zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~gestskoczka 2019-09-12 20:58:26

  @agel, można się dowiedzieć w czym popierasz @Arteksa – tak a priori, czy może w jakichś szczegółach? Moim zdaniem krytyka może być merytoryczna, ale może też być furiacka. Arteksa kojarzę z tym drugim przypadkiem.

  Postrzegam go jako kogoś, kto nie tyle na siłę, co raczej na chama stara się poniżyć Żory a wywyższyć Rybnik. Typowe dla niego jak pisze w takim stylu: „Żory to taka dziwaczna enklawa na mapie Polski!” albo „ w zaściankowych Żorach w których ludzie akceptują bylejakość”. Te zdania są tak samo prawdziwe jak to: „Rybnik jest jedynym w naszym regionie które ma dostęp do autostrady” (pisownia oryginalna). Jego nie trzeba wieźć do Rybnika, on już jest na miejscu.

 • ~Barbara Łaskawiec 2019-09-12 18:47:06

  Ja też podpisałam

 • ~agel 2019-09-12 17:32:07

  Mimo gorzkich słów popieram Arteksa.. mieszkam w Żorach, ale przez długie lata mieszkałam w stolicy i innym dużym mieście... Wróciłam tylko z przyczyn rodzinnych, nie ekonomicznych czy sentymentalnych... Trzeba zmienić trochę perspektywę żeby oceniać, czasami boleśnie dla samego siebie... Bez samokrytyki nie ma postępu...
  Ale Żory mają i pozytywy - piękne ulice bez dziur i ogólnie porządek (wysprzątane drogi itp).

 • ~agel 2019-09-12 17:25:27

  Przydałby się autobus/bus... Zwlaszcza, że jest autostrada i dużo osób studiuje na polibudzie.... Moje dziecko również wybiera się na studia na PSl więc doda grosza dla przewoźnika :D

 • ~azan3 2019-09-12 16:17:42

  Arteks- ja odpowiadam ci na poziomie takim, na jakim ty jesteś, czyli na poziomie szamba, bo tylko tak można z tobą dyskutować. Uważaj tylko, żebyś się tym szambem nie zachłysnął. Mam ci przypomnieć albo zacytować, kiedy wyśmiewałeś Żory z powodu pożaru śmieci? Amnezja czy uwiąd starczy? Ty pamiętasz tylko to co chcesz i kłamiesz jak z nut. To ci akurat dobrze wychodzi

 • ~azan3 2019-09-12 16:10:35

  Arteks, teraz w całym kraju jest jak na Białorusi, jeśli chodzi o wolność słowa. Oglądasz TVP? jesteś wyjątkowo obłudny. Przecież jakbym cię nazwał "perfidna rybnicka świnia" to od razu byś mnie sądami straszył. A tu proszę, w Rybniku można tak kogoś nazywać, takie tam macie żabie standardy

 • ~gestskoczka 2019-09-12 14:42:55

  Wczoraj podpisałem petycję w sprawie połączenia kolejowego Gliwice – Rybnik – Żory – Pszczyna – Bielsko-Biała, którą zainicjował Pan Michał Liszka z Żor. Uważam, że gdyby to się udało, a pociągi kursowałyby z częstotliwością nie rzadziej niż co 60 minut, to byłby strzał w dziesiątkę.

  Autobus Żory – Gliwice też nieźle, ale wydaje mi się, że pociąg Gliwice – BB byłby mniej kosztowny dla gminy Żory, a bardziej przydatny dla mieszkańców.


  Jestem stary pierdoła i się często czepiam niektórych szczegółów – wybaczcie mi ale zapytam o dwa szczegóły z powyższego artykułu:
  1 – Być może jest to błąd redakcyjny, cytuję: „Zainteresowani mogą wypełnić ankietę (...) w formie papierowej i przesłać na adres imi@um.zory.pl albo dostarczyć ją Wydziału...” Opcję po słowie „albo” rozumiem. Tego przed słowem „albo” - nie.
  2 – zdjęcie z Gdyni. Jest jakiś ukryty przekaz, czy przypadek?

 • ~Kordula 2019-09-12 12:47:56

  ~Arteks
  I love you hater

 • ~Kordula 2019-09-12 12:47:33

  ~Arteks
  I love you hater

 • ~Arteks 2019-09-12 11:16:52

  @azan3 - ciekawe, że próbujesz imputować komuś jakąś nierównowagę, a tymczasem sam tworzysz elaborat w którym jest pełno bardzo niepoważnych określeń, nie pasujących w dyskusji o poważnych tematach. "Żulnik", "Żabnik"... Czy ja kiedykolwiek przekształcam nazwę Żory? Nie, bo jestem komentatorem na poziomie. :) Czy ja się pasjonuje bardzo dużą ilością różnych kryminalnych zdarzeń w Żorach których jest stanowczo za dużo jak na tak martwe centrum i sypialniany charakter Żor? Nie. Sugerujesz, że jakby w Żorach była awaria ścieków to zachowywałbym się jak hiena... No to wróćmy do listopada zeszłego roku i największej katastrofy ekologicznej na Śląsku i jedną z największych w Polsce, jaką był pożar śmieciowiska w Żorach. Czy znajdziesz tam jakieś wpisy obrażające albo wyśmiewające Żory? Nie. Możesz sprawdzić z jaką empatią się zachowałem wobec tego nieszczęścia. Jeśli chodzi o zapóźnienie urbanistyczne Żor to 150 lat temu okolica dworca w Rybniku i Żorach wyglądały podobnie. W Rybniku poszło to po miejsku i zabudowa z centrum dotarła do tego ważnego obiektu. W Żorach nic się nie rozwinęło od tego czasu... Ale powiem ci, że nie tylko jak ktoś przyjedzie pociągiem do Żor - widzi wieś. Jak ktoś przyjedzie busem to też przywitają go budynki które w niektórych miastach stanowią przedmieścia, a nie centrum. Poza tym trafi na cmentarz, ruiny odlewni i chatki jednorodzinne z których sam szydzisz... Takie są Żory - mogą budzić pożałowanie jako miejscowość biedna, skromna i zacofana - względem innych miast, nie tylko śląskich.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy ceny biletów do Aquarionu są adekwatne do oferty?
Oddanych głosów: 3