zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Gość12345 2020-02-07 16:22:36

  martin, tu nie chodzi tylko o nie mycie. W godzinach późnych popołudniowych BKM wiecznie jeżdżą mężczyźni po kilku piwach,, po pracy'' i ich brak kultury strasznie irytuje. Jadąc z dziećmi też mam prawo nie słyszeć w każdym zdaniu tych panów siarczystych wulgaryzmów. Szanujmy się i nie traktujmy tego jak normalność!

 • ~martin 2020-02-07 14:36:44

  Centrum przesiadkowe, to jedna sprawa, ale w autobusach BKM jest jeszcze "ciekawiej". Czasami nie sposób wejść do autobusu, bo taki odór się w nim unosi. Bezdomni często korzystają z bezpłatnej komunikacji, a że z higieną u nich kiepsko, to cała reszta pasażerów musi znosić katusze. W poprzedni czwartek miałem "przyjemność" korzystać z autobusu linii 07, trzech podchmielonych delikwentów emitowało taki odór (i bynajmniej nie chodzi mi o zapach alkoholu) , że czułem się, jakbym jechał wewnątrz zbiornika szambiarki. Całe szczęście, że jechałem tylko dwa przystanki, bo dłużej i tak bym nie wytrzymał.

 • ~jasnypieron 2020-02-07 13:34:36

  Niestety w "ogrzewalni" nie znajdą "frajerów", którym można coś ukraść, zabrać, wyłudzić, wyżebrać, a jak się nie uda, to czasem dalej będą straszyć i może i bić przypadkowych pasażerów. Trzeba chyba radykalniejszych zmian, aby nie menel "rządził" w takich miejscach, a wygrywała normalność pasażerska

 • ~gestskoczka 2020-02-07 12:01:36

  @~maziizam, myślę że byłby możliwy przejazd do Katowic nawet w 10 minut na torach pozwalających rozwijać prędkość do 250 km/h, gdyby wybudowano tory tak jak zaznaczono na planszy prostą, wykropkowaną linią od granicy z Czechami do Katowic.

  W styczniu 2019 r w Tygodniku Przegląd Prof. Bogdan Góralczyk tak pisał o chińskiej szybkiej kolei:

  „W grudniu 1978 r. Deng Xiaoping przejmował władzę w Chinach. Tuż przed przejęciem władzy był w Singapurze i zobaczył, co Chińczycy potrafią. Był też w Japonii. – W Japonii przewieźli go shinkansenem. Podobało mu się, powiedział, że chciałby takie pociągi w Chinach. I proszę, w 2007 r. Chiny wprowadziły szybkie pociągi, w tej chwili mają 85% wszystkich szybkich pociągów na świecie. Łącznie z shinkansenem, pendolino i TGV. 85% światowych szybkich kolei jeździ w Chinach. To gdzie my jesteśmy?”

  Gdyby tak faktycznie miało być, jak jest propozycja wykropkowanej linii, to powinniśmy wspólnie – cały Subregion Zachodni – domagać się, by na naszym terenie, centralnie gdzieś w rejonie Świerklan powstał wspólny dworzec dla całej aglomeracji.

 • ~Adriana Kusz 2020-02-07 07:33:45

  Wszystko fajnie tylko czemu zawsze badania obejmują tylko kobiety od 50r.z.? Te mlodsze tez choruja na raka piersi i to często...

 • ~maziizam 2020-02-06 19:01:32

  Nie 40 minut a 20 minut z Jastrzębia do Katowic, a to jest znacząca różnica.
  https://twitter.com/STH_Poland/status/1225049715865202694?

  Takiego ciulania jeszcze nie widziałem 46 km w linii prostej to średnia prędkość to 136 km/h wiec widzę tu helikopter lądowisko jest obok szpitala w Jastrzębiu, a dla tej trasy co wytyczyliście to około 75 km to 225 km/h do tego mega szkody górnicze , przystanki powodzenia 22 wieku !

 • ~Arteks 2020-02-06 17:55:13

  @gestskoczka - główne stacje i dworce powstają tam gdzie krzyżują się linie kolejowe, a nawet jeśli ten wariant z szybką linią koło Jastrzębia się ziści to Jastrzębie będzie miało przystanek przelotowy w stylu Włoszczowa Północ który powstał na CMK. Natomiast dziwi mnie to co napisałeś w kontekście czasu dojazdu do Katowic z Jastrzębia/Rybnika. Przecież z Rybnika już OBECNIE pociągiem możesz dojechać do Katowic w 38-41 minut(!!!). Taki czas jazdy mają ekspresy które jadą lepszą trasą przez Tychy (cena biletu z Rybnika do Katowic na taki pociąg całkiem znośna jak na komfort jakie oferują IC - 14 zł). Poza tym nawet zwykłe osobówki które stają na każdym przystanku pokonują trasę z Rybnika do Katowic nawet w 51 minut. Gdyby jeszcze chociaż trochę podwyższyć prędkość i gdyby marszałek zgodził się na to aby uruchomić szybkie pociągi Racibórz-Rybnik-Katowice trasą przez Tychy to od nas dałoby się jechać też poniżej 40 minut. Problem leży jak zwykle w kasie. Na razie nie wiadomo z czego powstanie CPK - i nie wiadomo czy jak powstanie marszałek będzie miał pieniądze. Ale stawiam, że jak będzie miał dla Jastrzębia, to znajdą się też dla Rybnika/Wodzisławia/Radlina/Rydułtów/Raciborza - bo to znacznie większy potencjał ludzi do przewiezienia. Sam Rybnik to nie tylko węzeł wywozowy ale sporo ludzi tu przyjeżdża. Przykładowo tydzień temu jechałem do Katowic rano z Rybnika, i mniej więcej to pociągu wsiadało tyle osób ile z niego wysiadało. Bardzo mnie to zbudowało. :) Ogólnie jestem za rozwojem transportu szynowego. Za kilka lat Żory przekształcą centrum przesiadkowe w palmiarnię - i nawet ja przyjadę pooglądać lubiane przeze mnie palmy czy kaktusy. ;P

 • ~gestskoczka 2020-02-06 13:32:02

  Jak to się sprawdzi co pisze powyżej, to główny dworzec kolejowy dla całego Subregionu Zachodniego będziemy mieć w Jastrzębiu. Ale trasę od Chybia do Katowic też muszą zmodernizować, bo obecnie z Pszczyny pociąg jedzie do Katowic 40 minut a pośpieszny 30. Nie wiem czy to mieszkańcom Żor lub Rybnika będzie się kalkulować jechać do Jastrzębia po to, aby w 40 minut dotrzeć do Katowic.

 • ~mimik 2020-02-06 00:31:41

  Generalnie remontować trzeba, te pozyskane środki to chyba jednak nie za dużo. Na pewno jest społeczne zapotrzebowanie na drugi obiekt kryty - choćby tylko i wyłącznie o funkcji sportowej. Ja natomiast chciałbym przypomnieć o tym, co straciliśmy - czyli świetny dawny obiekt letni na Biesie - na granicy ze Szczejkowicami. Bardzo dobra dostępność - z Żor jeden przystanek koleją - przystanek "Szczejkowice" i piechotką jakieś 300-400 metrów, albo naturalna sprawa na wyprawy rowerowe - i tak pół Żor jeździ do Borowika po sąsiedztwie. Kurczę, wiem że obiekt jest w rękach prywatnych, ale to jest naprawdę duża sprawa dla Żor do odtworzenia, do rozwagi.

 • ~Przemysław Biegała 2020-02-05 13:56:22

  Szanowna redakcji Hołownia przez samo H

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Znana jest data wyborów prezydenckich. Na kogo zagłosujesz?Oddanych głosów: 1241