MTS Żory z impetem wchodzi w 2021 rok!

2021-01-11, Autor: mk

Świetny wynik dziewczyn z drużyny MTS Żory. Po świąteczno-noworocznej przerwie wygrywają z CHKS Łódź.

W 8. kolejce I Ligi Kobiet nasza drużyna wygrywa na własnym boisku z CHKS Łódź wynikiem 34:22. Mecz odbył się 10 stycznia na Hali Sportowej MOSiR Żory bez udziału publiczności.

Drużynę zasiliła nowa zawodniczka Karolina Kanicka, która przeszła z z trzeciej drużyny grupy A, 1 Ligi Kobiet KS Kościerzyna.

Po meczu powiedzieli:

B.Duda, trener MTS Żory: - Nie zakładaliśmy tutaj innego scenariusza. Dlatego walka od pierwszej minuty do ostatniej. 12 punktów fajny wynik. Punkty zostają w Żorach, dopisujemy je do tabeli. Ale czeka nas jeszcze kluczowy mecz tej rundy z Legnicą. Witamy w drużynie nową zawodniczkę. Musieliśmy ściągnąć wzmocnienie na pozycji obrotowej, ponieważ nasza zawodniczka skręciła staw kolanowy i czeka ją rehabilitacja.

T.Walicki, trener CHKS Łódź: - Warunki fizyczne zdecydowanie lepsze po waszej stronie. Jakbyśmy grali konsekwentniej można by tu powalczyć i wyjść przegranym, ale po walce. A tak to oddaliśmy mecz praktycznie bez walki. Szkoda.

K.Kanicka, nowa zawodniczka MTS Żory: - Wszystko przebiega fajnie, jestem zadowolona. Podoba mi się miasto, bo wszędzie jest blisko. Cieszę się, że wygraliśmy, że mogłam pomóc swojej drużynie w tym zwycięstwie. Na pewno jest nad czym pracować, przede wszystkim nad skutecznością.