zamknij

Wiadomości

Przygotujcie pytania o życie miasta. Prezydent będzie dyżurował na czacie

2018-01-19, Autor: wk

Prezydent Żor ponownie zaprasza mieszkańców do rozmowy za pośrednictwem czatu. Na „Czacie z Prezydentem” będziecie mogli zadać pytania dotyczące różnych sfer życia naszego miasta i błyskawicznie uzyskać na nie odpowiedź.

Reklama

Jak postępują inwestycje realizowane w mieście? Jakie zmiany będziemy mogli zauważyć w najbliższych miesiącach w Żorach? Czy miasto planuje realizację projektów z wykorzystaniem środków unijnych? O te i wiele innych spraw będzie można zapytać Waldemara Sochę, Prezydenta Miasta Żory podczas „Czatu z Prezydentem”.

Internetowy „Czat z Prezydentem” zaplanowano na wtorek 23 stycznia w godzinach od 18:00 do 21:00. Pytanie będzie można zadawać poprzez stronę internetową www.czat.zory.pl.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 21

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~nonsens 2018-01-19
  15:58:01

  22 9

  Po co jakąś wirtualna szopka? Czy prezydent boi się spotykać ze społeczeństwem werbalnie?

 • ~gestskoczka 2018-01-19
  19:53:28

  17 3

  Też tak myślę w sprawie kontaktu prezydenta miasta z mieszkańcami jak @nonsens. Nie uważam jedynie że się prezydent „boi”, ale myślę że to bardzo wygodne i bezpieczne – taki „czat” – za elektroniką nie widać kto faktycznie odpowiada. Człowiek często coś mówi w ferworze dyskusji, a po chwili przychodzi refleksja, że można to było ująć lepiej, bardziej elegancko. Za elektroniką taką pomoc ma się prawie na bieżąco.

  Ja już pisałem, ale to powtórzę, uważam że prezydent miasta – wybrany przez mieszkańców w wyborach bezpośrednich, nie tak jak chcieliby niektórzy by prezydenta wybierała Rada Miasta – powinien spotykać się z mieszkańcami osobiście na zebraniach. Fakt, że do prezydenta można się zapisać przez sekretarkę na rozmowę osobistą, nie rozwiązuje problemu.

  Z innej strony patrząc, taki „czat” jest dobrą formą komunikacji władzy z mieszkańcami. Tam słowa są napisane, można odtworzyć. Bez wymówek że ja to mówiłem w takim sensie, a wy zrozumieliście w innym sensie. Więc dobrze byłoby to pogodzić. Czat owszem, ale jedno zebranie ogólne z mieszkańcami na kwartał czy nawet rok powinno być.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.