zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Jolanta Hrycak 2020-05-28 21:50:57

  Rozumiem, że zapytano tylko duże kina o to co zrobią:) więc spieszę poinformować że Kino Na Starówce , które działa w naszym regionie
  60 lat zaprasza od 6 czerwca.

 • ~Artur Kluger 2020-05-28 14:58:19

  Dzięki kąpielisku zacni obywatele Gwarków będą mieli gdzie wypoczywać , już nie będą musieli pić pod kopalnią

 • ~minges 2020-05-28 08:46:52

  @Bogusław, rekomendacja jest tylko opinią i jest niewiążąca. Tak jak np. podczas smogu rekomenduje się pozostanie w domach osobom starszym, kobietom w ciąży, a nie rekomenduje się uprawiana sportu za świeżym powietrzu czy spacerów. To nie jest zakaz czy nakaz. To opinia. Nie wiem czy wiesz ale Rybnik uruchamia opiekę już od poniedziałku 1.06 (mimo negatywnej rekomendacji). Przecież za niedługo zniesione będą obostrzenia np. dotyczące maseczek czy zgromadzeń. Ludzie psioczą na otwarcie przedszkoli i szkół (gdzie tak naprawdę chodzi po kilkoro - kilkanaście dzieci), ale nie mają problemu by iść np. do marketu. A założę się, że reżim sanitarny w tych otwartych placówkach jest o wiele bardziej rygorystyczny niż np. we wspomnianych marketach. Zaraz będą możliwe wesela do 150 osób, zniesiono limity w sklepach i kościołach, otwiera się instytucje kultury, place zabaw, kopalnie znów fedrują... więc o co chodzi?

 • ~izi 2020-05-27 18:55:02

  ~gestskoczka co do idei się zgadzam, niestety w praktyce często lokalni włodarze szybko tworzą "sitwy koleżków" które trudno oderwać od władzy, bo w małych społecznościach obywatele związani z magistratem boją się im przeciwstawić, a oni sobie rządzą jak kiedyś "szlachcic na zagrodzie, branki biorą, miód piją"
  stąd od lat była mowa o ograniczeniu ilości kadencji, które ostatecznie wprowadzono, i które pomoże ludziom uwolnić się os skostniałych lokalnych układów

 • ~Bogusław Kotwa 2020-05-27 16:40:56

  Jak prezydent Żor łamie wszelkie rekomendacje sanepidu, naraża dzieci, nauczycieli i ich rodziny otwierając szkoły i przedszkola to co sanepid ma zrobić. On przecież wszystko wie najlepiej. To się żle skończy dla niego.

 • ~agel 2020-05-27 13:01:48

  Adalbert, i masz gdzie mieszkać.... nie potrzebujesz hostelu.. Chociaż najlepsza miejscówka, zaraz przy parku.. Ciekawe kto jest teraz właścicielem, bo chyba tam kiedyś był stary młyn?..mhm.
  Może lepiej nie pytać?
  Tak czy owak ja i tak sie z Zor wyprowadzam... Jeszcze kilka lat i auf wiedersehen, good bye.. Nie moje "klimaty".

 • ~Adalbert 2020-05-27 12:21:44

  Dzięki agel. Lektura fb workerservice bezcenna. Niestety, choć znam rosyjski, to nie jestem Białorusinem, Gruzinem, Ukraińcem. Nie mam szans.

 • ~gestskoczka 2020-05-27 11:15:18

  @izi – nigdzie nie popłynąłem – ja tak uważam. Nie jestem pracownikiem urzędu, jestem emerytowanym górnikiem. Wymieniając po nazwisku obu prezydentów chciałem pokazać, że wybór prezydenta miasta (także burmistrza) jest w pełni demokratyczny, a wybór prezydenta kraju nie do końca.
  Dla obecnego prezydenta Żor mam wiele podziwu, ale i wiele z jego działań mi się nie podoba. Można powiedzieć, bilans plusów i minusów wychodzi na zero.

  Na prezydenta RP każdy może kandydować (jak spełnia warunki), i do momentu wrzucenia głosu do urny – lub jak PiS chce, zostawić go na poczcie – jesteśmy w pełni upodmiotowieni. Po zagłosowaniu, stajemy się przedmiotem zarządzania przez podwładnych pana Kaczyńskiego, w tym prezydenta RP.

  Dlatego prezydenta miasta – każdego miasta – uważam za przedstawiciela mieszkańców, bo mieszkańcy w trakcie kadencji mogą Go odwołać, a prezydenta RP uważam za przedstawiciela kierownictwa partyjnego.

  W obecnych wyborach prezydenckich startuje Szymon Hołownia, niezależny od partyjniactwa. Życzę Mu powodzenia. Ciekawe jest, jak by to wyglądało na scenie politycznej obecnego totalitaryzmu partyjnego, gdyby On został prezydentem.

 • ~agel 2020-05-27 11:09:37

  Nie jest to tajemnica.. Oficjalna strona.
  "Dzisiaj firma Agnieszka Socha obejmuje:
  Cztery lodziarnie.
  Cztery budynki z mieszkaniami dla pracowników.
  Firmę remontowo-budowlaną.
  Agencję pracy tymczasowej."

  @Adalbert.. musisz być workerem (robotnikiem) wtedy masz najwiekszą szansę na prace..
  https://workerservice.pl/oferty-pracy
  Sądząc po języku ogłoszeń preferowani Ukraińcy..
  Zresztą jest i duża baza noclegowa "przy okazji", 300 miejsc w Żorach.
  https://workerservice.pl/oferta-wynajem-mieszkan
  Świetna miejscówka w Żorach..
  Żorżanie kochają Ukraińców, nie pamiętasz billboardów w ubiegłym roku? Szkolenia z polskiego..
  Prezydent RP to faktyczne "głupek", a my nieporównywalnie więksi.
  Miłego dnia.

 • ~Adalbert 2020-05-27 10:01:24

  Gdybym chciał zatrudnić się u Pani Agnieszki, to gdzie mam się zgłosić? Dlaczego nikt nie napisze o jakie firmy chodzi? Tajemnica?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?Oddanych głosów: 2591