zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Rej 2019-07-02 14:38:22

  Dla dzieci to musiała być prawdziwa trauma, zwłaszcza dla starszego już bardziej świadomego... Dobrze, że przynajmniej 500+ się nie marnuje, mam nadzieję, że "kawa" smakowała... i gratuluje postawy policjantów!

 • ~gestskoczka 2019-07-01 19:42:32

  A Redakcja z uporem powtarza swoje: „Obrady będzie można śledzić na żywo na stronie Urzędu Miasta Żory.” Do śledzenia wzrokowego zastrzeżeń nie mam, ale przy śledzeniu sesji gdzie się mówi, MÓWI, nie pokazuje, ważna jest jakość głosu. Niech Redakcja posłucha sesji z Rybnika. Nie jest to jakaś super jakość dźwięku, ale w porównaniu z żorską sesją to jest niebo a ziemia. W Rybniku mówi się do mikrofonu, a w Żorach mikrofony podwieszone wyłapują wszystkie dźwięki tak, że mowa radnych i prezydenta kryje się za szuraniem buciorów i przesuwanych krzeseł. Wygląda na to, że żorskiej Radzie Miasta zależy na dyskrecji, ale wymogi demokracji nakazują upubliczniać sesje. Więc aby wilk był syty i owca całą, wymyślili podwieszane mikrofony.

  Ale patrząc na to z drugiej strony, może to dobre i celowe. Zarówno Pan Prezydent jak i radne z radnymi ładnie wyglądają. A gdyby tak wymowa ich była bezpośrednio do mikrofonu, może – przynajmniej u niektórych – ten piękny wygląd i marsowe miny straciłyby na wyglądzie...

 • ~piszczel 2019-07-01 17:31:21

  Po co latem w takie upały podgrzewać wodę? Ludzie się chcą schłodzić, a w tym mieście nie ma gdzie. Niestety wszystko pomału będzie się psuło. Za jakiś czas usłyszymy, że trzeba konserwować budynki Twinpigs czy sarkofag.

 • ~Arteks 2019-06-29 21:26:40

  @boblas - gdyby nie tacy komentatorzy jak ja i paru innych ten obiekt dalej by niszczał. Wieloletnie wypominanie władzom to, że rządzą miastem ruder daje wreszcie jakieś skutki. Rewitalizacja dworca, ruder na Rybnickiej i dworka w Baranowicach - to wreszcie jakieś kroki w dobrym kierunku. Ktoś inny zrobiłby to w ciągu jednej kadencji nie marnując środków np. na miasteczko westernowe i zbędne Muzeum Ognia. Socha potrzebował na to 20 lat, setek krytycznych komentarzy i krytycznych opinii mieszkańców aby to zrozumiał. Lepiej późno niż wcale. Takie upiększające region remonty jak najbardziej popieram. :)

 • ~zbyzsek54 2019-06-29 13:14:43

  czy na czas trwania remontu wiaduktu nie można by było uruchomić starą drogę,zamontować szlabany,zatrudnić dróżnika ?

 • ~zbyzsek54 2019-06-29 09:57:58

  powinno się wywieźć także tych,którzy te odpady tam gromadzili i tych,którzy na to zezwolili!!!

 • ~boblas 2019-06-28 13:43:38

  To teraz poczekajmy tylko na komentarz pewnego mieszkańca Rybnika.
  Jestem bardzo ciekawy, co tym razem będzie miał do powiedzenia.

 • ~Adam Lipek 2019-06-28 11:18:07

  Uzdatnianie wody... Pamiętam sytuację, gdy w wodzie pływało spore "coś" co wypadło z pieluchy dziecka. Ratownicy praktycznie nie reagowali na zgłoszenie, jedynie poinformowali, że woda się "uzdatni". Ciekawe, bo jak w Rybniku"coś" pływało to zamykali basen do czyszczenia. Co miasto to inne standardy.

 • ~gestskoczka 2019-06-25 21:30:59

  @piszczel, wszystko zależy nie tylko od władz miasta ale i od właścicieli kamieniczek. Nie jest rolą galerii wykańczanie Starówki. Tak jak kino wielosalowe nie powinno wykończyć starego kina Znicz, czyli Sceny na Starówce. Handel w Rynku jest szczątkowy, dobrze by było Rynek przekształcać w centrum rozrywki: jakieś kluby, ciekawe knajpki, może kameralny teatr dla dorosłych i dla dzieci. Jest wiele pomysłów, jak to będzie atrakcyjne, to ludzie będą.

  Ważna jest komunikacja miejska. By nie jechać tam własnymi samochodami, a po koncercie, spektaklu czy spotkaniu w klubie, usiąść jeszcze ze znajomymi i wypić lampkę wina czy kufel piwa. Dobrze by było aby co godzinę (nie rzadziej) w godzinach popołudniowych i wieczornych można by było dojechać do centrum z dzielnic, oraz by można było powrócić do domu, nie tylko o 22,00 ale i później. I ważne, by te autobusy jeździły a nie tylko widniały na rozkładach,

 • ~piszczel 2019-06-25 11:54:46

  Po oddaniu tej inwestycji starówka w Żorach stanie się zbędna. No ale w sumie dla prezydenta ważniejsza jest Wiślanka...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wysokie krawężniki w Żorach utrudniają poruszanie się na rowerze?
Oddanych głosów: 254