7-letni Jaś wicemistrzem w biegach górskich

2020-11-17, Autor: mk, źródło: mat. nadesłane

W sobotę w Wiśle na zboczu Stożka odbyły się mistrzostwa województwa śląskiego w biegach górskich dla dzieci i młodzieży. Wystartowało ponad 70 zawodników i zawodniczek w kilku kategoriach wiekowych. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się najmłodszy uczestnik zawodów 7-letni Jan Zichlarz.

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 11 w Żorach-Roju wywalczył wicemistrzostwo Śląska na 600 metrów w kategorii do lat 12. Wiodącą pod górę trasę pokonał w 3 minuty 42 sekundy. Przegrał tylko ze starszym o kilka lat Piotrem Matusznym z LKS Pogórze Skoczów (3,32 min).

Jaś reprezentuje klub UKS Diament Godów. Jego trenerem jest Stefan Kalinowski. W tym roku Jan Zichlarz wygrał bieg na 400 m w Błękitnej Wstędze Balatonu w Wodzisławiu Śl. W zeszłym roku triumfował w Biegu Małego Jastrząbka w Jastrzębiu-Zdroju.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 0