zamknij

Wiadomości

Które żorskie instytucje będą nieczynne w Wigilię?

2018-12-17, Autor: jm, UM Żory

Urząd Miasta Żory poinformował o zmianach godzin otwarcia żorskich instytucji w okresie świątecznym.

W Wigilię nieczynny będzie Urząd Miasta Żory oraz Dział Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Reklama

Zgodnie z zarządzeniem Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poniedziałek (24 grudnia) będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędów administracji rządowej, w związku z czym nieczynny będzie również Punkt Paszportowy przy ul. Bramkowej 28.

Zmianie ulegną też godziny otwarcia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz Zakładu Komunalnego Żory na ul. Okrężnej, które w Wigilię czynne będą w godzinach 8:00 - 14:00.

W sylwestra (31. grudnia) Urząd Miasta będzie otwarty w godzinach 7:30 - 15:30.

Przypomnijmy, że wszystkie miejskie instytucje będą nieczynne w dniach 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Adam Wryński 2018-12-17 21:58:43

  Szanowna redakcjo drobne sprostowanie zarządzenie Szefa KPRM dotyczy administracji rządowej tj. administracji centralnej (czyli ministerstw i urzędów centralnych), terenowej (w której skład wchodzą m.in. urzędy wojewódzkie, urzędy Krajowej Administracji Skarbowej, nadzór budowlany, inspekcje i urzędy statystyczne). Zarządzenie nie dotyczy administracji samorządowej (urzędów marszałkowskich, starostw powiatowych oraz urzędów miast i gmin). Punkt paszportowy owszem , bo to urząd wojewódzki ale UM czy MOPS to już chyba mają odrębne zarządzenia.
  Warto wspomnieć, że w zamian za dzień wolny w dniu 24 grudnia urzędy administracji rządowej pracowały w sobotę 15 grudnia.

  7 6
 • ~jasnypieron 2018-12-18 08:19:07

  Panie Wryński być może informacja o pracy urzędów gdzieś tam kiedyś była i to ja jej nie zauważyłem, ale najlepiej napisać tydzień po fakcie, że coś....już było

  0 9
 • ~minges 2018-12-18 09:50:43

  Adam, masz rację. Jednak UM Żory też będzie nieczynny - Prezydent wydał zarządzenie, a pracownicy UM odpracowali wolną wigilię w sobotę 17-ego listopada.

  7 5
 • ~Adam Wryński 2018-12-18 14:30:33

  ~minges nie kwestionowałem wolnego dnia dla urzędników UM Żory. Chodziło mi o treść artykułu (widzę, że już została zmieniona) z której w pierwotnej wersji można było zrozumieć, że w związku z zarządzeniem Szefa KPRM UM Żory też ma w wigilię dzień wolny.

  4 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak często korzystasz z oferty Muzeum Miejskiego w Żorach?

Oddanych głosów: 129