zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~izi 2019-12-27 20:47:28

  panie Jędraszewski, niech pan przyjedzie i postoi na rynku w Żorach gdy jest 1000% przekroczenia normy - to wystarczy nie będzie trzeba już iść "do diabła"

 • ~Piotrek Jakiś 2019-12-26 12:26:41

  Jeszcze pozostało trochę urzędników, także cykl "moje święta" potrwa chyba do maja..... No cóż. Czymś trzeba zapełnić kolumnę wiadomości....

 • ~Grzegorz Radwanski 2019-12-24 14:52:03

  .......

 • ~Arkadiusz Sobiechowski 2019-12-24 00:20:07

  Widzę, że miasto studzienki kanalizacyjne musiało czyścić, bo dwa szczury się wydostały.

 • ~gestskoczka 2019-12-23 17:18:57

  „Nasi posłowie”?
  Jacy ONI są nasi, skoro nawet w Konstytucji jest zapisane że „Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.” Nie jest tam sprecyzowane jakiego Narodu są przedstawicielami. Natomiast wyraźnie pisze, że wyborcy – czyli konkretni obywatele w konkretnym okręgu z którego poseł ma mandat – mają gu-zik do gadania.

  Uważam że posłowie są przedstawicielami central partyjnych. Głosują w Sejmie tak, jak jest w centralach ustalone. Ta partia ma większą władzę, która umieściła w Sejmie najwięcej swoich rąk do głosowania.

  Obecni posłowie zarabiają dużo za dużo patrząc na efekty ich pracy oraz to, w jakich warunkach żyje społeczeństwo. Przeciętny, statystyczny poseł nie jest więcej wart od przeciętnego, statystycznego pracownika służby zdrowia, edukacji, policji. I tyle powinien zarabiać.

  Naszymi posłami będą wybrani przez nas przedstawiciele, którzy będą zależni od nas mandatem wyborczym. I w Sejmie będą wyrażać wolę wyborców, nie ideologów i lobbystów sterujących centralami partyjnymi.

 • ~gestskoczka 2019-12-23 14:25:32

  17 stycznia 2018 tak pisałem na tym portalu, cytuję:

  [cyt] W moim rozumieniu ul. Okrężna jest obwodnicą o dość dużym natężeniu ruchu, zwłaszcza w porach szczytu. Spora grupa samochodów jadąc powiedzmy od Alei Armii Krajowej do Wiślanki nie jedzie dwujezdniową Aleją Zjednoczonej Europy, a wybiera ul. Okrężną (piszący ten komentarz również). Mnie brakuje na ul. Okrężnej, na przejściach dla pieszych wysepek w osi jezdni (są tylko dwie).

  Takie wysepki w osi jezdni są moim zdaniem (jako kierowcy i jako pieszego) na ulicach o takim natężeniu ruchu o wiele lepsze niż sygnalizacja świetlna która daje co prawda bezpieczne przejście dla pieszego, ale:
  1) znacznie spowalnia ruch,
  2) jest szkodliwa ekologicznie – w tych miejscach jest więcej smrodu i hałasu ruszających samochodów oraz więcej zapylenia PM2,5 z ścieranych układów hamulcowych,
  3) jest droższa w budowie i w eksploatacji.

  Takie wysepki w osi jezdni dają większe bezpieczeństwo przejścia niż zwykła zebra. Pieszy ma do pokonania tylko jeden pas ruchu i łatwiej jest o stosowną lukę w przejeżdżających samochodach a także, jest większa szansa że jadący (potencjalny wariat) za hamującym autem chcącym przepuścić pieszego nie będzie wyprzedzać tego samochodu. [/cyt]

  Nic się nie zmieniło na lepsze. Ustawodawcy wymyślają ulepszenia przepisów, ale to jest g. warte. Piszę to jako kierowca (niezawodowy), i jako pieszy.

 • ~Marta Zielińska 2019-12-23 13:04:35

  Rodzinę potrąconych osób proszę o kontakt w sprawie wypadku na mail: zielinska.marta147@gmail.com

 • ~Kamil Grzeszczak 2019-12-22 23:15:44

  Brawo ! Szkoda, że tym śladem nie idą restauracje, które są większe niż kebab. Ale jak widać mniejszy potrafi więcej.

 • ~Marcin Weideman 2019-12-22 21:39:06

  Bardzo ciekawy tekst ...konkluzja również interesująca

 • ~pielgrzym78 2019-12-22 21:00:50

  ~Arteks. Co do rozrzutności to sam zarzuciłbym ją władzom jeśli zdecydowały by się na budowę nowej siedziby a gotowy biurowiec stałby pusty.Urząd nie znajduje się w jakiejś ruderze ,a mnie osobiście prosta bryła urzędu w niczym nie przeszkadza szczególnie że przy załatwianiu spraw ważniejsza dla mnie jest jakość obsługi a nie wygląd budynku .Przeciwieństwem tego o czym piszę jest ZUS w Rybniku na Jankowickiej budynek reprezentacyjny na pokaz a załatwienie sprawy tragedia.Jeśli chodzi o fanaberie prezydenta to co do muzeum ognia w pełni się zgadzam .W twin pigs ruch w sezonie jest spory. A remont dworca był potrzebny tylko z nazwą" centrum przesiadkowe" ktoś popłynął.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy lekcje religii powinny być finansowane przez Kościół?
Oddanych głosów: 272