zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Mariola Agnieszka Ordon 2019-11-06 17:03:31

  Wzięliśmy sprawy we własne ręce. Nie ma co liczyć na urzędników. W ZSP nr 6 pierwszy oczyszczacz wlasnie się pojawił.

 • ~izi 2019-11-06 14:27:25

  przecież w Żorach magistrat się deklarował w zeszłym roku, że kupi

 • ~piszczel 2019-11-06 09:58:35

  Myślistwo nie jest czymś normalnym. Przyrodę należy zostawić samej sobie, a nie ingerować w nią strzelając do zwierzyny. To bestialstwo.

 • ~Arteks 2019-11-05 21:08:33

  @haXen - dlaczego niewygodny? Wyraźnie w artykule są podane czynniki na jakich bazowano tworząc ten ranking. Żory są tańsze bo mają darmową komunikację i darmowe parkingi. W Katowicach czy Rybniku nie chcemy darmowej, dziadowskiej komunikacji, a na płatnych parkingach miasta zarabiają - i słusznie. Ilość kursów BKM - żałosna. Tym się nie da nigdzie konkretnie dojechać! Fajnie to widać w porównaniu dwóch podobnych dzielnic - żorskiego Roju i rybnickich Boguszowic. Porównajcie sobie ilość kursów i częstotliwości. W Rybniku budżet ZTZ to ok. 37 mln zł, Żorska komunikacja kosztuje 4 mln. Ewidentnie widać niedoszacowanie. Co jest lepsze - być na wyższym poziomie w "taniości" i wozić ludzi jak bydło? @boblas - u nas 1 XI autobusy też były za darmo tylko aby mieszkańcy mogli wygodnie dojechać na cmentarz komunalny uruchomiono linię która kursowała co 15 minut, a w komunikacji jeździł normalny, miejski tabor. A wiesz ile kursów 1 XI oferowało BKM na cmentarz na Rybnickiej? - 3!!!!!! Koń by się uśmiał z takiego dziadostwa. U nas nie podaje się kawioru i szampana ale ludzie jeżdżą w godnych warunkach i mogą liczyć na to, że komunikacja ich zawiezie tam gdzie potrzebują.

 • ~MS 2019-11-05 20:47:21

  Pod artykułem chyba powinien być dopisek "artykuł sponsorowany przez myśliwych", bo takich stronniczych i usprawiedliwiających polowania bzdur dawno nie czytałem.
  Fragment wypowiedzi myśliwego, że "to też są normalni ludzie" - śmiechu wart. Kogoś kto z lubością strzela do zwierząt, żeby je zabić
  i jeszcze jest z tego faktu dumny, ciężko nazwać normalnym.

 • ~gestskoczka 2019-11-05 17:41:08

  Redakcja pisze, cytuję:

  „W kategorii odbioru śmieci w niechlubnym krajowym ogonku znalazł się Wodzisław z ceną 26,10 zł od osoby, czyli 1 252,80 zł za rodzinę. Natomiast Żory trafiły na drugi szczyt rankingu pod względem komunikacji publicznej, jako że ta w Żorach jest za darmo.”

  Nijak nie mogę zrozumieć jak ktoś mi mówi że wy w Żorach macie komunikację za darmo. Za darmo komunikację w Żorach to mają przyjezdni. Mieszkańcy utrzymują BKM płacąc podatki. Jednak stosunkowo rzecz ujmując, to znacznie drożej kosztuje nas dopłata do MZK.

  Jeżeli chodzi o śmieci to Wodzisław ze swoją stawką 26,10 za segregowane śmieci i 35 zł za niesegregowane, to faktycznie tam zaszaleli. W gminie Psary jest trochę podobnie: 21,70 za segregowane i 43,40 za niesegregowane. W dzisiejszym Dzienniku Zachodnim pisze że na najbliższej sesji radni Zawiercia mają zatwierdzić stawkę za wywóz śmieci w kwocie 25 zł za segregowane i 75 zł za niesegregowane od osoby. Niestety, śmieci będą nas coraz więcej kosztować czy to nam się podoba czy nie.

 • ~haXen 2019-11-05 13:07:55

  Czemu ten niewygodny dla Rybnika news nie pojawił się na macierzy u Arteksa? Rozpętało by się piekło w komentarzach :))))
  Łap minusa śmieszku.

 • ~azan3 2019-11-05 12:22:14

  Najbardziej mnie rozwalił tekst "naukowców": "W danym lesie według naukowców może żyć np. nie więcej niż 30 saren, bo inaczej zniszczą las. Przeważnie ta równowaga jest zachwiana i wtedy trzeba redukować nadwyżki" Hipokryzja. Nie sadzę, żeby sarny niszczyły bardziej las niż ludzie. To może ilość ludzi należałoby zredukować? Jak widzę ten śmietnik w lasach, to płakać się chce, jeszcze te polowania i wycinanie kolejnych hektarów lasów. Śmiechu warte, a tu jakiś "naukowiec" na zlecenie takie głupoty pisze. Niech się lepiej zajmą znalezieniem innych metod ratunku przyrody. To człowiek jest największym zagrożeniem dla lasów , a nie zwierzęta. las to dom zwierząt, a my jesteśmy tam gośćmi.

 • ~azan3 2019-11-05 12:17:39

  @Arteks - nie pisz o czymś , o czym nie masz pojęcia. Nie mieszkasz tu, nie jeździsz codziennie autobusami w Żorach, to się nie wypowiadaj. ja wiem,że ktoś kilka lat temu cię skrzywdził. Współczuję ci, ale odpuść sobie tą zemstę. Taki z ciebie dobry polak katolik? I pisz na temat.

 • ~jasnypieron 2019-11-05 12:14:46

  lasów coraz mniej, zwierzyny coraz mniej, myśliwych coraz więcej....może polowania będą podobne do tych, w którym pomagali Kargul z Pawlakiem, czyli świnie przemalowane gutalinem na dzikie świnie?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy ceny biletów do Aquarionu są adekwatne do oferty?
Oddanych głosów: 996