zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~azan3 2019-09-13 19:48:46

  Moim zdaniem, powinny być busy, autobusy i pociągi. Musi być jakaś alternatywa . A ty Arteks, skończ, wstydu oszczędź. Jak nie jesteś z Żor, to się nie odzywaj., bo dobrych intencji i wiedzy to ty nie masz. Tylko, bezczelność, chamstwo, kłamstwo i głupota.

 • ~azan3 2019-09-13 19:43:17

  Arteks, jaki ty jesteś ciężko myślący. Uważasz, że jak ktoś tu nie komentował, to go tu nie było, tak? Tylko się ośmieszasz swoimi idiotycznymi i nielogicznymi komentarzami, no, chyba że pracujesz w inwigilacji ludzi, to wtedy rozumiem.

 • ~Arteks 2019-09-13 17:03:27

  @kordula - a kto ci to powiedział, że obrażałem żorzan? Skoro cię tu nigdy nie było? A może jacyś oszczercy lub inni źli ludzie?

 • ~Arteks 2019-09-13 17:00:18

  Petycja o pociągach była pierwsza - można sprawdzić datę jej publikacji. Dziwaczny pomysł z ankietą z UM wydaje się być pochodnym po otrzymaniu informacji o petycji... Żory to prawdopodobnie jedyne miasto w Polsce, którego władze świadomie chcą podtrzymywać zapóźnienie transportowe swojego miasta. Z niewiadomych względów nie chcą swoim mieszkańcom wyzwolić się od busów o których mówi się, że są "sposobem na upokarzanie Polaków". Busy idealnie pasują do małych miejscowości i na trasie siedziba małego powiatu ziemskiego - sołectwo. Ale aby między miastami preferować busy mając alternatywę w postaci pociągów? A może ktoś na siłę chce zapełnić puste "centrum przesiadkowe"?

 • ~Dariusz Kos 2019-09-13 14:04:02

  "[...] W związku z wielokrotnym łamaniem prawa przez rzeczników dyscyplinarnych, powołanych przez polityka – Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę [...]. Rzecznicy dyscyplinarni Schab, Lasota i Radzik […] łamią oni prawo, wszczynając postępowania w sprawie zachowań sędziów sądów rejonowych i okręgowych […]" - to fragmenty oświadczenia z 12.09.2019 roku, profesora prawa, prezesa Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", sędziego Krzysztofa Markiewicza.
  Całe oświadczenie: https://www.iustitia.pl/3313-prezes-stowarzyszenia-sedziow-polskich-iustitia-prof-krystian-markiewicz-nie-bede-stawial-sie-przed-rzecznikami
  Jak każdy może sobie przeczytać, prezes stowarzyszenia, profesor prawa, sędzia zarzuca publicznie w Internecie, łamanie prawa funkcjonariuszom publicznym.
  Według Sądu Rejonowego w Żorach, profesor prawa, sędzia Krzysztof Markiewicz to groźny przestępca pomawiający funkcjonariuszy publicznych o łamanie prawa. Zacytuję ustne uzasadnienie wyroku Sądu Rejonowego w Żorach: "[…] W powszechnym rozumieniu łamanie prawa wiąże się z działalnością nielegalną […]".
  Czy zatem należy wysnuć wniosek, że SSR Katarzyna Foryś, orzekająca w mojej, powyższej sprawie, uznaje, że profesor, sędzia Markiewicz dopuścił się przestępstwa pomówienia funkcjonariuszy publicznych i za ten delikt dyscyplinarny powinien zostać ukarany?
  Profesor, sędzia Markiewicz nie zadawał pytań, on wprost stwierdził łamanie prawa przez konkretne osoby pełniące funkcje publiczne. Ma na to jakieś wyroki? Orzeczenia sądów? Nie i przyznaje to w swym oświadczeniu.
  Zarząd spółki komunalnej Nowe Miasto sprawuje zgodnie z orzeczeniami Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego funkcję publiczną, bowiem zarządza mieniem komunalnym oraz realizuje zadania jednostki samorządu terytorialnego.
  Przedstawiłem Sądu Rejonowemu w Żorach 4 (słownie: cztery) wyroki Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, w których uzasadnieniach Sąd wyraźnie orzeka, iż Zarząd spółki Nowe Miasto złamał przepisy prawa i wymienia te przepisy. Wskazałem postępowania sądowe toczone przed Sądem Pracy i Sądami Gospodarczymi, w których spółka Nowe Miasta została pozwana, a zatem w pozwie powodowie wskazali, jakie przepisy prawa naruszył Zarząd spółki Nowe Miasto w ich sprawie. Sąd Rejonowy w Żorach w ustnym uzasadnieniu wyroku stwierdził "[…] nawet przegrane sprawy w tych zakresach [prawa pracy i prawa gospodarczego] nie oznaczają tego, że Zarząd Nowego Miasta łamie prawo. […]". Zatem wszyscy prawnicy, adwokaci, radcowie prawni, notariusze o sędziach nie wspominając muszą nauczyć się pisać pisma procesowe, sądowe itp. bez wskazywania przepisów, które druga strona naruszyła, bowiem naruszenie przepisu prawa to łamanie prawa zgodnie z definicją językową, a legalnej definicji łamania prawa brak.
  Fundamentem państwa prawa gwarantującego wolności obywatelskiego jest wolność obywatela do wyrażania swoich poglądów, ocen, sądów i krytyki, szczególnie dotyczących władz publicznych i osób publicznych. Prawem każdego obywatela jest prawo do samodzielnej oceny, czy dana władza, funkcjonariusz publiczny, osoba publiczna w swoich działaniach złamała prawo i tym samym, czy działała w sposób nielegalny. Prawem każdego obywatela jest prawo do publicznego wyrażania swych ocen działania władz publicznych, w tym do legalności, bądź nielegalności ich działań.
  Z tego prawa skorzystałem zadając publicznie pytania Zarządowi spółki Nowe Miasta, dokonując oceny jego działalności pod kątem legalności.
  Z tego prawa skorzystał profesor, sędzia Krzysztof Markiewicz dokonując oceny działalności funkcjonariuszy publicznych pod kątem
  legalności ich działań.
  Fundamentem totalitarnego państwa jest odebranie obywatelom prawa do formułowania ocen postępowania władz publicznych. Ten fundament właśnie w Żorach wylał Sąd Rejonowy w Żorach uniemożliwiając obywatelom Żor dokonywanie publicznie ocen działalności władz samorządowych w zakresie legalności ich działań.
  Takie jest moje stanowisko i wykażę je w apelacji. Wczoraj, w dniu 12 września 2019 złożyłem wniosek do Sądu Rejonowego w Żorach o pisemne uzasadnienie orzeczenia. Żywię nadzieję, że Sąd Rejonowy w Żorach nie wycofa się w nim z ustnego uzasadnienia, a jedynie je rozwinie i obroni.

 • ~agel 2019-09-13 13:45:43

  A propos Kordula, Twoja flaga to jaki kraj? ;)

 • ~agel 2019-09-13 13:43:19

  @Kordula - nie wszystkich bo mnie nie. Czasami krytyka pozytywna nie pomaga więc następuje negatywna. Wiadomo, że z nikim nie trzeba się zgadzać w 100%. Np ja teraz z arteksem co do dróg.. Jeżdżę po Polsce i widzę, że jednak Żory należą do czołówki pięknych ulic. Mamy porządek, czystosc na ulicach. Aczkolwiek smog zimą z czym nie mogę się pogodzić. Tematu zadłużenia bezpieczniej nie poruszać... Jak wielu innych tematów.

 • ~Grzegorz Grze 2019-09-13 12:25:33

  Jest "złoto" to i jest premier :d

 • ~azan3 2019-09-13 12:11:32

  A tyle się naszukali tego złotego pociągu, a tu proszę, odnalazł się na Górnym Śląsku, a miał być ukryty na Dolnym Śląsku ;)

 • ~Kordula 2019-09-13 12:00:45

  Arteks ty w twych komentarzach jakie tu piszesz przez lata to już zdążyłeś obrazić wszystkich Żorzan

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy ceny biletów do Aquarionu są adekwatne do oferty?
Oddanych głosów: 7