Szymon Jaworski z trzema medalami!

2020-12-21, Autor: mk, źródło: mat. nadesłane

Żorzanin Szymon Jaworski z dużymi sukcesami na Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie.

Podczas rozgrywających się Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie, pierwszego dnia żorzanin Szymon Jaworski wraz z drużyną AZS AWF Katowice zdobył Mistrzostwo Polski na dystansie 4x50m stylem zmiennym w kategorii Młodzieżowiec 19-23 lata, a zarazem brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii Senior.

Szymon indywidualnie po porannych eliminacjach 50m stylem dowolnym zakwalifikował się do finału B i wygrał go zostając 11 zawodnikiem w Polsce wśród seniorów, a także 5 zawodnikiem w kategorii Młodzieżowej.

W drugim dniu Szymon przystąpił  do kolejnej rywalizacji i dostał się do finału B zostając 14 zawodnikiem wśród seniorów na dystansie 200m stylem dowolnym. Ale to nie koniec - wraz z kolegami z drużyny zdobył brązowy medal seniorów na dystansie 4x100m stylem dowolnym.