MTS bez punktów na wyjeździe

2017-10-17, Autor: gs, źródło: MTS Żory

Żorskie szczypiornistki poniosły porażkę w spotkaniu z UKS-em Varsovią Warszawa. Kolejnym rywalem MTS-u będzie SPR JKS Jarosław.

MTS odniósł porażkę 34:26 w wyjazdowym spotkaniu z UKS Varsovia Warszawa. Tym razem przeciwniczki od początku meczu wypracowały sobie sześciobramkową przewagę (8:2).

Nasze szczypiornistki walecznie goniły rywalki i udało im się zminimalizować przewagę do jednej bramki (12:11), lecz rywalki zdołały odskoczyć do przerwy na 18:14. Po zmianie stron gra nie uległa zmianie, Varsovia próbowała zwiększyć przewagę, lecz płaciła "frycowe" za nie wykorzystane sytuacje. Przewaga zarysowała się w 52 minucie gdy przeciwniczki wyszły na prowadzenie 28:22 i nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa.

Już w sobotę MTS na wyjeździe zmierzy się z SPR-em JKS Jarosław. Jak do tej pory żorska ekipa ma na swoim koncie jedno zwycięstwo i dwie porażki. Taki sam bilans zysków i strat ma kolejny rywal żorzanek.

UKS Varsovia Warszawa – MTS Żory 34:26

MTS Żory: Mikosz 13, Weselak 5, Chrobok 5, Kowal 1, Matusik 1, Romanowska 1

UKS Varsovia Warszawa: Sala, Klarowska,  Barczuk - Granicka 1,  Jarosiewicz 4, Szybińska 2, Parczyńska 2, Adamiec 5, Brzyk 8, Koc 3, Zawadzka 1, Janik 2, Świętochowska 3, Włodkowska 1, Hawryszko 2, Ciecierska