zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~aponeo 2019-04-19 17:38:14

  @Kimbajnista
  "tak się kończy, gdy ktoś kto nie ma pojęcia o czym pisze, zabiera się za analizę tematu..." - Ty to na poważnie?
  Tak po pierwsze, najmniej istotne-dla czystości języka, warto napisać o "planowanych wydatkach i kosztach" jeżeli mówimy o czasie przyszłym. To taka pierdoła, ale razi w oczy. A wracając do meritum - a czy Ty wiesz, JAK zostały oszacowanie te koszty, bo tego w uzasadnieniu nie ma. I o to mi w komentarzu chodzi - jeżeli ktoś coś uzasadnia, to powinien podać wyliczenia (wiesz - liczby) na potwierdzenie słuszności tezy o podwyżce. Dla mnie uzasadnić to udowodnić czarno na białym dlaczego akurat 36% podwyżki. A tego w uzasadnieniu po prostu nie ma. To są nasze dodatkowe wydatki więc taka wiedza chyba nam się należy. Więc teraz Ty przeczytaj to uzasadnienie powoli i jako że Twoim zdaniem wszystko tam jest podane to mi udowodnij liczbami skąd 36% podwyżka. Takich danych tam po prostu nie ma. A to co piszesz o wyliczaniu kosztów jako trend to tu nie znajduje zastosowania. Weź sobie policz średnią to sam zobaczysz że to nie ta droga. Pomyśl to dojdziesz do wniosku, że jakichś danych brakuje. Może to jest związane z nową ustawą, a może nie.
  Do mnie przemawiają liczby, na ich podstawie mogę sobie coś analizować, więc skoro jesteś, jak sam piszesz, o wiele lepszy w te klocki ode mnie - to to udowodnij

 • ~azan3 2019-04-19 17:10:13

  Ojej, w Żorach mniejsze bezrobocie niż w Rybniku ;) I jak ta wiadomość przeżyje pewien osobnik z Rybnika ...

 • ~gestskoczka 2019-04-19 16:50:56

  @jasnypieron. Jeżeli czujesz się debilem to jest to twój problem. Nie jestem niczyim „pseudopomocnikiem” i nie robię z ludzi debili. A ty się zastanów co i po co piszesz…

  Jeżeli mam wymienić choć jedną z bardzo pilnych spraw, to myślę, że dla urzędnika pilniejsza jest sprawa z nadania przełożonego jak ta z nadania petenta. To chyba jasne.

 • ~gestskoczka 2019-04-19 16:32:03

  @Arteks, zakładam, że jesteś człowiekiem inteligentnym, dlaczego więc publicznie się ośmieszasz, co myślisz że jak jesteś schowany za krzakiem to jesteś nierozpoznany i możesz brednie i wymysły przedstawiać jak opinie eksperta od komunikacji?

  W myśl ustawy o transporcie publicznym to za komunikację między powiatami odpowiada marszałek województwa. Na terenie Żor mamy lepszą komunikację jak w Rybniku, to tylko ty wrzeszczysz że jest zła i chcesz tym wrzaskiem zagłuszyć własne kompleksy. Nie piszę że nasza BKM jest dobra, bo mam sporo do niej zarzutów, ale jest znacznie lepsza jak ta rybnicka.

  A co do bezrobocia, to w naszym subregionie w Żorach jest najniższe. Nawet Rybnik ma minimalnie, ale wyższe. I nie próbuj mi wmawiać, że mieszkańcy Rybnika z strefie tylko załatwiają interesy, ale załatw swoim ziomkom przedłużenie linii 52 o jakiś kilometr.

 • ~gestskoczka 2019-04-19 16:03:19

  Jak mam to rozumieć, cytuję: „Za powód podwyżek władze podają rosnącą ilość mieszkańców w naszym mieście ...”? Czy autor tego cytatu się przejęzyczył, czy napisał celowo? A jeżeli celowo, to ciśnie się kolejne pytanie, czy autor ma mieszkańców za idiotów, czy w swej arogancji nie przejmuje się tym co myślą na ten temat mieszkańcy. Jeżeli rośnie liczba mieszkańców, to rośnie również suma wpłat za wywóz śmieci.

  Chciałbym się dowiedzieć. ZTK była własnością miasta, firma miała jakiś majątek odnośnie wywożenia śmieci. Władze to sprzedały, i powierzyły wywożenie śmieci prywatnej firmie, czy to się nie odbija czkawką?

  Inna sprawa, podwyżkę za wywóz śmieci już w tym roku otrzymałem w wysokości ok 45 proc. W tamtym roku roczna suma opłat za wywóz śmieci wynosiła: 2 x 11 x 12 m-cy = 264 zł. Do tej pory nie płaciłem za wywóz śmieci na działce bo było uzgodnione że działkowiec swoje śmieci wynosi do śmietnika przy bloku. Ale władze nakazały że działkowcy też muszą mieć kontenery na ogrodzie i za nie płacić. W tym roku to jest 115 zł.

  Czekam kiedy władze wprowadzą odpłatne kosze na śmieci w miejscach publicznych.

 • ~Arteks 2019-04-19 15:18:03

  @gestskoczka - to cieszy, że wreszcie Żory nie są na liście miast o największym bezrobociu jak było przez lata. Natomiast to co jest u was znaczącym problemem w przeciwieństwie do większości śląskich miast to bardzo niska różnorodność miejsc pracy. W zasadzie miejsca pracy jakie są w Żorach to tzw. strefówki... przy taśmie lub przy pakowaniu czegoś. Niestety nic dla ludzi ambitnych lub tych którzy chcą więcej zarabiać... A problem mobilności o którym wspominasz jest bardzo istotny. W przypadku Żor każdy musi mieć samochód bo komunikacja publiczna należy do najgorszych na Śląsku. Ktoś kto mieszka w takich Świętochłowicach czy Bieruniu może nie ma na miejscu za dużo miejsc pracy ale wszędzie wygodnie dojedzie pociągiem czy autobusami ale mieszkać w Żorach to jak na jakieś prowincji mołdawskiej... A nie pomyślałeś, że obce rejestracje mogą należeć do tych którzy załatwiają interesy w tych firmach? Jakoś ciężko uwierzyć, że ktoś chce z dalsza dojeżdżać do niskopłatnych strefówek.

 • ~Arteks 2019-04-19 15:07:36

  Słusznie. W mieści które ma tak duże zadłużenie trzeba ratować perspektywę bankructwa nawet... opłatami śmieciowymi! Gdyby w Żorach były jakieś płatne publiczne toalety - pewnie korzystanie z nich byłoby najdroższe w Polsce. A jak tam wpływy z deszczówki? ;)

 • ~Aneta Świderska 2019-04-19 14:38:05

  Ja np wolałabym zamiast podniesienia kosztow za wywoz śmieci zrobić takie zastepstwo ze np ludzie którzy sa eko bo maja piec gazowy i nie maja popiolu moga zamiast popiolu dorzucic kolejne dwa worki odpadow zielonych.bo dwa worki ktore sa do teraz to malo to po pierwsze po drugie skoro jestem eko i nie zanieczyszczam srodowiska smogiem z komina to moze cos w zamian.przeciez za wyzwoz popiolu place jednak a nie moge korzystac bo go nie posiadam. Mysle ze czesc mieszkancow którzy maja ogrzewanie gazowe byloby za tym.wystarczy wniesc nowelizcje do ustaw i nowe wnioski mieszkancy by zdekralowali i byloby swietnie. Czyz nie?

 • ~Kombajnista 2019-04-19 14:28:45

  "swoją drogą, w jaki sposób zostały przeanalizowane dochody i koszty, których jeszcze nie ma to ja nie wiem, ale "Żory są fajne", więc wszystko jest możliwe"

  tak się kończy, gdy ktoś kto nie ma pojęcia o czym pisze, zabiera się za analizę tematu... Dokonuje się analizy na podstawie np. % wzrostu z roku do roku w latach poprzednich, z tego wyciąga się średnią i prognozuje koszty na przyszłość (w wariancie negatywnym, przewidywanym i optymistycznym). Ktoś kto robił analizę dla miasta na pewno ma o tym większe pojęcie niż ja a jeszcze większe niż aponeo. Mój znajomy ekonomista mówi na to "wskaźniki" więc w oparciu o te wskaźniki ekonomiczne, podjęto decyzję o podwyżce. Należy też spojrzeć, że w Żorach od 2015r. nie zmieniły się koszta a od lipca 2018 mamy nową ustawę o składowaniu odpadów, która zwiększa koszta funkcjonowania zakładów. Stąd podwyżka w Żorach i w innych miejscowościach, jak jeszcze nie było to na bank będzie.

  A co do uzasadnienia to radzę przeczytać je raz jeszcze i powoli. Jak nie dotrze to raz jeszcze. Wszystko tam jest podane.

 • ~aponeo 2019-04-19 14:10:32

  Nie rozumiem czegoś. Dane przedstawione w "uzasadnieniu podwyżki" mogą służyć jako argument żeby tej podwyżki NIE ROBIĆ.
  Jeżeli dochody są wyższe niż wydatki, to mi się wydaje, że opłaty które ponosimy są wystarczające na pokrycie funkcjonowania systemu. Co się ma zbilansować???? Na dobrą sprawę opłata powinna być obniżona żeby się to zbilansowało (dochody=wydatki)
  "...aktualne ich (stawki opłat) wysokości nie zabezpieczają faktycznych potrzeb finansowych na pokrycie kosztów systemu." To ja się pytam: jakie są FAKTYCZNE koszty funkcjonowania systemu, skoro z przedstawionych danych wynika, że aktualne opłaty te koszty POKRYWAJĄ !
  Dalej jest o tym, że ważne jest żeby system funkcjonował w sposób transparentny. Śmiechłem. To 2 sprawy:
  1. W punkcie 2-gim jest napisane, że podwyżka jest wynikiem przeprowadzenia analizy stanu dochodów i kosztów funkcjonowania systemu od 2015 do 2021 (swoją drogą, w jaki sposób zostały przeanalizowane dochody i koszty, których jeszcze nie ma to ja nie wiem, ale "Żory są fajne", więc wszystko jest możliwe) - no i gdzie ta analiza? To jest transparentność?
  2. punkt 4 - " Podjęcie przedmiotowej uchwały pozwoli na pokrycie kosztów przedstawionych przez Wykonawcę...." - jakie to są koszty? Jakieś nowe? Transparentność...
  I tak na deser - Dawanie tego ogłoszenia akurat przed samymi Świętami, żeby te 7 dni na konsultacje szybko przeleciały - na pewno nie świadczy o tym, że miasto chce się z kimkolwiek konsultować...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak często korzystasz z oferty Muzeum Miejskiego w Żorach?

Oddanych głosów: 55