zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~boblas 2020-03-06 07:33:07

  @Arteks - proszę Cię, ani stary młyn, ani pałacyk w Baranowicach oraz pojawienie się citaro nie jest zasługą tego, że siedzisz tutaj i wypisujesz swoje wypociny.
  Już od dawna władze miejskie wiedziały, że z tymi budynkami trzeba zrobić porządek, pojawienie się większych autobusów, zapewne zostało wymuszone przez korzystających z BKM,

  Jeżeli chodzi o PKS, to jak wiesz znawco komunikacji zbiorowej, one padły z niewydolności, więc to nie wina władz żorskich, że połączeń autobusowych z dworca jest o wiele mniej.
  Kolej nigdy nie była mocną stroną w Żorach, być może ze względu na wykluczenie Jastrzębia, nie wiem, nigdy się tak dokładnie w to nie zagłębiałem.
  Gdybyś trochę wrócił do historii i czasów kiedy Socha obejmował urząd, to Żory były w wielkiej zapaści. To co stało się z Żorami przez te wszystkie lata pokazują, że Żory wyszły na prostą i jest coraz lepiej.
  Powstały strefy ekonomiczne, duża ilość fabryk czy innych zakładów, dzięki którym nie tylko mieszkańcy Żor mają pracę, ale dojeżdżają tutaj również mieszkańcy sąsiednich miejscowości, także tacy którzy mieszkają w Rybniku.
  Jeśli nie wierzysz, proszę bardzo przejedź się kiedyś koło tych zakładów i zobacz sobie jakie są rejestracje zaparkowanych tam samochodów.
  Więc podsumowując, Żory rozwinęły się dobrze, wyszły obronną ręką z zapaści i to o wiele wcześniej niż powstał ten portal a ty zacząłeś swoje komentowanie.

 • ~Arteks 2020-03-05 23:14:22

  @boblas - dlaczego podważasz moją opiniotwórczość? Gdyby nie moje przekonujące wpisy odnośnie potrzeby rewitalizacji nadal straszyłby młyn na Rybnickiej, dworzec kolejowy czy dworek w Baranowicach. Za to lista pomników głupoty byłaby większa... bo już się szykowały chociażby Podniebne Żory... ;) BKM przez lata przynosił wstyd każdemu Żorzaninowi więc jeśli wreszcie pojawił się jakiś Citaro (jaki rocznik?) to w skali Żor postęp jest ogromny i powinny o tym pisać wszystkie media regionalne! Ktoś chyba przyznał się do błędu jakim był transportowy krok wstecz czyli zastąpienie pojemnych autobusów MZK na busiki a'la dostawczaki BKM i nieprzeciętny ścisk, wożenie ludzi jak ziemniaki. Żory nie miały świetnej komunikacji nigdy ale w latach 90. miały komunikację przyzwoitą. Nie odchodziły jakoś od normy w przypadku miasta tej wielkości ani wobec innych w Polsce ani wobec tych na Śląsku.
  Sporo jeździło PKS-ów, w MZK niektóre linie obsługiwały Żory przegubami, PKP można było dojechać do Katowic bezpośrednio lub co 1-2 godziny pociągiem z przesiadką w Orzeszu od świtu do później nocy. Zapaść nastąpiła za Sochy - a on nie podjął żadnych kroków aby to jakoś przyhamować lub coś z tym zrobić. Zawsze dla niego ważniejsze było bujanie w obłokach niż rozwiązywanie jakichś problemów. Dzisiaj Żory to transportowy grajdoł przypudrowany autostradą.

 • ~Arteks 2020-03-05 23:04:31

  @gestskoczka @adalbert - bardzo rozsądne opinie. Nie można gloryfikować ludzi, którzy czasami strzelali do cywilów - i to nie w czasie wojny ale już po niej. Sporo o tym mogą powiedzieć mieszkańcy okolic Hajnówki. Poza tym intryguje mnie zawsze takie coś. Jak można było z jednej strony nie uznawać komuchów u władzy w sytuacji kiedy... na taki podział powojennej Europy zgodzili się Amerykanie i Brytyjczycy? A jeśli ktoś nie akceptował komunistów u władzy to w pierwszych latach po wojnie mógł nie wracać z emigracji lub mógł wyjechać z kraju. Ale żeby liczyć na to, że pistoletem z kilkunastoma osobami obali się system który zatwierdził Churchill i Roosevelt?

 • ~boblas 2020-03-05 21:24:53

  @Arteks - Żory nigdy nie miały dobrego połączenia kolejowego, bo jak byś nie wiedział tak są ułożone linie kolejowe od dawien dawna.
  Co do tych busików, gdybyś był tak dobrze poinformowany to wiedziałbyś, że w tej chwili w bkm służy kilka autobusów Mercedes Citaro, więc twoje wypociny ośmieszające możesz już sobie schować do kieszeni.
  I nie jest to twoja zasługa, twoje komentarze nie spowodowały tej zmiany, więc nie pisz czasem, że to dzięki twoim komentarzą.

 • ~gestskoczka 2020-03-05 21:18:26

  Żorska władza święta nie jest. W każdym bądź razie bardziej święta od rybnickiej nie jest. Czego się @Arteks mnie czepiasz? Napisałem chyba wyraźnie że mam pretensje do Kiecy jako przewodniczącego ZGiPSZWŚ. Broni interesów tylko Wodzisławia i Rybnika. A do żorskich władz w tym temacie mam pretensje o to, że należą do takiego związku. Albo w Subregionie Zachodnim dbamy o interes wszystkich gmin, albo ta organizacja jest do dupy. Szkoda moich podatków na utrzymywanie takich stołków.

 • ~Arteks 2020-03-05 19:02:11

  @gestskoczka - słabo i śmiesznie... z kilku powodów. Po pierwsze zbyt mały budynek dworca jak na węzeł przesiadkowy, zbyt wąskie perony i tylko 3 krawędzie czyli można przyjąć tylko 3 pociągi jednocześnie. Do drugiego peronu trzeba dojść przez tory bo nie ma nawet przejścia podziemnego. Brak połączenia Żor z innymi miastami regionu. To miałby być węzeł przesiadkowy? Hahahaha. Każdy by pękał ze śmiechu z takiej stacyjki. Nie kompromituj regionu takimi propozycjami. Główny węzeł regionu jest od 150 lat w Rybniku i to stąd da się dojechać jednocześnie do: Żor, Wodzisławia, Radlina, Bohumina, Raciborza, Rydułtów, Czerwionki, Leszczyn, Orzesza, Mikołowa, Katowic - a gdyby przywrócono ruch do Gliwic to także do Knurowa. W Rybniku komunikowane są już nawet pociągi dalekobieżne - ludzie przesiadają się z Bielska w kierunku Ostrawy czy z Wrocławia w kierunku Ostrawy. Poza tym kwestie ludnościowe biją na głowę bo Żory to tylko Żory, a Rybnik+powiat to 200 tys. mieszkańców. Ale cieszy twój wzrost świadomości. Nie zapomnę jak jeszcze z 10 lat temu pisałeś, że busiki to "nowoczesna forma transportu". Dzisiaj busiki to nie tylko przeżytek ale to stoi po kilkanaście-kilkadziesiąt minut w korkach aby wjechać/wyjechać z centrów miast. Co raz częściej będzie im brakować kierowców, a że rentowność spada żadna firma nie kupuje nowego taboru. Nie wiem czy wiesz ale te wszystkie złomy obsługujące różne linie z Żor sprowadzono z zachodu i czasami przerabiano z dostawczaków! Busiki żorskie są jedną z przyczyn na obniżenie poziomu życia. A będzie jeszcze gorzej bo za jakiś czas będzie z nich śmiech tak samo jak z tych którzy ogrzewają w piecach węglowych.

 • ~Arteks 2020-03-05 18:26:42

  @gestskoczka - to popatrz najpierw na działania władz Żor i władz Jastrzębia. Te pierwsze nigdy nic nie zrobiły na rzecz poprawy kolei i nie współpracy z nią podczas gdy taki Kieca wylobbował wraz starostą remont linii kolejowej do Chałupek i uruchomił przy dworcu kolejowym centrum przesiadkowe. Efekt - niesamowity wzrost przewozów pociągami z Wodzisławia i europeizacja miasta. A waszemu chemikowi nie chce się nawet poprawić rozkładów BKM aby dowiozły ludzi z osiedli na te kilka pociągów jakie odjeżdżają z żorskiego dworca, zamiast centrum przesiadkowe zlokalizować przy dworcu PKP - zbudowano go przy cmentarzu. Jak społecznicy z Knurowa zaproponowali samorządom poparcie idei uruchomienia relacji Kolei Śląskich Gliwice-Knurów-Rybnik-Żory-Bielsko to... władze Żor w zamian zaproponowały mieszkańcom temat zastępczy - ankietę odnośnie uruchomienia busików na trasie Żory-Gliwice... Ostatecznie tej nowej relacji nie poparli, a busików nikt nie uruchomił... Można powiedzieć, że władze Żor świadomie chcą trzymać Żory w busikowym zaścianku - w przeciwieństwie do Jastrzębia gdzie przynajmniej od objęcia stanowiska przez Hetmanową - jest stała walka i lobbing w sprawie kolei. O marginalizację Wodzisławia nie trzeba się obawiać bo w każdej z zaproponowanej wersji przez CPK były łącznice umożliwiające trasowanie pociągów przez Rybnik-Wodzisław na równi z Jastrzębiem. Natomiast różnica polega na tym, że jeśli kiedykolwiek CPK powstanie to nie będzie to prędzej niż 15 lat i niestety obawiam się, że jeszcze aż tyle lat musi być marginalizowane Jastrzębie.

 • ~gestskoczka 2020-03-05 10:45:35

  Pan Mieczysław Kieca obawia się marginalizacji kolejowej Wodzisławia Śląskiego. Popieram Go jako prezydenta Wodzisławia, który martwi się o swoje miasto. Ale jako przewodniczący Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego powinien się martwić o cały Subregion. Gdzie był do tej pory jak od lat Żory i Jastrzębie są zmarginalizowane kolejowo? Zrobił coś w tym kierunku czy tylko Wodzisław i Rybnik są dla niego ważne?

 • ~agel 2020-03-04 18:08:38

  Monika G, ja rozumiem Twoje emocje.. Moi rodzice mieli też podobną sytuację, stracili las bo przez niego poprowadzono linię wysokiego napięcia, las wykarczowali na całej długości przez środek. Dostali bardzo marne odszkodowanie.. Wyliczono nie tak, że cała działka straciła na użyteczności, ale tylko te metry wykarczowane.. Oczywiście nikt takiego lasu nie chce kupić, chyba że za grosze....
  Jeżeli jest wyższa konieczność społeczna inwestycji to niestety nic nie ugrasz....

  Powodzenia.

 • ~drocer 2020-03-04 17:50:17

  ~gestskoczka; uśmiechnij się, to już było.

  https://s2.o12.pl:2096/cpsess4686440260/3rdparty/roundcube/?_task=mail&_action=get&_mbox=INBOX&_uid=33271&_token=uaeVeoeWjr94DrlaIImYIKmI5tSrbVQ7&_part=2

  Jeżeli link nie działa, to znaczy, że trzeba się napić. Twoje zdrowie.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?Oddanych głosów: 1509