MTS nie zwalnia tempa!

2017-11-06, Autor: gs, źródło: MTS Żory

Kolejny dobry mecz w wykonaniu żorskich szczypiornistek. Podopieczne Bartłomieja Dudy  pokonały u siebie KS Otmęt Krapkowice 26:22 (13:10).

Spotkanie w 3 minucie otworzyła Zuzanna Mikosz zdobywając pierwszą bramkę dla MTS-u, dobrą grą w obronie już w 10 minucie (6:1) żorzanki wypracowały sobie przewagę pięciu bramek. Waleczny zespół z Krapkowic szybko wyciągnął wnioski, wykorzystując błędy gospodyń i w 20 minucie doprowadził do remisu 6:6.

W tym momencie na parkiecie pojawiła się Sandra Matusik, która zdobyła pod rząd dwie ważne bramki. Rywalki nie odpuszczały. Najskuteczniejsza z przyjezdnych Natalia Staszkiewicz kolejny raz punktowała zdobywając swoją piątą a dla zespołu dziesiątą bramkę do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się dla MTS-u dobrze, przewaga wzrosła do 5 trafień w 43 minucie gry. Od tego momentu zespół z Krapkowic wzmocnił obronę i konsekwentnie odrabiał straty do dwóch bramek w 55 minucie, gra się zaostrzyła - dwie zawodniczki z Otmętu zostały wykluczone na 2 minuty. Również w MTS-ie faulowała Justyna Weselak. W końcówce miejscowe grały w przewadze jednej zawodniczki co skutecznie wykorzystały skrzydłowe Nicole ChrobokNicola Romanowska.

Jak do tej pory w rozgrywkach I ligi żorska ekipa ma na swoim koncie trzy zwycięstwa i dwie porażki. Kolejnym rywalem MTS-u będzie lider tabeli – SPR Olkusz.

MTS Żory – KS Otmęt Krapkowice 26:22

MTS Żory: Mikosz 9, Weselak 3, Wołczyk 1, Romanowska 3, Wojciechowska 1, Matusik 2, Chrobok 5, Mazguła 2

KS Otmęt Krapkowice: Medwid 1,Orlik 5, Staszkiewicz 11,Górka 2, Szwajkiewicz 1, Danowska 2

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 0