zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~jasnypieron 2019-01-08 08:40:09

  Najgorsze w tym "odśnieżaniu" jest fakt, że przeważnie odśnieżający (z przymusu) wywala prawie cały śnieg......na ulicę

 • ~Casitos Wojmar 2019-01-07 22:43:08

  Szkoda ze miasto sie nie wywiązuje z tego obowiązku miejskie drogi to piaskarki rzadko widzą o chodnikach na miescie nie wspomnę

 • ~izi 2019-01-07 20:36:11

  taki fajny tekst widziałem " jak trzeba odśnieżyć śnieg to jest mój chodnik, jak chcę na nim wypić piwo to już jest chodnik publiczny...

 • ~gestskoczka 2019-01-07 19:42:34

  @aponeo. Właśnie, wystarczyłaby taka zmiana w prawie.

  Mieszkając w bloku nie mogę odłączyć CO i zrobić ogrzewanie gazowe lub elektryczne. I to nie jest wymysł spółdzielni ale zarządzenie ogólnopolskie z ministerstwa. Ja nie wiem czy UM może zmusić właścicieli do podłączenia do CO. Ale może nie udzielać dotacji na wymianę pieca w rejonach gdzie jest w pobliżu CO lub planowane jest podciągnięcie. Może zachęcić pokrywając koszt przyłącza.

  Jak dziś rano szedłem ul. Słowackiego widząc jak dym z komina wali w okna sąsiadów którzy są podłączeni do CO to pomyślałem że pewnie zrozumieli tych „goroli” z bloków którym od dawna przeszkadzały kopciuchy.

 • ~Aneta Zając 2019-01-07 19:28:49

  A stad to ze to wlasciciel/zarzadca nieruchomosci sprzata wokol swojej posesji i dba o bezpieczenstwo tak jak odsniezanie śniegu. Co przy blokach na osiedlu robia sprzątaczki przez Zarzadce budynku, wlasciciel domu tez moze nakac sprzataczke i po problemie za darmo nikt nie odsnieza i nie sprzata wokol blokow to dlaczego ma to robic wokol czyich domow heh

 • ~aponeo 2019-01-07 18:06:50

  @gestskoczka
  To najprościej by było to zrobić tak jak jest w przypadku kanalizacji:
  Jeżeli masz dom usytuowany tak, że jest możliwe przyłączenie do kanalizacji to MUSISZ to zrobić. Niezależnie od tego na przykład że masz super przydomową oczyszczalnię ścieków za kilkanaście tys. zł i na jej wyjściu woda jest cacy.
  W przypadku ciepłociągu jest tak, że MASZ MOŻLIWOŚĆ przyłączenia ( czyli nie musisz). Wystarczyłaby taka zamiana w prawie, która nakazywałaby obligatoryjne przyłączenie do ciepłociągu.

 • ~aponeo 2019-01-07 17:42:57

  @gestskoczka
  O ten mi chodzi:
  https://www.komart.pl/download.php?module=timetable&file=ZmlsZXMvdGltZXRhYmxlLzE1MjMzNjUyMjMyMDkzX3JlZ3VsYW1pbi16bWlhbnktb2QtMDEtMDQtMjAxOC5wZGY=

 • ~minges 2019-01-07 15:46:28

  No to jest ciekawe i wg mnie jest to po prostu - ujmując delikatnie - robienie obywatela w balona. Chodnik został wybrukowany przez miasto, ale ty masz go utrzymywać w czystości. No jasne, każdy może na nim rozbić szkło, może wystawić pieska by się tam załatwił, może nanieść nie wiadomo jakiego syfu, rzucać papierki, nie wspominając już o odśnieżaniu czy usuwaniu lodu, a ty jako właściciel nieruchomości przylegającej - masz go utrzymywać w czystości. A co jak np. ktoś pracuje całymi dniami, a w ciągu dnia nawali śniegu, to ma po nocy to odśnieżać? I oczywiście straszenie karami i grzywnami. Ot Polska cała. Btw. jak na tym samym chodniku ów mieszkaniec popijałby sobie piwko czy palił papierosa (np. w czasie odśnieżania) to dostałby mandat za picie/palenie w miejscu publicznym. No to ja się pytam - jak to w końcu jest? Ot Polska! Absurd goni absurd. Już lepiej np. miasto zachęciłoby mieszkańców do odśnieżania np. poprzez przekazanie worków z solą do posypywania chodników. Bo jak sobie wysypiesz na zalegający na chodniku lód np. popiół lub piasek to możesz dostać mandacik za zaśmiecanie chodnika! Ot Polska! I tyle w temacie...

 • ~zbyzsek54 2019-01-07 14:25:25

  tu nie trzeba ostrzegać,potrzebne są tylko i wyłącznie zdecydowane działania,osoba przyłapana na spalaniu śmieci powinna ponieść dotkliwą karę finansową i nie ma żadnego zmiłuj!!

 • ~gestskoczka 2019-01-07 12:56:13

  Przechodziłem dziś rano (ok. 5,40) ul. Słowackiego. Z jednego komina walił intensywny smolisty dym. W 2018 r jesienią podciągano tam CO i większość domów została podłączona. Ale nie wszyscy. Nie wiem kto był inwestorem tego CO, ale uważam że takie inwestycje powinny obejmować wszystkie domy. Za te przyłącza powinniśmy zapłacić z budżetu, Urząd Miasta powinien pomagać w uzyskaniu dobrego kredytu i dotacji na ocieplenie domków jednorodzinnych – które zostały podłączone do CO. Nie do pieców które mniej kopcą.

  Z naszych pieniędzy poszły miliony na ciepłociąg na Stare Miasto. Jaki procent domów jest podłączony? Zacznijmy walczyć z przyczynami smogu, nie z jego skutkami kupując oczyszczacze powietrza do przedszkoli.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy drogi w Żorach są dobrze odśnieżone?
Oddanych głosów: 774