zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Arteks 2020-06-23 10:27:36

  @boblas - w przeciwieństwie do was wcale nie bronię swojego prezydenta za głupie decyzje takie jak jak zakręcanie fontann. Wy "umieraliście" za denny BKM, bezużyteczne Centrum Przesiadkowe w złym miejscu, idiotyczne Muzeum Ognia czy pożyczki na... spłacanie pożyczek. Prędzej Żorzanina z blokowisk można spotkać w centrum Rybnika niż na żorskiej Starówce. :)))

 • ~Adalbert 2020-06-22 18:02:44

  Tak dla przypomnienia jeden cytat z artykułu pani Katarzyny Śleziony z 5 listopada 2010 r.:
  "W Sali Ślubów żorskiego magistratu miasto podpisało umowę z firmą z Miechowa, która zbuduje miasteczko westernowe przy "wiślance". Kraina kowbojów powstanie na ponad 3-hektarowym terenie między stawem Śmieszek, a ulicą Leśną na Kleszczówce. Inwestycja pochłonie prawie 23,5 miliona złotych, z czego 40 procent wszystkich kosztów pokryją pieniądze z Unii Europejskiej."

 • ~Adalbert 2020-06-22 17:49:37

  Już niedługo w Żorach komisarz rządowy.

 • ~gestskoczka 2020-06-22 17:03:07

  Wydaje mi się, że trzeci wariant jest najlepszy, ale pewny nie jestem, czy Aquarion zarobi na utrzymanie Muzeum Ognia i Karuzeli. Mam też takie pytanie: skąd projektanci uchwały wiedzą, że TP sprzedane będzie za 15 mln zł? Czy może już mają kupca na to. Choć z doświadczenia wiem, że wszelkie pytania do radnych i prezydenta są na tym forum pytaniami bez odpowiedzi.

  Byłem parę razy w amerykańskim miasteczku na koncertach i raz z wnuczkami na bezpłatną wejściówkę z Kuriera Żorskiego. Trochę szkoda, ale mam nadzieję, że nowy właściciel obniży cenę wejściówek tak, by przeciętna rodzina mogła się wybrać tam z dziećmi raz na jakiś czas, nie biorąc kredytu na ten cel.

 • ~piszczel 2020-06-21 20:22:08

  Żory są niestety bardzo niezielonym miastem. Blokowiska nie mają ani jednego parku czy lasku do dyspozycji. Nie ma gdzie iść na spacer. Trzeba wsiąść auto i pojechać do... parku w innym mieście albo do lasu za miastem.

 • ~boblas 2020-06-20 07:57:46

  @gestskoczka - i właśnie to miałem na myśli, znów się pojawił i już wypisuje o pustym centrum itd.

  @Arteks - jak już masz coś napisać to się najpierw doucz. Budynek po zamkniętym Tesco w Żorach już dawno jest użytkowany.
  Znajduje się tam firma prywatna, która handluje wózkami dla dzieci.
  Firma do której przyjeżdżają ludzie z dalszych okolic niż Rybnik.
  I jak zawsze próbujesz odnieść się tylko do tematu który ci pasuje. Zapytam jeszcze raz, jakie dalsze oszczędności wraz z wyłączonymi fontannami będzie wprowadzał Rybnik?

 • ~azan3 2020-06-19 22:38:40

  @Arteks- dziwisz się, że poruszenie? Bo żeś idiotyzm palnął. Pomyśl zanim coś napiszesz.

 • ~Arteks 2020-06-19 18:11:55

  Ale poruszenie... A w naszym regionie tylko jedno miasto ma ofertę handlową - w każdej dziedzinie i jest nim Rybnik. Żory mają tylko masówkę i to z bardzo ograniczonej liczby sieci. Ktoś tu napisał o Gliwicach - nie widzę specjalnej różnicy a nawet w Rybniku znajdę takie sklepy i takie branże jakich nie ma w Gliwicach - kiedyś je nawet wymieniłem bo to porównanie jest niezbyt adekwatne. Żory to miasto bez tradycji handlowej - jak wiele w Polsce. @boblas - Praktiker zwinęło się z Polski, Tesco dopiero teraz się zwija - a w Żorach stoi puste Tesco już od dawna jak obiektywnie zauważył @gestskoczka. Natomiast to co w Żorach jest niesamowicie nienormalne w stosunku do każdego miasta w Polsce - to że nikt z żorzan nie traktuje poważnie w ofercie handlowej swojego "centrum". To mi się strasznie podoba. @minges - czemu żorzanie lubią udawać rybniczan którzy albo mieszkają w Rybniku (pamiętasz @mareqg) albo się wyprowadzili do Żor? Za co można polubić Żory? Za montownie? Za brak sportu i rozrywki? Za denną zabudowę i wymarłe centrum? Można się wyprowadzić z Rybnika do Krakowa, Wiednia czy Edynburga ale do Żor. Nie bądź żałosny. ;)

 • ~gestskoczka 2020-06-19 17:08:02

  @boblas poruszyłeś ważny temat pisząc: „Tyle czasu bez ciebie, było tak spokojnie.” Może za spokojnie, a jak za spokojnie to się robi senne miejsce.

  Arteks – można o nim pisać wiele złego, ale On wprowadza ferment, podnosi ciśnienie komentatorom. Zauważ, najczęstsze okładanie się czcionką jest wtedy, gdy zaświeci „Słońce Rybnika”. Znika senność.

  Co do sklepów, to jest u nas sporo. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że więcej mieszkańców Rybnika robi zakupy w Żorach jak mieszkańców Żor w Rybniku. Pod tym względem chyba Żory są na dobrej pozycji. Często jestem w Auchan, w samym sklepie tego nie widać, ale na parkingu bardzo wyraźnie widać że większość samochodów jest z okolic Żor jak z Żor. Rybnik to też okolice Żor.

 • ~boblas 2020-06-19 14:36:38

  @Arteks - to poleciałeś chłopie, bierz po pół bo cię zmiecie z planszy.
  Ten artykuł jest tutaj z innego powodu.
  Miej tylko nadzieje, że nie pozostanie po tym pusty blaszak jak po Praktikerze.
  Przecież jeden taki w tak "pięknym” mieście już wystarczy, a dwa i to jeszcze obok siebie to już będzie piękno na skale Polski.

  Tak poza tematem, po co się znów tutaj pojawiłeś? Tyle czasu bez ciebie, było tak spokojnie.
  Zajmij się komentowaniem u siebie, bo jak dobrze wiesz, to w ramach oszczędności nawet nie działają fontanny. Coś się chyba sypie ten twój piękny sen o Rybniku.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?
Oddanych głosów: 261