zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~piszczel 2023-06-15 09:59:37

  Idea protestu słuszna ale miejsce? Przecież Rynek i starówka są wymarłe. Czy nie większy efekt byłyby manifestacje zauważalne czyli przy DK81 tzw "Wiślance" np. na parkingach marketowych?

 • ~minges 2023-06-14 11:25:32

  Arteks, nie mieszkasz tu, to nie wiesz :) Jasne, Żory są "zapleczem" wedle miast większych, ale nie ma też potrzeby, żeby było tutaj wszystko. Grunt, że są dobrze skomunikowane (i chodzi mi tu o układ drogowy, bo komunikacja autobusowa czy kolejowa - to osobny temat, tu nie jest najlepiej). Jednak życie nocne na starówce - fakt, podupadło. Druga rzecz to ilość ludzi młodych i układ ich zamieszkania w mieście. oraz ich potrzeb. Ciekawe czy wydłużenie działalności lokalnych, okolicznych pubów, lokali itp. przyczyni się do wzrostu ilości ich odwiedzających. Na przestrzeni lat ogólnie widać, że tendencja się zmieniła. Ile kiedyś było dyskotek, ile jest teraz? Są miasta będące od lat centrum życia rozrywkowego i nic tego nie zmieni. Trzymam kciuki za tą lokalną inicjatywę, ale nie wiem nawet czy Rada Miasta jest władna podejmować w tej kwestii jakiekolwiek rozwiązania prawne. Czas pokaże.

 • ~Tonio 2023-06-14 09:15:31

  Nie łatwiej i szybciej po tablicach rejestracyjnych?
  Jakby co pomoge?

 • ~Arteks 2023-06-14 00:22:23

  @minges - co mnie obchodzi ruch migracyjny. Bardziej liczy się to, że jeśli nawet ktoś mieszka w Żorach to traktuje to miejsce jako sypialnię. I nie mów, że nie jesteście świadomi tego, że u was nie ma miejskości.

 • ~minges 2023-06-13 21:24:19

  Arteks, chyba nie piszesz o Rybniku? Zobacz sobie ruch migracyjny mieszkańców - ilu do Żor się sprowadza i skąd. Możesz się zdziwić :)
  Co do pomysłu - rozumiem, pamiętam czasy jak działał Babilon, Spinoza, ogródki na rynku... Powodzenia!

 • ~Arteks 2023-06-13 09:30:18

  Mieszkańcy Żor powinni się cieszyć, że mają blisko siebie miasta do których mogą pojechać i poczuć coś innego niż tylko sypialnię. Na całe szczęście, Żory nie są osamotnioną wyspą. Życie miejskie jest całkiem blisko.

 • ~jasnypieron 2023-06-13 05:37:40

  redakcjo oto co można znaleźć w sieci o tym Dominiku tel. 663152419:
  "Pasożyt żerujący na śmierci. (Usługi finansowe) zgłoszone przez Mariusz
  Napisała hiena (ponoć Dominik), że ma istotne info ws. wypadku. Okazało się, że reklamuje kancelarię ws. odszkodowań (oczywiście pod otoczką wsparcia). Na mój tekst, że "Też jestem prawnikiem, pracuję w dużej firmie doradztwa podatkowego, ale serio, na tragedii w ten sposób żerujecie?!" powiedział pretensjonalnym tonem "Dobra" i się rozłączył."
  "Kłamał, że ma istotne informacje w sprawie śmierci osoby z rodziny - nie miał - naciąganie i zerowanie na ludzkim nieszczęściu !!!"
  "Hiena ubezpieczeniowa zajmująca się odszkodowaniami. Żeruje na tragedii. Zero przyzwoitości. Reklamuje się wszędzie. Zwykła **** i spamer. Podobno na imię ma dominik"...to są tylko cytaty znalezione w sieci, ale może redakcję łączy z nim jakiś geszeft???

 • ~piszczel 2023-06-12 23:01:01

  W Cieszynie, Rybniku czy Katowicach centra miast zawsze były i są pełne ludzi bo mają atrakcje i nie dali sobie handlu czy urzędów wynieść na peryferia. Nasza starówka nie żyje od czasu wybudowania marketów na osiedlach i przy wiślance. Starówka nie żyje nawet w dzień a co tu mówić o nocach. To jedno z najmniej atrakcyjnych miejsc Żor. Teraz jak się komuś coś chce pokazać w Żorach to lepiej Cegielnię z tężnią - przynajmniej tam są ludzie, a nie puste ławki i bruk. Jak się chce coś kupić to Auchan albo Wiślanka. Nikt już nie chce odwiedzać starówki. Nie pomogła karuzela i nie pomoże fontanna czy zniesienie ciszy nocnej.

 • ~D. W. Z. 2023-06-12 21:08:45

  Popieram mlodych całym sercem! Niestety w przypadku co po niektórych mieszkańców Starówki można powiedzieć "nie pamieta wół jak cielęciem był"... Mlodzi jestem z wami!!!

 • ~n3cr0t 2023-06-12 18:59:57

  Młodzi nie wiedzą jeszcze z jakim, eufemistycznie ujmując, betonem przyszło im tu walczyć.
  Kluby? Bary? A na co to komu? A komu to potrzebne?
  To nowe ławeczki, fontanna, czy karuzela nie wystarczają już, żeby na rynku posiedzieć i porozmawiać?
  Bary? Toż to sztańska muzyka będzie! Orgie i burdy!
  No i spać się nie będzie dało! Nie będzie sił na niedzielną mszę o szóstej!
  A na serio: trzymam kciuki i powodzenia! Petycja podpisana!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęsliwy w Żorach?
Oddanych głosów: 410

Prezentacje firm