zamknij

Wiadomości

74-latek śmiertelnie potrącony na ul. Okrężnej

2019-12-23, Autor: JP, źródło: Policja Żory

W minioną sobotę na ulicy Okrężnej przy os. Sikorskiego doszło do tragicznego wypadku. Na przejściu dla pieszych potrącone zostało starsze małżeństwo. W wyniku odniesionych obrażeń 74-letni mężczyzna zmarł, a jego 65-letnia żona w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Reklama

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło po 16:00 na przejściu dla pieszych, na wysokości kościoła na osiedlu Sikorskiego. Jak wstępnie ustalili policjanci, 42-letni mieszkaniec Żor, kierujący peugeotem, potrącił przechodzące przez pasy małżeństwo. Pomimo reanimacji prowadzonej przez zespół pogotowia ratunkowego, 74-letni mężczyzna zmarł. Jego żona w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Obecny w trakcie oględzin na miejscu zdarzenia prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok mężczyzny. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy i, jak tłumaczył, nie widział osób przechodzących przez przejście.

- Bądźcie rozsądni, zdejmijcie nogę z gazu i zwracajcie uwagę na innych uczestników ruchu drogowego, szczególnie zbliżając się do przejść dla pieszych. Pamiętajcie, że na każdego z nas czeka ktoś bliski - apelują policjanci.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Marta Zielińska 2019-12-23 13:04:35

  Rodzinę potrąconych osób proszę o kontakt w sprawie wypadku na mail: zielinska.marta147@gmail.com

  1 33
 • ~gestskoczka 2019-12-23 14:25:32

  17 stycznia 2018 tak pisałem na tym portalu, cytuję:

  [cyt] W moim rozumieniu ul. Okrężna jest obwodnicą o dość dużym natężeniu ruchu, zwłaszcza w porach szczytu. Spora grupa samochodów jadąc powiedzmy od Alei Armii Krajowej do Wiślanki nie jedzie dwujezdniową Aleją Zjednoczonej Europy, a wybiera ul. Okrężną (piszący ten komentarz również). Mnie brakuje na ul. Okrężnej, na przejściach dla pieszych wysepek w osi jezdni (są tylko dwie).

  Takie wysepki w osi jezdni są moim zdaniem (jako kierowcy i jako pieszego) na ulicach o takim natężeniu ruchu o wiele lepsze niż sygnalizacja świetlna która daje co prawda bezpieczne przejście dla pieszego, ale:
  1) znacznie spowalnia ruch,
  2) jest szkodliwa ekologicznie – w tych miejscach jest więcej smrodu i hałasu ruszających samochodów oraz więcej zapylenia PM2,5 z ścieranych układów hamulcowych,
  3) jest droższa w budowie i w eksploatacji.

  Takie wysepki w osi jezdni dają większe bezpieczeństwo przejścia niż zwykła zebra. Pieszy ma do pokonania tylko jeden pas ruchu i łatwiej jest o stosowną lukę w przejeżdżających samochodach a także, jest większa szansa że jadący (potencjalny wariat) za hamującym autem chcącym przepuścić pieszego nie będzie wyprzedzać tego samochodu. [/cyt]

  Nic się nie zmieniło na lepsze. Ustawodawcy wymyślają ulepszenia przepisów, ale to jest g. warte. Piszę to jako kierowca (niezawodowy), i jako pieszy.

  20 5

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.