zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~gestskoczka 2020-06-24 20:23:13

  @boblas dobrze piszesz o problemie z bezdomnymi, ale w sprawie CP, a konkretnie jego lokalizacji przy PKP to się mylisz. Tam jest duży, wspaniały plac, miejsce na centrum przesiadkowe idealne, znacznie lepsze niż na dworcu autobusowym. Pod wieloma względami.

  Obecne CP, to co powstało, ładne jest ale niepraktyczne. Autobusy zarówno miejskie jak i dalekobieżne muszą przeciskać się wąskimi uliczkami Starego Miasta, a tam, szczególnie na Męczenników Oświęcimskich przydałby się spokój od dużych autobusów.

  Dlaczego władze podjęły decyzję o lokalizacji na dworcu autobusowym, nie wiem. Myślę, że było kilka powodów.

  CP przy PKP, pomiędzy ul. Kolejową a Nad Rudą wspaniale wzbogaciłoby komunikacyjnie Nasze Miasto. Obecny dworzec kolejowy po wyremontowaniu, z pewnością będzie ładny ale bardziej przydatny dla Kleszczówki jak całej reszty Żor. Planowali wiadukt, planowali tunel – ucichło – bez tego ten dworzec nadal będzie odwrócony od centrum i wielkich osiedli.

 • ~boblas 2020-06-24 19:41:45

  @Arteks - krótko i zwięźle, chcesz porozmawiać o żulach?
  Z tego co wiem, w Rybniku opanowali o wiele więcej niż cpk w Żorach, wraz z waszym wspaniałym pustym parkingiem za ciężkie miliony.
  Niestety obserwuje to zjawisko w wielu miastach Polski, ilość osób wykolejonych życiowo w ostatnich latach mocno wzrosła, nie dziwi mnie fakt, że tam przesiadują. Takie osoby zawsze kręcą się w miejscach gdzie jest duży ruch ludzi.
  Niestety jednej rzeczy nie zrozumiesz, obok Pkp w Żorach nie ma na tyle miejsca aby wcisnąć cpk, więc powstał na jego starym miejscu. Nie bój nic, niedługo centrum się obudzi, niech tylko ukończą remont starego młyna a już wygląda to bardzo imponująco.

 • ~m5 2020-06-24 16:16:03

  ~Arteks - "Mam wymieniać rzeczy, branże i sklepy które są w Rybniku, a nie ma ich w okolicznych miastach? " - Nie, nic nie masz wymieniać. Odpowiedz merytorycznie na moje pytania.

  "A jest ktoś kto robi zakupu na żorskiej Starówce - ręce w górę?" - Tak, ja.

  " Niedawno ktoś proponował aby zrobić przystanek autobusowy na Rynku aby pobudzić... Rynek. " - Kiedy, gdzie i od kogo padła taka propozycja? Podaj źródło, link.

  "Kiczowata karuzela to też przecież jedna z ostatnich form przyciągania kogokolwiek na Rynek" - W twojej ocenie kiczowata. Innym się może podobać. Dzieciom się podoba. Owszem, można podważać sens tej inwestycji.

  Dla przypomnienia artykuł dotyczy likwidacji sklepów Tesco w Polsce i ich przejęciu przez Salling Group. Nie znajduje w nim oceny oferty handlowej ani Żor, ani Rybnika. A ty?

 • ~azan3 2020-06-24 14:45:48

  "rodziny wielodzietne mało kiedy mają samochód." - Arteks, kończ waść, wstydu oszczędź

 • ~azan3 2020-06-24 14:42:49

  Muszę cię zmartwić Arteks, ja robię zakupy na żorskim rynku, nie codziennie, ale czasem robię. Po co miałbym robić na rybnickim rynku? Widzę, że kolega ma bardzo dużo wolnego czasu

 • ~luxveritatis 2020-06-24 13:31:35

  ~Arteks 2020-06-24 10:20:04

  - rodziny wielodzietne mało kiedy mają samochód. - artek chyba w rybniku

 • ~Adalbert 2020-06-24 10:34:32

  Arteks, gdzie Ty żyjesz? Rozejrzyj się.

 • ~Arteks 2020-06-24 10:30:45

  @m5 - dla mieszkańców ROW, Rybnik zawsze miał najbogatszą ofertę handlową i tu się nic nie zmieniło mimo upływu lat. Mam wymieniać rzeczy, branże i sklepy które są w Rybniku, a nie ma ich w okolicznych miastach? A jest ktoś kto robi zakupu na żorskiej Starówce - ręce w górę? Niedawno ktoś proponował aby zrobić przystanek autobusowy na Rynku aby pobudzić... Rynek. Kiczowata karuzela to też przecież jedna z ostatnich form przyciągania kogokolwiek na Rynek. Żory przy Rybnik to handlowa wieś...

 • ~Arteks 2020-06-24 10:20:04

  @adalbert - rodziny wielodzietne mało kiedy mają samochód.

 • ~Adalbert 2020-06-24 09:52:35

  Arteks, jak nie wiesz, jak wygląda podróż rodziny wielodzietnej, to nie pisz o jeździe pociągiem do Sosnowca i czytaniu książki.
  Od początku było wiadomo, że miasteczko westernowe nie będzie rentowne, tak jak wiele żorskich inwestycji. Nikogo to nie dziwi. Mieszkańcom to nie przeszkadza, Problem zaczyna się wtedy, gdy trzeba będzie uzasadnić kolejny zakup tej samej karuzeli.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?
Oddanych głosów: 277