zamknij

Wiadomości

Kolarze przejadą ulicami miasta. Mogą wystąpić zmiany w rozkładzie jazdy autobusów

2018-08-01, Autor: nm, źródło MZK

Już w najbliższy poniedziałek przez miasta naszego regionu przejadą zawodnicy wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. W związku z wydarzeniem mogą wystąpić niewielkie zmiany w rozkładzie jazdy autobusów.

Reklama

Kolarze pojawią się na drogach pomiędzy godziną 16.00 a 18.00. Trasa przejazdu przebiega m.in. przez Ornontowice, Orzesze, Palowice, Szczygłowice, Jastrzębie-Zdroj, Mszanę, Świerklany, Rybnik, Książenice oraz Żory. - W związku z tym na niektórych odcinkach nastąpi czasowe wstrzymanie ruchu pojazdów. Pojawią się także drobne zmiany w rozkładzie jazdy autobusów MZK – tłumaczy Rafał Jabłoński.

W Żorach utrudnienia mogą wystąpić w rejonie ulic: Szczejkowickiej, Rybnickiej, Męczenników Oświęcimskich, Wojska Polskiego oraz Al. Niepodległości i Al. Jana Pawła II.

Przejazd zawodników przez miasto planowany jest około godziny 16.30 i potrwa 20-25 minut.

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~gestskoczka 2018-08-01
  11:54:58

  6 17

  Wolałbym, aby na temat miasta wypowiadał się stosowny urzędnik UM Żory, nie jakiś urzędnik jastrzębskiego MZK.

  Jeżeli kolarze mają jechać między innymi Męczenników Oświęcimskich, a przejazd ma trwać 25 minut, to blokada całego żorskiego BKM może potrwać około godziny. Czy kolarze muszą jechać tak wyznaczoną trasą, czy nie lepiej byłoby wyznaczyć trasę z Rybnickiej - Aleją Armii Krajowej i za strefą wjazd na JP II w kierunku Jastrzębia? Na JP II pomiędzy Bajerówką a strefą powinno być ograniczenie prędkości w związku z budową chodnika i ścieżki rowerowej.

 • ~Arteks 2018-08-03
  08:57:29

  3 17

  @gestskoczka - ale BKM nie ma charakteru instytucjonalnego. Poza bylejakością to można powiedzieć, że ona jest "bezpańska". To nie jest ZTZ, KZK GOP czy MZK gdzie masz jakiś zespół ludzi który za coś odpowiada i do którego można się zwrócić z uwagami. Bezpańska Komunikacja Miejska to kolejne rozwinięcie skrótu BKM. I dlatego nie ma żadnego postępu, żadnej promocji, żadnego rozwoju, żadnych zmian na lepsze... Totalna stagnacja.

 • ~gestskoczka 2018-08-03
  17:17:56

  10 3

  @Arteks, przykro mi że częściowo się zgadzam z Twoim – jak zwykle wrednym – komentarzem. Od dawna tłukę się z tym wiatrakiem jak Sancho Pansa na ośle, bo nie mam szans by awansować na Don Kichota i stanąć przyłbica w przyłbicę z tymi co decydują w mieście. Osobiście nie mogę walczyć by BKM uniezależnić od jastrzębskiego MZK, choć uważam że i tak BKM jest o niebo lepszy od innych przedsiębiorstw komunikacji miejskiej. Nie rozśmieszaj mnie z tym „zespołem ludzi”, bo ani MZK ani ZTZ nie są zorganizowane z „głową”. I w Jastrzębiu i w Rybniku narzekacie na swoje autobusy w jeszcze większym stopniu niż my w Żorach.

 • ~azan3 2018-08-03
  21:43:22

  12 2

  Arteks twój komentarz nie na temat. Na siłę szukasz tematu, żeby tylko jakiś uszczypliwy komentarz rzucić na siłę. Uważasz, że to jest normalne zachowanie zdrowego faceta? Zdrowy na ciele i umyśle facet zamiast siedzieć o każdej porze dnia na forach i pisać zjadliwe komentarze powinien w tym czasie pracować albo korzystać z pięknej pogody i wypoczywać albo zająć się rodziną. A Ty o każdej porze dnia jesteś na żorskiej i rybnickiej stronie. Jesteś zdrowo szurnięty. A jeśli chodzi o BKM to jest robiona na zlecenie MZK. Jest stagnacja , bo to nie jest metropolia, gdzie komunikacja przynosiłaby zyski, miasto za małe na rozwinięta komunikację i trochę za duże , żeby ją zlikwidować. To jest problem wszystkich miast poniżej 100 tys. mieszkańców. Czytałem artykuł o problemach komunikacji. U was też różowo nie jest, bo podobno na klimatyzacji oszczędzacie i jaki to komfort jazdy? Nie dziwi to , że ludzie wolą wsiąść w auto.

 • ~Arteks 2018-08-04
  10:43:40

  1 19

  Zapraszam wszystkich miłośników rowerów z Żor na imprezy związane z Tour de Pologne do Rybnika na Kościuszki. :))) Byłem w zeszłym roku i było naprawdę fajnie. @gestskoczka @azan3 - my też czasami narzekamy ale wiele z tych narzekań przynosi jakieś skutki. Tak jak teraz, ktoś się poskarżył na źle działającą klimę a autobusach i od razu jest reakcja UM i ZTZ w tym temacie i obietnica weryfikacji tego problemu. Ja osobiście nie spotkałem się z brakiem klimy, a z powodu remontu wiaduktu często (w ostatnich 2 miesiącach) zdarzało mi się jeździć do pracy uprzywilejowanymi autobusami które w niektórych dniach mogły tamtędy przejeżdżać. Natomiast u was odnoszę wrażenie, że dostaliście komunikację bezpłatną, macie się nią cieszyć i siedzieć cicho. Nie wolno wam o nic się upominać. Nawet nie ma do kogo... Żory za Sochy tkwią w wielu dziedzinach w stagnacji. W przypadku transportu niestety ale się cofnęły z czego wszyscy mamy świadomość. @azan3 - bo jestem społecznikiem i interesuje mnie życie regionu. Mój czas - moja sprawa. Natomiast ty jak już coś napiszesz - zawsze pojawia się tam jakiś hejt. A wiesz co o hejterach sądzą psychiatrzy, socjolodzy czy psycholodzy? ;P

 • ~Adam Wryński 2018-08-05
  23:43:38

  10 0

  Arteks ale podobno, pisze podobno bo nie jestem mieszkańcem Żor i nie jeżdzę BKM, ale wielu korzystających potwierdza, że w BKM klima działa a popatrz w rybnickich mega jednostkach ludzie się prażą bo klima kaput. Zresztą ciekawie się zaorałeś na rybnik.com.pl w temacie klimy. Ja jeżdżę z klimą latem a zimą również bo świetnie odparowuje szyby. Co roku czyszczenie filtrów, odgrzybianie ale nabijanie to faktycznie raz na 2 - 3 lata. :)

 • ~Arteks 2018-08-06
  11:43:30

  2 5

  @Wryński - wręcz przeciwnie. Wyciągnąłem ciekawe wnioski i uznałem rację kilku osób odnośnie nabijania klimy. Czy to nie była odpowiednia i prawidłowa reakcja uznająca czyjeś racje? Czy to się często zdarza aby ktoś przekonał się do czegoś w trakcie dyskusji? A awarie mogą zdarzać się wszędzie. Ale u nas jest się komu poskarżyć i od kogo wymagać. A u was jak słusznie zauważył @gestkoczka nawet o objazdach z powodu wyścigu kolarskiego musi się wypowiadać ktoś z instytucji pozażorskiej. W 60 tys. mieście nie ma jednostki która kompleksowo zajmowałaby się komunikacją. Chciałbyś mieć w swoim mieście takie coś jak BKM z Kapenami i Mazami, kiepskimi rozkładami i zbyt małymi pojazdami, niewygodnymi dla osób niepełnosprawnych czy matek z wózkami? Na pewno nie.

 • ~gestskoczka 2018-08-06
  15:36:26

  2 0

  @Arteks, Bóg zapłać za dobre słowo Człowieku. Pewnie wielu się narażę, ale ja od dawna próbuję głośno krzyczeć, by o sprawach żorskich decydowali bardziej ci, co to miasto utrzymują. Ja już nie mówię o jakichś instytucjach pozażorskich, ale często decyzje władz miasta i radnych odbieram że ONI wiedzą lepiej i nie muszą z mieszkańcami tego konsultować.

  Pisząc jednak o Kapenach nie masz racji Arteksie. Choć jeżeli chodzi o klimatyzację, to powiem tak: albo ta klimatyzacja jest zbyt mało wydajna, albo ludzie mają we krwi, że w lato wszystkie okna muszą być uchylone. Ja w samochodzie rzadko kiedy klimę załączam, ale jak jest włączoną, to okna muszą być pozamykane. Kapeny są idealne na linii 01 i 02, dobre są też na kursy innych linii poza szczytem. Niestety, w szczycie należałoby zwiększyć częstotliwość kursowania autobusów by rozładować tłok. A zwiększenie kursów, to wzrost kosztów. Nie z prywatnej kieszeni pana prezydenta ani z kieszeni radnych. To MY mieszkańcy miasta płacimy za to, i można by to z mieszkańcami uzgodnić.

  Patrzę na swój pierwszy komentarz, i nie rozumiem co się większości czytelników nie spodobało. Czy to, że zamiast władz miasta, na tematy dla nas ważne wypowiada się urzędnik jastrzębskiego MZK, czy moja propozycja, by peleton skierować inną trasą. Tak, by jak najmniej blokować życie miasta. Na to drugie już za późno, bo kolarze i całe tabuny reklamiarzy z ładnymi dziewczynami machającymi do widzów dziś przejadą. Nie jest za późno jednak na poprawę relacji władza – mieszkańcy.

 • ~azan3 2018-08-06
  19:57:41

  3 1

  Arteks ja cię proszę, nie rozśmieszaj mnie, ty i społecznik :) Zapytajmy innych forumowiczów kim ty jesteś

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.