zamknij

Wiadomości

Czy w Żorach powstaną dodatkowe punkty szczepień?

2021-04-07, Autor: Aleksandra Bienias

Minister Michał Dworczyk postawił przed polskimi samorządami nie lada wyzwanie. Organizację samorządowych punktów szczepień, tak by szczepienia populacyjne udało się przeprowadzić sprawnie i szybko. Czy w Żorach powstanie taki punkt?

Reklama

Aktualizacja: niebawem powstanie kolejny punkt szczepień w „Miarce”

Jeszcze dziś dotarła do nas wiadmomość, że zapadła decyzja o uruchomieniu kolejnego punktu szczepień masowych w Żorach:

- Taki punkt w Żorach powstanie już w najbliższych dniach. Będzie to dodatkowy punkt, który także będzie funkcjonował w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 czyli popularniej "Miarki" - powiedział Adrian Lubszczyk.

Na jednej ze swoich konferencji Michał Dworczyk >>Narodowy program szczepień nabiera rozpędu. Czy to oznacza szczepienia dla wszystkich?<< zapowiedział uruchomienie samorządowych punktów szczepień. Czy taki powstanie w Żorach:

- Na ten moment, nie podjęliśmy jeszcze żadnej decyzji w tej materii. Takie punkty szczepień mieliśmy uruchomione od samego początku w żorskich przychodniach, a od niedawna również w szkole. Oczywiście, jeśli zajdzie taka potrzeba, żeby powstała większa ilość punktów, to z pewnością będziemy je uruchamiać - powiedział Adrian Lubszczyk z żorskiego magistratu.

Przypomnijmy, że od 30 marca szczepienia przeciwko Covid-19 odbywają się w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Żorach.

Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 13

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Grzegorz Stec 2021-04-07 10:47:34

  dlaczego jest tak mało szczepionek w Żorach ?.
  NIE CHCĄ ZAPISYWAĆ ,BO NIE MAJĄ SZCZEPIONEK ZAPISUJĄ SIĘ 40-TO LATKOWIE A W KOLEJCE DO SZCZEPIENIA -CZEKAJĄ -70 ,60 80 cio latkowie. TO SKANDAL I PORAŻKA RZĄDU pis-komuny.

  11 15
 • ~Laki Luk 2021-04-07 11:51:05

  Skandal w Żorach to jest taki że jak chce się ktoś zapisać na szczepienie przez pacjent.gov.pl to nie ma możliwości w Żorach, trzeba jeździć po okolicznych miastach (najczęściej Katowice, Gliwice). A jak się zadzwoni do przychodni to nagle się okazuje że miejsca i terminy są bez problemu...

  10 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.