zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Jacek91 2019-01-07 11:19:05

  Tragedia. Ludzka ignorancja ponad wszystko, oczekujemy od innych poprawy a sami nie robimy nic by sobie pomóc. Przykre jak sami sobie dołek kopiemy

 • ~gestskoczka 2019-01-06 12:38:13

  @Grzegorz Tomaszek, uważasz że wygłosiłeś bardzo mądrą sentencję…

  „Nie chcesz pracować w niedzielę, to zmień pracę.” Poniżej podam cytat z Dziennika Zachodniego:

  „Z danych Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych wynika, że w latach 2014/2016 prawo wykonywania zawodu uzyskało blisko 10 tys. absolwentów studiów pielęgniarskich, ale na podjęcie pracy w zawodzie zdecydowały się zaledwie 4 tys. z nich.”

  Dlaczego tak się stało? 10 tys osób poświęcało swój czas, pieniądze i sporo wysiłku na naukę, a podjęło pracę tylko 4 tysiące? Czy dla 6 tysięcy zabrakło pracy w tym zawodzie?
  Może właśnie jednym z powodów rezygnacji tych 3/5 absolwentów było, że świątek i piątek trzeba zapieprzać do roboty. Może, gdyby była ustawa zapewniająca, że dwie soboty i niedziele w miesiącu mają wolne zagwarantowane ustawowo, to na podjęcie pracy w zawodzie zdecydowały by się 4/5 absolwentów?

  A może jak pracownicy handlu będą mieć wszystkie niedziele wolne, to część się zwolni bo zacznie mniej zarabiać. A jak w handlu zacznie brakować chętnych do pracy to płace im wzrosną. A za ten wzrost płac nie zapłacą właściciele sklepów, tylko klienci, bo marża wzrośnie.

  @Grzegorz Tomaszek, a jak pracownicy elektrowni nie zechcą pracować w niedzielę bo zechcą posiedzieć z rodziną, to przy świeczkach będziemy siedzieć?

 • ~gestskoczka 2019-01-06 11:59:54

  @aponeo – pytanie tylko o jakim regulaminie piszesz. Jak ZTK zajmowało się wywozem śmieci, to tak było. Potem radni pozwolili na sprzedaż tej części ZTK (ONI podobno działają w imieniu mieszkańców), a teraz prywatna firma z Mikołowa robi tak, jak jej interes ekonomiczny wskazuje.

  Na temat badań wody gruntowej nie słyszałem. Domniemywam, że nie ma czym się chwalić, skoro jest cisza na ten temat. Od dawna wiadomo, że na tym forum radni i władze miasta informują. Nie odpowiadają na pytania.

 • ~aponeo 2019-01-05 20:17:23

  @gestskoczka
  No to podejście o mieszkańców piękne... W ich regulaminie nie ma wzmianki o tym, że mogą nie przyjąć bo nie ma kontenera...
  A tak z innej beczki: wczoraj minął miesiąc od pobrania przez WIOŚ próbek wody, które mieli zbadać pod kątem zanieczyszczenia spowodowanego pożarem. Ktoś coś słyszał o wynikach?

 • ~gestskoczka 2019-01-05 17:36:15

  @aponeo – „Chyba że coś się pozmieniało ale nie sądzę.”

  Też wywoziłem trawę i liście na ZTK. Były wystawiane kontenery, ale ostatnio jesienią nie było kontenerów. Chciałem wysypać zgrabione liście z działki, pytałem w portierni gdzie są kontenery, otrzymałem krótką odpowiedź: „nie ma i nie będzie”.

  Ale gruz z remontu łazienki w listopadzie przyjęli mi nieodpłatnie dwa razy.

 • ~aponeo 2019-01-05 17:09:03

  Mi zawsze bez problemu trawę przyjmowali. Za darmo.
  Jeżeli jesteś mieszkańcem Żor, płacisz za wywóz śmieci, trawa pochodzi z nieruchomości zamieszkałej, to odbierają. Za darmo. Chyba że coś się pozmieniało ale nie sądzę.
  Napisz dlaczego nie chcieli Ci przyjąć.

 • ~Adam Bazan 2019-01-05 11:47:04

  Ta instytucja nie chce za darmo odbierac np, skoszonej trawy ,galezi i innej bio masy, Wole wyrzucic czesc owocow do lasu dla zwierzat niz zawiezć do tego pwowlanej- PSZO- jaki PSZOK,, taki szok,,

 • ~Józef Brzozowski 2019-01-04 11:54:25

  Czy miasto Żory wycofuje się ze szlachetnej idei BKM?

  Miała powstać linia BKM na ul. Gajową obsługując po drodze cały ciąg Alei JP II z zakładami zlokalizowanymi na końcu tej Alei. Miasto budując chodnik i ścieżkę rowerową wybudowało też dwie zatoki wraz z potrzebną infrastrukturą przystanków. Chyba jednak nie będzie nowej linii bo ma je obsługiwać jastrzębskie MZK. Czy mieszkańcy ul Gajowej i pracownicy zakładów w strefie to Żorzanie II kategorii? Płacą podatki do miasta, z tych pieniędzy jest dotowane MZK i jeszcze muszą kupować bilet jak chcą jechać do centrum?

  Od dawna mam pretensje do władz miasta za przynależność do jastrzębskiego MZK. Ale, skoro władze Żor nie potrafią stworzyć, lub nie widzą potrzeby odrębnej komunikacji miejskiej jak Rybnik i Wodzisław, to może za te wozokilometry – sposób rozliczania – na terenie Żor zapłaci trochę więcej, by na terenie miasta można było jeździć bezpłatnie.

  Ta moja propozycja jest realna bo po pierwsze, jest spory potok pasażerów od dworca autobusowego wzdłuż Alei JP II, a byłby jeszcze większy gdyby autobusy 101, 102 i 105 na terenie Żor jeździły w systemie BKM. Po drugie, z danych dotyczących budżetu MZK wynika, że tylko ¼ to zakładany wpływ z biletów a ¾ wpłacają gminy członkowskie w tym Żory. Więc dopłacając tą ¼ mielibyśmy lepszą komunikację (w sensie większej częstotliwości) dla mieszkańców w trzech kierunkach z DA: kierunek Aleja JP II; kierunek Pszczyńska i kierunek Szczejkowicka. A jest to możliwe, bo miasto Jastrzębie tak dopłaca na wszystkich liniach na swoim terenie tworząc uczniowsko-studenckie BKM.

 • ~jasnypieron 2019-01-04 09:53:53

  hmm ja "żyłem" w ciągłym strachu, czy TW arteks spowoduje usunięcie komentarza, czy zbanowanie nicka? Tylko za to, że miałem odmienny pogląd na niektóre sprawy, a zwłaszcza denerwowało mnie jego bezkarne obrażanie różnych ludzi, grup społecznych, itp

 • ~jedrek 2019-01-03 10:01:51

  Jeszcze tylko rok i wszystkie niedziele będą wolne.
  Mi to nie przeszkadza - sam robiłem zakupy w takim 'wolnym' dniu, bo na moim osiedlu niemal wszystkie sklepy są otwarte.
  A ci co chcą wolnego dla policjantów i innych w takich dniach, niech jeszcze żądają wolnego dla pracowników gazowni, elektrowni, pogotowia, wodociągów, radia i tv, jednym słowem wszystkich.
  Ci co MUSZĄ pracować w niedziele, nie pracują w każdą, ale pracują zamiennie i ilość godzin w miesiącu się nie większa. A muszą pracować, by inni mogli klikać w klawiaturę, oglądać tv, itd.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy drogi w Żorach są dobrze odśnieżone?
Oddanych głosów: 774