zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Arteks 2019-11-07 20:27:41

  @boblas - ale przecież ja na rybnickim forum nie wychwalam komunikacji mimo, że cały czas jest jakiś progres (dla mnie niewystarczający). Ale porównywać żorską komunikację do rybnickiej to tak jakby porównywać namiot z domem... Ten przykład z cmentarzem jest wymowny bo wy mieliście 3 kursy BKM 1 listopada, a my mieliśmy poza rozkładowymi, specjalną linię kursującą co 15 minut. Chciałbym dodać, że kiedyś takich specjalnych linii nie było. Pojawiły się od kilku lat jako odpowiedź miasta na potrzeby osób, które nie mają gdzie zostawić aut pod przepełnionymi cmentarzami. A pamiętasz skandaliczne komentarze waszego fotelowca jak mieszkańcy prosili o lepsze skomunikowanie rozkładów z rozkładem położonego na uboczu dworca kolejowego? Wierz mi - lepiej wydawać więcej na komunikację miejską niż... na miejskie spółki i obsługę długów. Mają z tego pożytek mieszkańcy, a nie "znajomi królika". @azan3 - jak dodasz 4 kursy rybnickiego ZTZ to 3 Beznadziejnej Komunikacji Miejskiej (BKM) to ci wyjdzie aż (!)7. I ty naprawdę na poważnie uważasz, że w taki dzień gdzie tysiące ludzi odwiedza cmentarze w 60 tysięcznym mieście 3+4 kursy to odpowiedź na potrzeby mieszkańców czy tylko tak klaunujesz? ;)

 • ~Piotrek Jakiś 2019-11-07 20:20:10

  "dotknęła zarówno polskie, jak i żorskie apteki".
  Jak to mówił Witia do ojca Pawlaka : Oj tato, a może tu już nie Polska...

 • ~azan3 2019-11-07 12:08:29

  @Arteks nieuku, przeczytaj sobie jeszcze raz rozkład ze zrozumieniem. Wyraźnie jest , że jest 7 kursów , a ponadto cmentarz jest na ulicy Rybnickiej, gdzie z dworca można dojechać autobusem linii 52 i busami. Z komunikacją w Żorach nie jest kolorowo, ale nie pisz bzdur. Nie pisz nieprawdy, bo jakby ktoś cię pozwał do sądu o głoszenie nieprawdy, a bardzo lubisz niektórych straszyć sądami, to byś inaczej piszczał. Poza tym, łatwo jest anonimowo krytykować zza komputera. Ciekawe , jak ty byś potrafił zarządzać budżetem. Ciekawe, czy też byś tak szczekał? Wątpię, czy dąłbyś radę, skoro ni umiesz czytać ze zrozumieniem i liczyć. Żenada. Wracaj do Rybnika, a nie wpieprzaj się między wódkę a zakąskę. Nie mści sie za stare urazy, bo ci nie wychodzi, tylko się ośmieszasz

 • ~jasnypieron 2019-11-07 10:59:19

  a żorzanin radny sejmiku p. Kałuża tak obiecywał żorzanom ile to im "nazałatwia".....a na razie nawet maluszkom nic się nie dało pomóc

 • ~boblas 2019-11-07 10:34:19

  @Arteks - to niczego nie wyjaśnia, już wcześniej Ci napisałem, że w takim bądź razie statystycznie jeden przejazd kosztuje dodatkowo, oprócz zapłaconych podatków i danin, 9.25 zł. To wychodzi, że macie najdroższą komunikację miejską!
  W dodatku, ta twoja komunikacja nie jest tak piękna jak sobie myślisz, jak czytam komentarze na stronie Rybnika na temat komunikacji, to osoby które z niej korzystają mają zgoła odmienne zdanie niż ty.

 • ~Arteks 2019-11-07 09:54:52

  @boblas - chociażby komunikację miejską. Poziom między Rybnikiem, a Żorami to nieba, a ziemia. @azan3 - 1 XI - 3 kursy - tak podaje oficjalny rozkład BKM. To byłoby niewiarygodne w żadnym innym polskim mieście poza Żorami. Ale u was obywatel się nie liczy, liczy się taniość, wy to "kupujecie" i nawet co zabawne "umieracie" w dyskusjach za takie żorskie dziadostwo...

 • ~azan3 2019-11-07 08:50:15

  Arteks- nie dość, że jesteś niewychowany i niezrównoważony - po co tyle wykrzykników ? to jeszcze nie umiesz czytać i liczyć, bo mijasz się z prawdą, np. nie 3 kursy były na cmentarz, ale 7. Mówiłem, nie znasz się, nie pisz

 • ~boblas 2019-11-07 07:30:57

  @Arteks - zadałem Ci jedno proste pytanie, a ty jak zawsze odwracasz kota ogonem i zaczynasz swoje wypociny na temat BKM.
  Zapytam jeszcze raz, jakie to wspaniałe usługi komunalne ma Rybnik, których nie mają Żory aby płacić 1000 zł więcej?
  W dodatku, będziecie płacić jeszcze więcej, wczoraj przeczytałem artykuł na stronie Rybnika na temat podwyżek za wywóz śmieci, ile tym razem dopłacicie?

 • ~agel 2019-11-06 21:13:11

  Pula urządzeń wyczerpała się w ciągu 12 minut od otworzenia naboru... Chore..... 21 wiek czy wyścig krasnali?

 • ~Dariusz Kos 2019-11-06 17:28:50

  Złożenie wniosków przez dyrekcje żorskich, miejskich przedszkoli oznacza, że wypowiedziały one posłuszeństwo prezydentowi Waldemarowi Sosze i podważają jego ustalenia, że oczyszczacze powietrza nie są w przedszkolach potrzebne? Przypomnijmy sobie, co władze Żor poprzez czerwonoustą Annę Ujmę, pełnomocniczkę prezydenta ds. promocji, kultury i sportu twierdziły w lipcu 2019 roku:
  "W związku z satysfakcjonującymi efektami pracy wentylacji mechanicznej urząd miasta planuje na razie zakup trzech oczyszczaczy powietrza do przedszkola i żłobków w celu "przeprowadzania dalszych testów".'

  "- Przeprowadzone na terenie żłobka oraz przedszkola na os. Sikorskiego badania z użyciem czujników jakości powietrza wykazały, że stężenie pyłów zawieszonych w salach dla dzieci jest znacząco niższe niż na zewnątrz. Różnica ta jest szczególnie wyraźna w pomieszczeniach, w których zastosowana została wentylacja mechaniczna - poinformowała pełnomocnik prezydenta, Anna Ujma. - Na podstawie analiz przeprowadzonych w ostatnim tygodniu lutego 2019 r. wynika, że w salach z wentylacją mechaniczną stężenie pyłów PM 2,5 było średnio o 40-60% niższe niż na zewnątrz, a w salach z wentylacją grawitacyjną o średnio 15-50% - dodaje pełnomocnik."
  Tutaj cały tekst na ten temat: https://www.tuzory.pl/wiadomosci,zory-oczyszczacze-w-przedszkolach-niepotrzebne,wia5-3266-17909.html

  Jakim prawem dyrekcje miejskich przedszkoli śmiały zaprzeczyć zapewnieniom najwyższych władz miasta, że wentylacja u nich daje radę SMOGowi i wszystko jest oki? Jakim prawem dyrekcje miejskich przedszkoli śmiały aplikować o oczyszczacze powietrza, skoro są one niepotrzebne?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy ceny biletów do Aquarionu są adekwatne do oferty?
Oddanych głosów: 996