Żorzanka zdobyła mistrzostwo Polski w piłce nożnej!

2019-05-07, Autor: maj

Antonina Dzierżęga została mistrzynią ogólnopolskiego turnieju PZPN "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" czyli oficjalnych Mistrzostw Polski!

Urodzona w 2010 roku Antonina Dzierżęga to uczennica Zespołu Szkół nr 5 w Żorach i zawodniczka Kobiecego Klubu Sportowego Katowice. Wraz ze swoją drużyną wygrała Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, czyli oficjalne Mistrzostwa Polski w kategorii U-10/U-12 dla chłopców i dziewcząt!

Turniej rozgrywany był w dniach 29 kwietnia - 2 maja 2019r. w Warszawie. Drużyna Antoniny KKS Katowice w meczu finałowym na PGE Narodowym pokonała ekipę Tęczy Bydgoszcz 2-0. W finale żorzanka strzeliła gola, który przeważył o wygranej.

To jednak nie wszystko. Antonina została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju odbierając nagrodę z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Oceń publikację: + 1 + 45 - 1 - 0