zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Pawel 2021-10-26 13:57:42

  ~jasnypieron, myślę, że trochę się czepiasz już, bo łatwo się domyślić, że ~agencja chodziło o to, że rok ma 52 tygodnie. Więc wywozów po nowemu powinno być 26.
  Myślę też, że jak wywóz wypada w dzień wolny od pracy, to on jest przesuwany na inny bliski termin.
  Mnie zastanawia cena usług do jakości tej usługi i sens segregacji.

 • ~Grzegorz Stec 2021-10-26 11:15:37

  Znowu pojawiły się tekturowe pieniądze, ciekawe czy ktoś rozliczył te tekturowe pieniądze , które były przed wyborami ?.

 • ~jasnypieron 2021-10-26 07:11:04

  agel tobie też udzielił się "trend" urzędniczego bełkotu?? Oto cytat:

  "Po nowemu co 2 miesiące czyli jak rok ma 52 mce to 26 razy".... agel tak dla przypomnienia: rok dzielimy na 12 miesięcy, jeden miesiąc to ok. 4 tygodnie, a jeden tydzień to na pewno 7 dni. Jak mi się wydaje to w soboty i niedziele oraz święta raczej śmieci NIE wywożą. Poza tym czy te DWA "dodatkowe" odbiory wg nowej formuły na pewno dojdą do skutku, to można się będzie wypowiedzieć jak będzie ogłoszony HARMONOGRAM. Mój pesymistyczny rachunek jest taki, że odliczając w/w dni świąteczne w ilości ok. 110, pozostaje jeszcze 255. Jeśli to podzielimy przez 14(to dwa tygodnie), to wychodzi ok. 18( czyli realnych OSIEMNAŚCIE ODBIORÓW). Czyli jakby jednak coś tu nie pasowało. Nie upieram się, że te pobieżne obliczenia są najlepsze, ale kalendarza raczej jeszcze urzędy nie będą w stanie zmienić

 • ~Pawel 2021-10-26 06:09:08

  Jak już Pan Adrian odpisuje na komentarze, to spróbuję to wykorzystać. Czy miasto przeprowadza jakieś kontrolę firm wywożących śmieci i ich wysypiska? W ostatnim czasie rozmawiałem z osobą pracującą przy wywozie śmieci i oni wszystkie odpady wrzucają w jedno miejsce bez segregacji. Inny znajomy był świadkiem na wysypisku jak taka sytuacja miała miejsce. Pojawia się tu problem z sensem segregacji śmieci i straszeniem ludzi, że podniosą koszty wywozu jak nie będzie segregacji.

 • ~agel 2021-10-25 22:08:58

  Po staremu wywóz 2 razy na miesiąc to na rok 24 razy.
  Po nowemu co 2 miesiące czyli jak rok ma 52 mce to 26 razy.
  Planowany wzrost częstotliwości wywozu wynosi 26/24=8,33%
  Rozumiem, że argument ekonomiczny naszego miasta to porównanie cen Żor do cen innych miast. Ale co to ma do rzeczy z gospodarką rynkową, kalkulacją cenową?
  To ludzie głosowali na tych radnych, na Prezydenta i Oni mają być za nami mieszkańcami, bo są na tych stanowiskach dzieki nam. Proszę nie zapominać i proszę dbać o interes tych, którzy Państwa wybierali.

 • ~jasnypieron 2021-10-25 10:21:33

  Brawo, brawo, brawo!!! Faktycznie o.......DWA odbiory w skali roku więcej. Idąc dalej w czasie 5-letniej kadencji byłoby ich już DZIESIĘĆ.
  Tak na przyszłość, to proszę jednak o precyzyjniejsze wypowiedzi, bo nie bełkocze pan w swoim urzędniczym środowisku, ale jednak czytają to normalni, myślący ludzie. Byłaby pełniejsza informacja o tych "super zmianach" nie byłoby mojego komentarza. Pańska wcześniejsza interpretacja jasno pokazuje, że: 4:2 i 1x2, to dla urzędnika jednak NIE to samo

 • ~Adrian Lubszczyk 2021-10-25 10:08:34

  Szanowny Panie @jasnypieron - proszę to sobie przeliczyć w skali roku. Odbiorów będzie więcej. Nieznacznie, ale jednak więcej.

 • ~Afti 2021-10-24 10:15:49

  Strata pieniędzy, ale to jak wszystko w dzisiejszym świecie, marketingowo napędzane szczepienie brak dostępu do normalnej opieki medycznej. Po prostu jest to jedna zwykła tresura ludzi nic więcej I do tamtych czasów to już by nigdy nie wrócimy jeden to pasuje innym przeszkadza ale wszystkich to dzieli.

 • ~jasnypieron 2021-10-24 08:06:08

  panie kierowniku cytując pańskie słowa:" Obecnie odpady te zbierane są 2 razy w miesiącu, zaś od nowego roku zbierane będą 1 raz na 2 tygodnie, co przełoży się na częstszą ich zbiórkę."...pytam: kto pana nauczył tego urzędniczego bełkotu? O prostym rachunku na palcach JEDNEJ RĘKI w tej sytuacji trzeba chyba zapomnieć....to niestety przerasta wielu urzędników nawet na "kierowniczych" stanowiskach. Tak propozycja: jeśli ma pan dzieci, to proszę ich zapytać o te wysoce skomplikowane obliczenia

 • ~piszczel 2021-10-23 21:13:16

  Tam nigdy nie było bezpiecznie i nigdy się po zmroku rozsądny człowiek nie zapuszczał. Może Rynek jest pusty ale przynajmniej bezpieczny nawet w środku nocy.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy na osiedlu Pawlikowskiego jest bezpiecznie?
Oddanych głosów: 772