zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Adam Wryński 2019-02-28 20:47:06

  Arteks piszesz "ja bym polemizował z tym architektem który twierdzi, że budynek nawiązuje do ognia bo przecież nie projektowano go jako Muzeum Ognia tylko jako miejski pawilon powitalny", zgadza się tylko częściowo. Pierwsza koncepcja faktycznie dotyczyła pawilonu promocyjnego miasto (nie powitalnego), miał tam znaleźć się między innymi punkt informacyjny. Natomiast sama forma budynku nie miała nic wspólnego z muzeum ognia, a z historią miasta. Miała przedstawiać żywioł ognia, który akurat w historii miasta Żory odcisnął się wielkim piętnem. Lokalizacja działki i wiele czynników, które utrudniały zaprojektowanie prostej tradycyjnej formy doprowadziły do tego co dziś widać. A projekt dostał kilka nominacji w konkursach zarówno w kraju jak i za granicą :
  - do nagrody Miesa van der Rohe w 2017 roku;
  - do nagrody SARP (Stowarzyszenie Architektów Polskich) za najlepszy budynek w Polsce w 2016 roku;
  - o tytuł Architektury Roku Województwa Śląskiego w 2016 roku;
  - o tytuł „Nowych 7 cudów Polski” – nominowany przez National Geographic.
  Ponadto zajmujący się architekturą portal Contemporist.com stworzył listę 13 architektonicznie zachwycających muzeów z całego świata. na którym znalazł się właśnie budynek Muzeum Ognia w Żorach.

 • ~Adalbert 2019-02-28 14:08:42

  jasnypieron - odwracanie uwagi od istoty sprawy wychodzi Ci pierwszorzędnie.

 • ~jasnypieron 2019-02-28 13:11:14

  adalbercie ten architekt urodził się w Łodzi i wierz mi, czy powiesz mu o dolarach,euro, czy złotówkach na pewno potrafi to bez problemów ogarnąć i nie musisz mu tego objaśniać latami jak swojemu znajomemu

 • ~jasnypieron 2019-02-28 12:51:11

  gestskoczka nadużywasz i to bardzo niektórych światowej sławy pojęć(szpanując przy tym jak arteks). "Pisać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej…" tobie wyraźnie lepiej wychodzi druga część tej alternatywy( oto dowód:" czy poprawie odczytuję")!! Co do komentowania artykułu, to raczej trzeba bronić jego sensu przed takim kundlem jak ty...zwłaszcza za skrót "MO"...być może byłeś w ich bojówce zwanej ORMO i tak ci się to spodobało??

 • ~Adalbert 2019-02-28 11:47:35

  gest skoczka - dlaczego w dolarach? Skoro chwalimy się nasza perełką architektowi z USA, to myślę, że łatwiej mu ogarnąć nasz rozmach w dolarach niż w PLN. Tężnia w Żorach to nie inwestycja. To fanaberia, na którą jeszcze długo nie będzie nas stać. Jeżeli mamy środki, to nawet planetarium proponuję wybudować. Jakby co, to byłem pierwszy. Na pomysł kolejki linowej nigdy bym nie wpadł.

 • ~gestskoczka 2019-02-28 10:45:40

  @boblas – żeby była jasność. Napisałem o podpuszczaniu do Arteksa. A jak inaczej odczytać dwa pierwsze komentarze: Twój i jasnypieron’a? Nie komentujecie (w tych dwóch pierwszych) artykułu, tylko jak pieski gryziecie Arteksa po kostkach.

  @jasnypieron, to że „klakieruję Arteksowi” oznajmiałeś miastu i światu (urbi et orbi) wcześniej. Wiesz: Pisać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej…

  @Adalbert, dlaczego podajesz koszt budowy MO w dolarach? Tu obowiązuje polski złoty, ewentualnie bliższe byłoby euro. I druga sprawa, nie wiem czy poprawie odczytuję, ale dla Ciebie tężnia to taki sam wygłup jak MO czy karuzela. Dla mnie tężnia – w przeciwieństwie do karuzeli – nie jest wygłupem a oczekiwaną inwestycją.

 • ~Adalbert 2019-02-28 09:28:02

  jasnypieron - znajomego uświadomiłem w kilka sekund. Trochę dłużej (kilka minut) zajęło mi udowodnienie, że nie robię sobie jaj.

 • ~jasnypieron 2019-02-28 09:04:13

  gestskoczka to, że ty klakierujesz arteksowi(wchodzisz z nim w związki, żeby nie ująć tego dosadniej) wcale nie oznacza, że inni też tak robią!!

 • ~jasnypieron 2019-02-28 08:59:29

  adalbercie napisałeś:" W tym roku go uświadomiłem "....tobie zeszło dużo więcej czasu na uświadamianiu znajomego niż budowa tego obiektu....

 • ~Adalbert 2019-02-27 23:10:32

  Muszę sprostować. Budowa trwała dużo krócej. Nie 7 a 5 lat. Przepraszam budowniczych, ale jakby nie liczyć, nie udało się w ciągu jednej kadencji.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy 500+ na pierwsze dziecko to dobry pomysł?
Oddanych głosów: 775