zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~boblas 2020-06-23 12:32:55

  @Arteks - zajęło ci 3 dni aby napisać odpowiedź, ale to mało ważne.
  Jak zawsze w niewygodnych tematach dla ciebie unikasz dokładnej odpowiedzi.
  Natomiast odnosząc się do twojego posta, pokaż mi jeden mój post kiedy broniłem prezydenta.

  Co do cpk, to mam kolejną złą wiadomość dla ciebie.
  https://dziennikzachodni.pl/centrum-przesiadkowe-w-zorach-i-muzeum-open-air-w-cieszynie-z-nagroda-architektura-xxl-w-kategorii-kubatura-i-przestrzen/ar/c3-15017557

  Poczytaj, ale znając twoje zdanie, znów napiszesz, że mało znany czy znaczący konkurs.

 • ~Arteks 2020-06-23 10:34:50

  Miało być morze turystów, a jest deficyt od lat i dopłacanie do interesu... Bo takich rzeczy jak Twinpigs nie buduje się w tak kiepsko dostępnych komunikacyjnie miejscowościach jak Żory. Jak tu sobie wyobrazić np. jakąś wielodzietną rodzinę z Chorzowa która chciałaby sobie zrobić wycieczkę do Żor. Jak ona ma dojechać do Żor? "Dostawczym busikiem" w którym przeciętne dziecko zacznie wymiotować dwie minuty po starcie? A jak życie pokazało przypadkowych turystów zmotoryzowanych jadących Wiślanką jest zwyczajnie zbyt mało. @gestskoczka - Spółka Nowe Miasto nie może być zlikwidowana bo wtedy nie da się zmieścić finansów w widełkach dopuszczalnego zadłużenia, a wtedy musiałby do Urzędu Miasta wejść komisarz - no i zakończyłoby się elfowe zarządzanie przez obecnego prezydenta.

 • ~Arteks 2020-06-23 10:27:36

  @boblas - w przeciwieństwie do was wcale nie bronię swojego prezydenta za głupie decyzje takie jak jak zakręcanie fontann. Wy "umieraliście" za denny BKM, bezużyteczne Centrum Przesiadkowe w złym miejscu, idiotyczne Muzeum Ognia czy pożyczki na... spłacanie pożyczek. Prędzej Żorzanina z blokowisk można spotkać w centrum Rybnika niż na żorskiej Starówce. :)))

 • ~Adalbert 2020-06-22 18:02:44

  Tak dla przypomnienia jeden cytat z artykułu pani Katarzyny Śleziony z 5 listopada 2010 r.:
  "W Sali Ślubów żorskiego magistratu miasto podpisało umowę z firmą z Miechowa, która zbuduje miasteczko westernowe przy "wiślance". Kraina kowbojów powstanie na ponad 3-hektarowym terenie między stawem Śmieszek, a ulicą Leśną na Kleszczówce. Inwestycja pochłonie prawie 23,5 miliona złotych, z czego 40 procent wszystkich kosztów pokryją pieniądze z Unii Europejskiej."

 • ~Adalbert 2020-06-22 17:49:37

  Już niedługo w Żorach komisarz rządowy.

 • ~gestskoczka 2020-06-22 17:03:07

  Wydaje mi się, że trzeci wariant jest najlepszy, ale pewny nie jestem, czy Aquarion zarobi na utrzymanie Muzeum Ognia i Karuzeli. Mam też takie pytanie: skąd projektanci uchwały wiedzą, że TP sprzedane będzie za 15 mln zł? Czy może już mają kupca na to. Choć z doświadczenia wiem, że wszelkie pytania do radnych i prezydenta są na tym forum pytaniami bez odpowiedzi.

  Byłem parę razy w amerykańskim miasteczku na koncertach i raz z wnuczkami na bezpłatną wejściówkę z Kuriera Żorskiego. Trochę szkoda, ale mam nadzieję, że nowy właściciel obniży cenę wejściówek tak, by przeciętna rodzina mogła się wybrać tam z dziećmi raz na jakiś czas, nie biorąc kredytu na ten cel.

 • ~piszczel 2020-06-21 20:22:08

  Żory są niestety bardzo niezielonym miastem. Blokowiska nie mają ani jednego parku czy lasku do dyspozycji. Nie ma gdzie iść na spacer. Trzeba wsiąść auto i pojechać do... parku w innym mieście albo do lasu za miastem.

 • ~boblas 2020-06-20 07:57:46

  @gestskoczka - i właśnie to miałem na myśli, znów się pojawił i już wypisuje o pustym centrum itd.

  @Arteks - jak już masz coś napisać to się najpierw doucz. Budynek po zamkniętym Tesco w Żorach już dawno jest użytkowany.
  Znajduje się tam firma prywatna, która handluje wózkami dla dzieci.
  Firma do której przyjeżdżają ludzie z dalszych okolic niż Rybnik.
  I jak zawsze próbujesz odnieść się tylko do tematu który ci pasuje. Zapytam jeszcze raz, jakie dalsze oszczędności wraz z wyłączonymi fontannami będzie wprowadzał Rybnik?

 • ~azan3 2020-06-19 22:38:40

  @Arteks- dziwisz się, że poruszenie? Bo żeś idiotyzm palnął. Pomyśl zanim coś napiszesz.

 • ~Arteks 2020-06-19 18:11:55

  Ale poruszenie... A w naszym regionie tylko jedno miasto ma ofertę handlową - w każdej dziedzinie i jest nim Rybnik. Żory mają tylko masówkę i to z bardzo ograniczonej liczby sieci. Ktoś tu napisał o Gliwicach - nie widzę specjalnej różnicy a nawet w Rybniku znajdę takie sklepy i takie branże jakich nie ma w Gliwicach - kiedyś je nawet wymieniłem bo to porównanie jest niezbyt adekwatne. Żory to miasto bez tradycji handlowej - jak wiele w Polsce. @boblas - Praktiker zwinęło się z Polski, Tesco dopiero teraz się zwija - a w Żorach stoi puste Tesco już od dawna jak obiektywnie zauważył @gestskoczka. Natomiast to co w Żorach jest niesamowicie nienormalne w stosunku do każdego miasta w Polsce - to że nikt z żorzan nie traktuje poważnie w ofercie handlowej swojego "centrum". To mi się strasznie podoba. @minges - czemu żorzanie lubią udawać rybniczan którzy albo mieszkają w Rybniku (pamiętasz @mareqg) albo się wyprowadzili do Żor? Za co można polubić Żory? Za montownie? Za brak sportu i rozrywki? Za denną zabudowę i wymarłe centrum? Można się wyprowadzić z Rybnika do Krakowa, Wiednia czy Edynburga ale do Żor. Nie bądź żałosny. ;)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy waszym zdaniem dzieci powinny wrócić we wrześniu do szkoły?
Oddanych głosów: 934