zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~azan3 2019-12-21 11:16:46

  Przecież Urząd Miasta mieści się w starym budynku na rynku. Na Alejach jest filia.. tak to jest , jak jakiś idiota z innego miasta komentuje, a nie ma pojęcia na temat. no, ale musi komentować, bo ubzdurał sobie taką chorą misję z zemsty.

 • ~gestskoczka 2019-12-21 10:40:43

  @Arteks to dobry zapiewajło. To taka moja refleksja, nie wiem czy przydatna dla innych. Jest dobry – szczególnie dla rybnickiej redakcji TuŻory (i nie tylko). Podnosi klikalność, a współczynnik klikalności jest dla takich portali bardzo ważny – im wyższy, tym lepiej. Przekłada się to na wpływy z reklamy.

  Do niedawna i mnie podnosił ciśnienie, dogadywałem MU, polemizowałem. Teraz raczej wolę obserwować jak podnosi ciśnienie innym.

  Czytam Jego komentarze z tego powodu że czasami – bardzo rzadko, ale jednak – wnosi pierwiastek kreatywności. Tak jakby za krzakiem „@Arteks” było schowanych dwóch komentatorów. Jeden mały, ale dobry obserwator, inteligentny i wnoszący pozytywny ferment twórczy. Drugi duży, – chuligan, zawadiaka, żorofob, czasem cham – wprowadzający zły ferment, kierujący dyskusję na manowce i młócenie słomy.

 • ~jasnypieron 2019-12-21 10:02:32

  arteks czy do twojego przemądrzałego łba dotarło już może
  powiedzenie:" nie szata zdobi....."?
  Poza tym zajmij się rybnickim UM, bo ponoć "tylko" 70 urzędników jest zbędnych? A w ramach planowanych oszczędności....mogą zostać kasjerami w "biedronkach"??? A jak ci "brakuje" problemów to zajmij się Świętochłowicami....bo tam też kiepsko jak w Rybniku

 • ~m5 2019-12-20 23:59:53

  @Arteksiku - to była drwina z Ciebie =))
  Chciałbyś żebym Cie atakował. Lubisz to!

 • ~Bronisław Jacek Pruchnicki 2019-12-20 23:18:17

  Kolejna bzdura w tytule artykułu tego portalu. "Dochód na mieszkańca" nie oznacza, że ten dochód pochodzi od mieszkańców. We wspomnianym Kleszczowie wysoki dochód na mieszkańca jest wynikiem wpływów z podatków od kopalni, znajdującej się na terenie tej gminy. W Żorach ok. 80 % sumy podatków lokalnych to wpływy od podmiotów gospodarczych. Ale to chyba zbyt trudny temat dla redaktorów TuŻory.

 • ~Arteks 2019-12-20 21:38:01

  Mam pytanie do zorientowanych starszych mieszkańców - co mieściło się przed Urzędem Miasta w tym budynku: hotel robotniczy, przytułek dla bezdomnych czy może mieszkania tymczasowe dla robotników budujących osiedla? Bo naprawdę nie wierzę, żeby ten anty-obiekt został wybudowany jako urząd. To już nawet bloki na Sikorskiego z tymi dużymi balkonami są ładniejsze. @m5 - dlaczego od razu atakujesz zamiast np. wyjaśnić dlaczego nie macie urzędu choćby na miarę Pszczyny lub innych niedużych miast? Z powodu biedy umysłowej? ;)

 • ~m5 2019-12-20 21:15:40

  @Arteks- Tak patrząc na to co piszesz i zaczynam sonie kojarzyć wszystkie twoje komentarze (tuzory, rybnik.com).. Twoją biedę umysłową widać dosłownie pod każdym artykułem.

 • ~Arteks 2019-12-20 19:29:54

  Tak patrzę na to zdjęcie i zaczynam sobie kojarzyć urzędy miasta z różnych miast (Rybnik, Racibórz, Jastrzębie, Wodzisław, Bielsko-Biała, Pszczyna, Tarnowskie Góry, Bytom, Katowice, Mikołów) i nigdzie najważniejszy dla miasta urząd nie mieści się w zwykłym PRL-owskim bloku. Wszędzie urzędy znajdują się w reprezentacyjnych budynkach które zaprojektowano i wybudowano z myślą o urzędzie. Budzą jakiś szacunek jak się idzie do takiego urzędu, a w Żorach idzie się trochę jak do hotelu robotniczego... Żorską biedę architektoniczną widać dosłownie na każdym kroku.

 • ~Arteks 2019-12-20 19:20:54

  @boblas - być może, że na te gazowce akurat nie wymagają nowych. Ale w przypadku diesli od lat w przetargach wymagane są tylko nówki. I dlatego w Rybniku - tak jak w innych większych miastach aż miło popatrzyć na pojemne, duże autobusy które przyjechały prosto z fabryki i jeżdżą w miejskich barwach ciesząc oko nie tylko podróżnych. A u was zdezelowane białe Kapeny i Mazy... z odzysku. Bo miasta nie stać na nic lepszego. Ba... nie stać nawet na nowy lakier w barwach miasta. Ale Żorzanom musi być wstyd, że ich władze komunalne zgodziły się użytkować białoruskie wozidła... Chciałbyś używać prywatnie białoruskiego auta? ;) Miasto przyszłości - Żory? Ale jaja... Ty naprawdę wierzysz, że miasto w którym nie można wybudować zwykłej drewnianej tężni przez kilka lat, a dworek w Baranowicach ma być remontowany po 10 latach bezczynności - jest miastem przyszłości? Czasami Żory nie wypadają w rankingach tragicznie tylko z powodu fałszowania danych. A prostym przykładem na to jest poukrywanie miejskich długów po spółkach. Ale nawet jeśli one są skryte - też je będziecie musieli spłacać. Żory mają upadłe centrum, brak porządnych zakładów pracy, upadły transport publiczny, nieciekawą architekturę, mało zieleni miejskiej, astronomiczne zadłużenie - a ty naiwniaku uważasz, że mają przyszłość? Powiedz dla kogo? Nie martw się o budżet Rybnika który za obecny rok przekroczył miliard zł, a miasto realizuje inwestycje o jakich u was można pomarzyć. Martw się o Żory które już obecnie muszą przeznaczać więcej na obsługę zadłużenia niż na transport, rozrywkę czy sport. Niestety ale tak rozrzutnych macie włodarzy...

 • ~gestskoczka 2019-12-20 16:25:24

  Jestem ciekaw, jak by wyglądało głosowanie, jak wyglądałby budżet, gdyby radni byli przedstawicielami mieszkańców, zależni mandatem od wyborców w okręgu. Ciekaw też jestem, jak by funkcjonowały władze miasta gdyby był prawdziwy trójpodział władz. Radni niezależni od prezydenta...

  Te 4,8 mln deficytu zatwierdzone jednogłośnie, to z pewnością kolejny kredyt. Banki tego za darmo nie robią, za to trzeba słono zapłacić. Ciekawy jestem czy radni głosowali „ZA” z czystym sumieniem, czy im tak kazano? Nie rozumiem, to pytam.
  W końcu ja też dokładam się do tych pieniędzy co wydają władze, jak i do tych pieniędzy z których te władze się utrzymują.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy lekcje religii powinny być finansowane przez Kościół?
Oddanych głosów: 272