zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Arteks 2019-04-23 11:13:32

  @azan3 - wiesz jaka jest różnica między Żorami, a innymi śląskimi miastami? W Żorach są tylko pakowalnie i montownie. Podczas gdy w innych produkuje się prąd, maszyny, roboty, aparaturę itd. W innych miastach jest praca dla każdego. W Żorach tylko dla tych którzy szukają nieambitnego zajęcia przy taśmie na jakiś czas. A co do porównań - lepiej tego nie rób. Żory przegrają z każdym. Jeśli Świętochłowice mogą zbankrutować - to tym bardziej Żory. Świętochłowice przy podobnej liczbie ludności mają zadłużenie 102 mln i media piszą, że są w tragicznej sytuacji. Żory mają zadłużenie prawie 300 mln. Więc? Piszesz, że Zawiercie zrobiło na tobie przygnębiające wrażenie. A jakie robią na przyjezdnych Żory? Tylko przygniębiające. Starówka umarła, dworzec kolejowy w ruinie, w centrum nie ma na co "zawiesić oka", a dworek w ruinie. Wiślanka to totalny chaos urbanistyczno-reklamowy. Zawiercie ma piękny wyremontowany dworzec, piękny pałacyk Szymańskiego, pociągi do Katowic i do Warszawy, w komunikacji miejskiej ciągle jest wymiana taboru autobusowego. Mają już Many, w zeszłym roku rozstrzygnięto przetarg na Solarisy Urbino. Autobusy jeżdżą w pięknych miejskich czerwonych barwach, a nie tak jak u was bez barw zakładowych... Ale brońcie tego dziadostwa i utwierdzajcie je. Będzie co raz większy kontrast między Żorami a... resztą Śląska i Polski. ;)

 • ~jasnypieron 2019-04-23 08:11:46

  gestskoczka na razie cię nie obrażałem, ale skoro się o to prosisz... Podam cytat z twojej wypowiedzi:"Myślę że większość mieszkańców nie wie, gdzie się zwrócić z konkretną sprawą. .. zrobić poradnik petenta (przepraszam za wyrażenie)..., gdzie zgłaszać problem „kopcącego komina” lub skargę na BKM "....może tobie jest potrzebna taka "wiedza", bo do tej pory wszystko za ciebie wszyscy robili, a jak sam masz coś zrobić, to prosisz o poradnik???!!! Nie mierz innych swoją miarą i powtarzam, abyś nie obrażał mieszkańców Żor, bo sobie na to nie zasłużyli. Na koniec prośba: nie idź drogą swojego rybnickiego idola arteksa

 • ~izi 2019-04-21 13:14:54

  ~Kombajnista - wiesz co Kombajnista,

  te twoje posty to jakby żywy przekaz urzędnika, który stara się wykreować narrację sprzyjająca i usprawiedliwiającą działania urzędu w każdej sprawie, nie tylko w tym artykule... zawsze popierasz urząd ciekawe, ciekawe... ciekawe...

 • ~zel7 2019-04-20 09:35:52

  Nie rozumiem tej fali hejtu. On to wszystko zrobił dla Żor... ;)

 • ~psyduck 2019-04-20 06:51:04

  @Arteks jak zwykle Twoja znajomość tematu jest godna pożałowania.. Nie martw się, te pieniądze nie pójdą na spłatę zadłużenia, bo po prostu nie mogą. Opłaty pobierane za wywóz odpadów mogą być przeznaczone tylko i wyłącznie na realizację zadań z tym związanych. Jeśli masz czas na pisanie głupot, to znajdź go też trochę na zainteresowanie się obowiązującym prawem w Twoim Państwie.
  Niestety wiele gmin podnosi teraz ceny, ale to nie wina tych gmin czy Nas, bo np. źle segregujemy lub za mało, ale wynika to z ofert jakie w przetargach są składane. Ustawodawca już lata temu powinien się zainteresować tym tematem i ukrócić takie działania. "Mafia śmieciowa" niestety stała się faktem...

 • ~azan3 2019-04-20 00:05:00

  @Arteks- piszesz o mieście, o którym pojęcia nie masz i potem jest żenada. Po pierwsze w Żorach są publiczne, płatne toalety i uwierz mi - nie są najdroższe. co do bankructwa Żor, to nie bój żaby, Żory wiele razy były w historii na dnie, 4 razy się spaliły, więc się nie martw. Z tego, co wiem, to teraz Świętochłowicom grozi bankructwo. Dowcip ci się nie udał ;)

 • ~azan3 2019-04-20 00:00:27

  @Arteks- ależ ja się nie podniecam, tylko stwierdzam fakt.
  Problem z tobą polega na tym, że nie jesteś obiektywny, tylko mścisz się na forum żorskim , bo ktoś cię z Żor wyśmiał. Wiesz, mścisz się już latami, to się powinno leczyć. Zaraz mnie wyzwiesz od trolli i hejterów, ale ty lepszy nie jesteś, w końcu przypomnę ci , jak kiedyś kogoś wyzwałaś, ze jest z „pszowskich dołów”, zresztą takich zagrań miałeś więcej, mam ci przypomnieć ? Ty w ogóle ludzi nie szanujesz., a płaczesz, że ci krzywdę robią, oj biedny wrażliwy Arteks, ze same trolle tu są , a ty tylko masz rację i merytorycznie piszesz. Nieprawda. Jesteś rasowym trollem pozbawionym obiektywizmu, bo gdybyś był obiektywny, to w równym stopniu krytykowałbyś na forum jastrzębskim i wodzisławskim, a tam było ostatnio pełno ciekawych tematów , szczególnie dla takiego „eksperta” jak ty.
  I żebyś mnie nie oskarżył, zę skupiam się na tobie , a nie na temacie , to tak:
  -”Pokaż mi inne miasto w Unii Europejskiej wielkości 50-70 tys. gdzie w komunikacji jeżdżą stare Kapeny i Mazy, z której wylatują kursy, która nie jest skomunikowana z nielicznymi pociągami, która ma tak niskie częstotliwości i która ma tak niskopojemny tabor „- ostatnio trochę jeździłem po Polsce i przejeżdżałem przez Zawiercie. Jak zobaczyłem, jak to miasto wygląda i jak komunikacja tam wygląda, to byłem przygnębiony. Obraz nędzy i rozpaczy, a to miasto powyżej 50 tys mieszkańców. Ruch tranzytowy puszczony przez centrum miasta, drogi zaniedbane, budynki zaniedbane. Czy tam jakieś centrum jest?
  Po drugie to Świętochłowicom grozi bankructwo, nie Żorom, choć dobrze nie jest. Jak widzisz nietrudno znaleźć gorsze miasta od Żor, więc nie pisz bzdur, że Żory są najgorsze, owszem nie jest najlepiej, ale ja cię proszę, trochę obiektywizmu,a nie złośliwości. Niech twój umysł i serce na Święta chociaż się otworzą.
  Njęsli chodzi o tzw. nieambitne prace w strefówkach, to nie łudź się, tak jest w całej Polsce- jesteśmy montownią Europy i nawet Rybnik tu nie jest wyjątkiem i nie wyjeżdżaj mi tu z jakimś Purmo czy innymi, to jest nic, w Żorach jest firma Mokate, która ma swój dział rozwoju i co? I nic
  Co do komunikacji, to czytałem taki artykuł, że większość miast do 100 tys. mieszkańców ma problem z komunikacją miejską- w tych miastach to nigdy nie będzie opłacalne, to są miasta, które są za małe, żeby to było opłacalne i za duże, żeby komunikacji nie było. Poza tym ostatnio byłem w Zakopanem i wiesz co? Po mieście tam jeździły busiku, marszrutki , jak to nazywasz, a wydostać się z Zakopanego o rozsądnej porze pociągiem? Zapomnij. Musiałem skorzystać z prywaciarza. W całej Polsce są problemy i nie pisz bajek, że Żory są najgorsze. Bajki to na dobranoc. Walisz propagandą jak za PRL-u. I masz rację, że Żory to sypialnia , ale wiele śląskich miast to sypialnie.

 • ~zel7 2019-04-19 18:43:14

  Zostawcie urzędników w spokoju, oni mają ważniejsze sprawy na głowie, musza np wykombinować jak zgodnie z prawem nie zapłacić podwykonawca itp. Dla nich setki ton śmieci są Eko a wy im zawracacie głowę jakąś jedna chałupa bo chłop reklamowke śmieci spalił.

 • ~Arteks 2019-04-19 18:29:41

  @gestskoczka - a co jest niby ośmieszającego w moim wpisie? Pokaż mi inne miasto w Unii Europejskiej wielkości 50-70 tys. gdzie w komunikacji jeżdżą stare Kapeny i Mazy, z której wylatują kursy, która nie jest skomunikowana z nielicznymi pociągami, która ma tak niskie częstotliwości i która ma tak niskopojemny tabor. A wtedy uznam, że Żory mają jakiegoś "biednego kuzyna". Ale ja osobiście nie znam, a trochę się transportem interesuję. Więc to ty raczej się ośmieszasz dowartościowując się nieambitnymi miejscami pracy w strefówkach i co gorsza - najgorszą komunikacją miejską w Polsce.
  A za mierną komunikację międzymiejską obarczasz marszałka to widocznie Żory są dla marszałków nieistotne. Inne samorządy nie dają się tak traktować. @azan3 @gestskoczka - ja bym tego aż tak na waszym miejscu nie przeżywał bo poziom bezrobocia nie jest jedyną wytyczną bo po 1) według planów z PRL Żory miały spełniać rolę sypialni i stąd wielu Żorzan ciekawszej pracy poza Żorami. Po 2) Żory mają ilość miejsc pracy porównywalną z... Lędzinami. Ledwo ponad 10 tys. Więc do normalnych miast wam baaaardzo daleko.

 • ~aponeo 2019-04-19 17:39:38

  @Kombajnista
  Przepraszam za literówkę w nicku - to nie było celowe.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak często korzystasz z oferty Muzeum Miejskiego w Żorach?

Oddanych głosów: 55