bo nie daliście punktu odniesienia. Jedna "zaszpanowaliście" tymi punktami procentowymi....choć bardzo wątpię, czy ktokolwiek w redakcji potrafi te punkty procentowe zrozumieć( a nie jest to to samo co procenty)

 • ~Grzegorz Kamil Grzegorzewski 2021-04-16 23:51:15

  To te hucznie witane maseczki z Antonowa?

 • ~Mirosława Piekoszowska 2021-04-16 19:19:16

  Jestem Przodownikiem Turystyki Kolarskiej PTTK, członkiem Klubu Turystyki Kolarskiej PTTK, zdobywcą pierwszego miejsca w konkursie ogłoszonego przez Urząd Miasta Żory na Projekt Ścieżki Rowerowej w Żorach. Czytając ten artykuł powinienem się cieszyć, że nasze miasto znowu coś robi dla rowerzystów. Niestety, znowu mnie smuci, by nie powiedzieć denerwuje, to że znowu robi się coś, co będzie odnotowane jako wkład w rozwój infrastruktury rowerowej. Ale jaki to ma sens i komu to będzie służyć?
  Po co rowerzystom potrzebne jest połączenie ul. Fabrycznej z Boczną? Jaki to ma związek z połączeniem rowerowym z centrum przesiadkowego? Jakim rowerzystom będzie służył 300 m odcinek mineralno-epoksydowej drogi na Śmieszku? Po to by można wygodnie nim jeździć tam i z powrotem? Bezsens.

  Znowu ktoś wyznaczony z urzędu zrobi coś dla nas rowerzystów bez pytania nas, czy jest to nam rowerzystom potrzebne, czy nie lepiej byłoby zrobić coś innego. Znowu ten sam tryb postępowania co zwykle. Zrobić coś, by można było powiedzieć, że miasto dba o rowerzystów.

  „Żory sprawdzają zainteresowanie” sąsiednich gmin skomunikowaniem rowerowym Rybnika z Pszczyna przez Żory. Mimo że interesuję się trasami rowerowymi, nie mam pojęcia o korytarzu numer 12. Znam tylko koncepcje szlaków rowerowych Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego i wiem, że szlak rowerowy zielony z numerem 10 miał być wyznaczony od Rybnika (Paruszowiec) do Pszczyny. Miał być, bo od Paruszowca do Gichty jest wyznaczony przejezdny szlak. Od Gichty do stacji kolejowej w Rudziczce był kiedyś też, bo dzisiaj już nie ma śladów po oznakowaniu. Droga jest przejezdna, ale wymagałaby w niektórych miejscach poprawy nawierzchni. Żory zaniedbały tę trasę zupełnie, a gmina Suszec porobiła sobie swoje szlaki gminne w ogóle nie nawiązując do pierwotnie wyznaczonej koncepcji tras. Widzę, że dziś temat wraca.

  Bardzo dobrze, że Żory kontaktują się z innymi sąsiednimi gminami w sprawie skomunikowania rowerowego Rybnika z Pszczyną. W tym kontaktowaniu się nie można tez pominąć Nadleśnictwa Rybnik i Nadleśnictwa Kobiór. Bardzo źle, że urzędnicy nie kontaktują się z rowerzystami, którzy już w tym temacie „nie jedną oponę zdarli i i nie jeden łańcuch rozerwali”. Uważam, że trzeba mądrze umieć wydać społeczne pieniądze, nie po to tylko by w prawidłowo rozliczyć fundusze, zmieścić się w budżecie, ale by był z tego pożytek dla społeczeństwa – w tym przypadku rowerowego. Nie osiągnie się tego, gdy my jako społeczność rowerowa nie będziemy na to mieli wpływu. Obawiam się, że będzie jak zwykle to było w Żorach. Na opracowanie koncepcji sporą kasę wyda się dla wybranej firmy, zamiast nabyć informacji u źródła, gdzie będzie ona rzetelna, a w dodatku gratisowa.

 • ~Arteks 2021-04-16 17:54:40

  To dobrze, że przypomniano sobie w Żorach o czymś takim jak rower. Obecnie Żory nie kojarzą się nikomu jako miasto atrakcyjne dla rowerzystów jeżdżących turystycznie nie mówiąc o korzystaniu z roweru w drodze do szkoły, na zakupy, do znajomych czy pracy. Przejeżdżając przez Żory nie widzi się miejsc atrakcyjnych do jeżdżenia, chyba że mowa o północnych zalesionych okolicach a;e nawet tam nie ma jakichś fajnych celów które powodowałyby "zjazdy rowerzystów" i tworzenie jakieś dodatkowej infrastruktury turystycznej z myślą o nich. Rowerzyści z Żor powinni tak jak w niektórych innych opornych miastach zorganizować "masę krytyczną" i pokazać, że jest was dużo i że należy wam się więcej niż jedna trasa raz na kilkanaście lat. W Rybniku opracowano cały system standardów rowerowych i według tego coś się robi (ostatnio zwolniło). Były lata, że uruchamiano po kilka kilometrów nowych tras asfaltowych rocznie.

 • ~izi 2021-04-16 17:51:14

  ~jasnypieron
  ~Arteks

  autor pominął Żory z powodu wrodzonej grzeczności

  PS może urzędnicy zrobią ze 2-3 kontrole na całe miasto i ogłoszą sukces...

 • ~izi 2021-04-16 17:48:31

  zmieniłem wszystkim w rodzinie telefony na iphony i po problemie, ma to oczywiście swoje wady, bo apple jest mniej elastyczne dla zaawansowanego użytkownika, z drugiej strony dużo mniej kłopotów

 • ~izi 2021-04-16 17:45:22

  wolałbym żeby prezydent zrealizował obietnicę... i zrobił obwodnicę "wschodnią", z przed 10 lat bodajże obietnica, przy okazji do tej inwestycji niech dorobi ścieżki rowerowe...

  w sumie to jest właśnie obraz władzy 10 laty wcześniej wielka obietnica, podatki zabierane cały czas, a po 10 latach zostaje mowa o ścieżce rowerowej i to nawet nie zrealizowanej... czyli można znowu z 5 lat rozmawiać, gdyby wszyscy z magistratu wzięli łopaty to pewnie w weekend trasa by powstała, na pytanie czy mieszkańcy też powinni kopać odpowiem wam - my cały tydzień pracujemy...

 • ~Arteks 2021-04-16 17:40:18

  @jasnypieron - a w Żorach jest niby inaczej i chałupy nie kopcą? Od roku nie działa jedyny czujnik airly jaki zlokalizowano w Żorach i nikt się tym nie przejmuje. Lepiej nie wiedzieć. ;)

 • ~jasnypieron 2021-04-16 14:52:42

  "w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu...".....brakło tematów i trzeba żorzan straszyć danymi z miast ościennych???

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką narodowość zadeklarujesz w Narodowym Spisie Powszechnym?

Oddanych głosów: 358