zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~minges 2018-12-18 09:50:43

  Adam, masz rację. Jednak UM Żory też będzie nieczynny - Prezydent wydał zarządzenie, a pracownicy UM odpracowali wolną wigilię w sobotę 17-ego listopada.

 • ~jasnypieron 2018-12-18 08:19:07

  Panie Wryński być może informacja o pracy urzędów gdzieś tam kiedyś była i to ja jej nie zauważyłem, ale najlepiej napisać tydzień po fakcie, że coś....już było

 • ~Adam Wryński 2018-12-17 21:58:43

  Szanowna redakcjo drobne sprostowanie zarządzenie Szefa KPRM dotyczy administracji rządowej tj. administracji centralnej (czyli ministerstw i urzędów centralnych), terenowej (w której skład wchodzą m.in. urzędy wojewódzkie, urzędy Krajowej Administracji Skarbowej, nadzór budowlany, inspekcje i urzędy statystyczne). Zarządzenie nie dotyczy administracji samorządowej (urzędów marszałkowskich, starostw powiatowych oraz urzędów miast i gmin). Punkt paszportowy owszem , bo to urząd wojewódzki ale UM czy MOPS to już chyba mają odrębne zarządzenia.
  Warto wspomnieć, że w zamian za dzień wolny w dniu 24 grudnia urzędy administracji rządowej pracowały w sobotę 15 grudnia.

 • ~agel 2018-12-17 03:25:29

  Zwalcza sie przyczyne a nie skutki. Gdzie byli radni gdy palily sie opony? Czemu nie bylo alarmu i nie zamknieto przedszkoli? Teraz glupi temat z oczyszczaczmi... Filtry wymienne sa bardzo drogie i kto bedzie na biezaco oczyszczac te oczyszczacze?

 • ~Józef Brzozowski 2018-12-16 11:16:18

  Chwalebne i bardzo populistyczne. Cytuję: „żorscy radni chcą, by Miasto zakupiło oczyszczacze powietrza do wszystkich przedszkoli i żłobka w Żorach.” Żorscy radni zamiast zwalczać przyczynę, walczą ze skutkiem.

  Przeszło 40 lat temu otrzymałem klucze do mieszkania w bloku na jednym z osiedli żorskich. Przyjechałem tu z Legnicy, z Dolnego na Górny Śląsk, a w Żorach powietrze było jak w sanatorium. Było już trochę kopcących domków jednorodzinnych, ale wtedy mi to w ogóle nie przeszkadzało. Po pewnym czasie zacząłem zauważać jednak kopcące kominy, i zacząłem się dziwić, że nowo-budowane domki jednorodzinne w pobliżu sieci CO nie mają nakazu przyłącza do CO, a mogą mieć ogrzewanie indywidualne. I tak jest praktycznie do dziś. Jest rozbudowywana sieć CO, ale sposób przyłączania do niej woła o pomstę do nieba.

  Co stoi na przeszkodzie, by Rada Miasta zamiast finansować oczyszczacze do przedszkoli, finansowała wszystkim przyłącze do CO tam gdzie sieć jest dostępna? Dziecko przebywające w czystej atmosferze przedszkola, po wyjściu z niego, przy mocno zanieczyszczonym powietrzu będzie się czuć jak niepalący w pomieszczeniu dla palących. Fachowcy mówią że bierne palenie jest bardziej szkodliwe niż palenie papierosów.

 • ~Dariusz Kos 2018-12-15 10:27:22

  @Kombajnista... właśnie o takiej postawie jako człowieka-wiem-wszystko-bo-jestem-anonimowy piszę. Zamiast najpierw zapytać u źródła, zadzwonić, napisać maila z prośbą o wyjaśnienie wątpliwości, zgłosić do organizacji pozarządowej uwagi itp. to publicznie obrażasz, oczerniasz i piszesz kłamstwa. Gdy jednak, ktoś zwraca Tobie uwagę, że postępujesz nieładnie... to zaczynasz się mądrzyć, bo Ty zawsze-wszystko-wiesz-lepiej. Tymczasem nie masz odwagi, nawet publicznie występować pod własnym imieniem i nazwiskiem oczerniając, pomawiając i wyśmiewając innych mieszkańców Żor. Uważasz jednak, że Tobie należy się specjalnie traktowanie.
  Współpracujemy z wieloma mieszkańcami, nasze biuro dla każdego stoi otworem. Dla Ciebie także. Miałeś szansę do nas przyjść i porozmawiać. Ty jednak wybrałeś drogę oczerniania i obrażania. Kombajnisto, nie idź tą drogą!

 • ~Kombajnista 2018-12-15 02:01:28

  ~Pio Tom

  tak, jestem sceptyczny wobec kupowania oczyszczaczy tylko dla pokazu i w wyniku zbiorowej paniki, bo ludzie po roku po raz pierwszy zerknęli na mierniki zanieczyszczenia. Po drugie w innych komentarza chodziło o Żorki, z których kasa miała zostać przeniesiona na oczyszczacze. Jak wspomniałem w poprzednich komentarzach pod innym artykułem - oczyszczacze to są duże koszta + koszta eksploatacji aby każda salka przedszkolna otrzymała odpowiedni oczyszczacz + pieniądze na eksploatacje, z tego tekstu rozumiem, że 100tys to tylko początek inwestycji aby każde przedszkole na każdą salkę dostało konkretne urządzenie a nie badziew z marketu za ~1,5tys zł na 30m2. Byleby powiedzieć, że jest.


  ~Dariusz Kos
  "Co do treści Twojej wypowiedzi pod adresem Grupy Działamy to wiele o Tobie mówi, jakim jedteś człowiekiem."

  o tym właśnie mówię, zamiast rozwiać moje wątpliwości, zaprosić do rozmowy albo dać link do informacji abym się czegoś o grupie, jej członkach i sposobie działania dowiedział to atakuje pan mnie tak jak każdego, kto się z panem nie zgadza. Proszę to przemyśleć i zastanowić się, jak rozmawia pan z mieszkańcami, którzy się z panem czasem nie zgadzają.

 • ~Marysia Żelazo 2018-12-14 22:10:04

  Ha ha miasto obiecywało a darczyńcy dali.... Ciekawe które przedszkole je otrzymało i od kogo? Może do tego przedszkola uczęszcza jakieś dziecko z rodziny prezydenta?

 • ~gestskoczka 2018-12-14 17:52:57

  Z roku na rok coraz drożej nas kosztuje to dziadostwo. MZK, firma prowadzona chyba zgodnie z peerelowską ekonomią polityczną. Bilety drogie, pasażerów coraz mniej, ale zarząd i tak zwani „przedstawiciele gmin” mają się coraz lepiej.

  Budżet na 2016 rok zakładał ponad 41 mln dochodu, w tym ponad 14 mln zł środków pozyskanych ze sprzedaży biletów. Czyli 1/3 z biletów, 2/3 z gmin. Teraz, na 2019 rok budżet większy bo 44 mln, ale wpływy z biletów mniejsze bo tylko 11 mln zł. Czyli nożyce coraz bardziej się rozwierają, bo jest to już ¼ z biletów a ¾ z gmin.

  Mam pretensje do władz miasta Żory o przynależność do MZK. Ustawa o publicznym transporcie zbiorowym wyraźnie rozdziela kompetencje. Wygląda to tak: jeżeli linia biegnie przez teren jednej gminy, odpowiedzialna za nią jest ta gmina, jeżeli biegnie przez teren dwóch gmin, odpowiedzialny za nią jest powiat, a jeżeli przekracza granice powiatu, odpowiada za nią samorząd województwa. Utrzymujemy linie MZK i ZTZ na terenie Żor – nie zgodnie z ustawą – a w naszych autobusach, z jednej strony częstotliwość jest fatalna chyba tylko po to, by zniechęcić mieszkańców dzielnic podmiejskich do BKM a zachęcić by wsiadali do własnych samochodów, a z drugiej strony, w szczycie często jest tłok.

 • ~aponeo 2018-12-14 13:51:00

  @DuetDanka
  Te oczyszczacze wychwytują PMy, które osadzają się na filtrach HEPA. Tu masz linka, jak zrobić taki oczyszczacz samemu.
  https://www.youtube.com/watch?v=BUYP-5M7hL8

  Same części są niedrogie. Ciekawe o zakupie jakich oczyszczaczy ( ile zł/szt) miasto myśli...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy drogi w Żorach są dobrze odśnieżone?
Oddanych głosów: 774