zamknij

Wiadomości

Tir najechał na „elkę”. Mieli dużo szczęścia

2020-11-04, Autor: mk, źródło: KMP Żory

O wielkim szczęściu może mówić kursant i jego instruktor, którzy wczoraj brali udział w kolizji drogowej na popularnej „wiślance”. Na szczęście żadnemu nic się nie stało pomimo, że na ich „elkę” najechał kierowca tira. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność za kierownicą, zwłaszcza obecną, jesienną porą.

Reklama

Do zdarzenia doszło wczoraj po 15.00 na żorskim odcinku DK81 w rejonie skrzyżowania z ulicą Młyńską. Jak ustalili policjanci, 34-latek kierujący scanią nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył jadącej przed nim toyoty. Toyotą, służącą do nauki jazdy, jechał 18-latek wraz z instruktorem.

- Na szczęście siedzący obok kursanta instruktor, choć został przetransportowany przez karetkę pogotowia do szpitala, nie odniósł żadnych obrażeń, podobnie jak kursant, któremu też nic się nie stało - informuje Kamila Siedlarz, rzecznik prasowy żorskiej komendy policji.

Uczestnicy zdarzenia według ustaleń mundurowych byli trzeźwi.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą, zwłaszcza jesienną porą, gdy za oknem panują niekorzystne warunki atmosferyczne. Wcześniej zapadający zmrok, opady deszczu i śliska nawierzchnia nie sprzyjają bowiem zmotoryzowanym.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Gregor Lakota 2020-11-17 07:58:00

    Na kierowców, którzy się nadmiernie śpieszą jest tylko jeden bat- dotkliwe kary. Wiślanka w okolicy Baranowic, pomimo światel, dalej jest b. niebezpieczna, bo na prostej drodze właściwie nikt nie przestrzega ograniczenia do 70 km/h. Przekraczanie szybkości przez TIRy- to także potworny hałas, który słychać nawet kilkaset metrów od drogi, pomimo ścian głuszących. W Niemczech, Austrii nawet na autostradach w okolicach miast TIRy mają ograniczenia szybkości do 80- 70 km/h- aby zmniejszyć hałas. Gdzie ci mężczyźni z suszarkami?

    0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.