zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~agel 2019-09-14 22:58:37

  Dyskusja na poziomie gazowych dzwonków podwodnych.
  Klient potencjalny, który ma do wyboru bus czy pociąg potrzebuje konkretów. Czas przejazdu oraz koszt. W czas przejazdu wlicza się oczywiście czas dojazdu i wygodę dojazdu do dworca PKP. Wygoda to m.in. synchronizacja połączeń darmowy bus-pociag (w przypadku dojazdu do Gliwic pociągiem). Trzeba pamiętać, że dworzec kolejowy w Żorach jest na za...iu

 • ~Arteks 2019-09-14 21:45:29

  @agel - ale to dałoby się w prosty sposób to załatwić wykorzystując komunikację miejską która dowiezie na dworzec kolejowy pasażerów z osiedli i odwrotnie, odwiezie po przyjeździe pociągu. Tak to działa w normalnych miastach i tak to działało w Żorach zanim całkowicie wszystko się rozwaliło w czasach Sochy. Na pewno tam gdzie mieszkałaś tak to działało. W moim mieście ja też mieszkam daleko od dworca - bez problemu dojeżdżam do niego autobusem miejskim.
  Zerknij na ten artykuł i na reakcje władz miasta Żory. NIKT W POLSCE nie zareagowałby tak lekceważąco na takie postulaty jak żorski wiceprezydent. https://www.tuzory.pl/wiadomosci,czytelnicy-mowia-autobusy-miejskie-sa-slabo-skomunikowane-z-pociagami,wia5-3266-16701.html
  Naprawdę trudno zrozumieć działania władz miasta - czasami kompletnie rozbieżne z potrzebami mieszkańców i kompletnie niezrozumiałe. Np. nie chce się zmienić rozkładu jazdy aby ludzie dostali się na pociąg dajmy na to do Wrocławia czy Bielska, a z drugiej strony buduje się "centrum przesiadkowe" na którym nikt się do niczego nie przesiada... Żory to... stan umysłu. ;)

 • ~Arteks 2019-09-14 21:27:13

  @azan3 - Szczekociny to nie Śląsk. W Polsce w zeszłym roku zginęło na drogach 2838 osób, 31 tys.(!!!) zostało rannych. Ostatni poważny wypadek kolejowy z ofiarami śmiertelnymi i rannymi to właśnie Szczekociny w 2012 roku i 16 ofiar śmiertelnych i ok. 50 rannych czyli mniej niż ginie w Polsce w przeciętny weekend na drogach... Prawdopodobieństwo wypadku na drodze jest ogromne, w pociągu minimalne. BARDZO WAŻNY ARGUMENT! Rozumiem, że rozpaczliwie chciałbyś poprawić image Żor (czasami atakując innych). Ale kompletnie nie rozumiem dlaczego nie popierasz rozwiązań transportowych które pomogłyby wydobyć się Żorom z komunikacyjnego zaścianka? Zaślepienie czy niewiedza?

 • ~Dariusz Kos 2019-09-14 15:01:27

  @Kordula - witrynę Jawne Żory prowadzi stowarzyszenie zwykłe Grupa Działamy. Dokumenty prezentowane na tej witrynie udostępniły stowarzyszeniu:
  Prezydent Miasta Żory
  Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
  Ministerstwo Środowiska
  Okręgowy Urząd Górniczy w Rybniku
  Ministerstwo Sprawiedliwości w ramach Krajowego Rejestru Sądowego
  PWiK Żory sp. z o.o.
  Zakłady Techniki Komunalnej w Żorach sp. z o.o.
  i inne organy administracji publicznej w ramach ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.
  Witryna Jawne Żory ma na celu upowszechniać informację publiczną o działaniach władz samorządowych Miasta Żory.

 • ~Kordula 2019-09-14 10:34:31

  Parę miesięcy temu na ulicy ogrodowej na jednej z posesji wisiały obraźliwe hasła wobec żorskich radnych i władz, cały płot był tym wywieszony. Może by się ktoś tym zainteresował. Bo to naprawdę nie było miłe. I nikt się tym nie zainteresował. To było w porządku?

 • ~Kordula 2019-09-14 10:29:15

  Arteks i twym powyższym komentarzem po raz kolejny obraziłeś Żorzan.
  A tak w ogóle czemu Pan Kos broni się tylko na portalu TuŻory. A na innich jest o nim cicho? Skąd bierze dane do swego portalu jawne Żory, która ma na celu tylko ujajić żorskie władze i nic ni udowodnić.

 • ~azan3 2019-09-14 09:28:48

  @Arteks i znowu piszesz bzdury:" A co ciekawe na Śląsku nie było w ostatnich 30 latach ani jednego wypadku kolejowego w którym zginąłby pasażer pociągu". A katastrofa w Szczekocinach to co to było? Owszem nie ginie tyle osób, co w wypadkach samochodowych, ale jak już dojdzie do katastrofy to od razu na dużą skalę, to jest tak samo jak z samolotami. Idąc tym tokiem rozumowania, to w ogóle z domu by trzeba było nie wychodzić, przecież mało kto ma tory kolejowe pod domem, żeby bez przesiadki nie dostać się na dworzec autem, taksówką, autobusem albo busem, więc ryzyko wypadku jest takie samo. Argument nietrafiony

 • ~azan3 2019-09-14 00:58:16

  @Arteks- grzeczna wymiana zdań kończy się jak ty się pojawiasz nie na swoim podwórku z bezczelnymi odzywkami. Czy to jest dla ciebie takie trudne do zrozumienia?

 • ~azan3 2019-09-14 00:54:09

  Arteks, a nie zastanawiało cię, że ten hejt jest skierowany tylko do ciebie?

 • ~Adrian Skibiński 2019-09-13 23:21:58

  Link do petycji , pozdrawiam :)

  https://www.petycjeonline.com/stworzenie_bezporednich_pocze_kolejowych_z_or_do_gliwic?fbclid=IwAR2c3YOB1KQb_2KJWXKdKCGSn58mD84LFspnuAn5hqPXWgXkYt-X7j8cV9Q

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy ceny biletów do Aquarionu są adekwatne do oferty?
Oddanych głosów: 9