zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Arteks 2019-12-18 18:54:36

  Oby Żorzanie zaczęli myśleć i się domagać od władz miasta i radnych innego ułożenia budżetu. To nienormalne aby w 60 tys. mieście budżet transportu publicznego wynosił 4,4 mln, a obsługa długu publicznego 4x więcej(!) - 16,8 mln. Nie dajcie się traktować jak paczki lub bydło.

 • ~agel 2019-12-18 12:20:57

  Wcale nie korzystam z komunikacji w Żorach, więc się nie wypowiem poza jednym incydentem. Jakiś czas temu chciałam wymyślić jakąś oryginalną atrakcję dla dziecka. Wpadłam na pomysł, że właśnie przejedziemy się busem w Żorach. Czekaliśmy na przystanku przy Rondzie (os. Al. W. Pl) , zajechał bus 01 w kierunku policji. Ja weszłam do busu, dziecko powoli zaczęło wsiadać do busu.. i co? Pan kierowca zamknął mu drzwi przed nosem i odjechał. Zaczęłam krzyczeć żeby się zatrzymał. Na szczęście dość szybko zareagowal... Jak się czułam nie opiszę.
  Co do zamykania drzwi. To w busach nie ma alarmu otwartych drzwi? Przecież to norma w autach osobowych..

 • ~Arteks 2019-12-18 11:13:01

  @Wronus - pamiętaj, że dla BKM, każdy inny system komunikacji w tym kraju może być wzorem. ZTZ to wręcz inna planeta - mimo, że nam rybniczanom, też pewne rzeczy w funkcjonowaniu nie odpowiadają. Natomiast ja nie spotkałem autobusu w ZTZ jadącym z otwartymi drzwiami, jeśli jest tłok to nie wynika on ze zbyt małych autobusów, autobusy nie wypadają z rozkładu, są czyste, na ciągach komunikacyjnych jeżdżą często. Autobusami ZTZ dojeżdżam na dworzec jak nie mam akurat ochoty iść - i jeszcze się nie zawiodłem. Nigdy nie spóźniłem się na pociąg z winy ZTZ. A czasami zdarzało się, że wyjeżdżałem gdzieś naprawdę daleko np. w tym roku do Belgii. Gdybym nie ufał ZTZ wziąłbym taksówkę bo mnie stać. Ale nie muszę tego robić. Część kursów w Rybniku obsługuje żorska firma Kłosok i robi to ŚWIETNIE. Przy czym jeśli chce się mieć komunikację na wyższym poziomie, trzeba na to wyłożyć więcej kasy. W Żorach wolą wydawać kasę na banki czy różne deficytowe pomysły. Korzystając z BKM czułbym się traktowany jak bydło. @azan3 - wściekaniem się i tupaniem nóżkami nie zmienisz faktów. BKM to świadectwo nieporadności żorskich władz i całkowite ośmieszenie koncepcji "bezpłatności" komunikacji przez jej bylejakość.

 • ~agel 2019-12-18 11:00:31

  Już kary więzienia zaczęto stosować w Polsce, no świetnie https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-krakow-jest-pierwszy-wyrok-za-palenie-w-piecu-drewnem-i-wegl,nId,3345289
  W wielu krajach EU wiezienie za trucie jest normą. Dziadów elimuje się za społeczeństwa.
  Jest szansa, ze i u nas zacznie kara wiezienia powszechnie działac. Ewentualnie wysokie kolegium i prace społeczne.

 • ~Wronus Adamus 2019-12-18 10:51:56

  Arteks ZTZ? Prosze Cię. mogę Ci wysłać kopie wszystkich skarg wysłanych do ZTZ na spóźniające się autobusy, przepełnione szczegółnie w godzinach szczytu gdzie kierowca nawet nie raczył otworzyć drzwi, nieuprzejmość kierowców. Przejedź się kilka razy transportem organizowanym przez ZTZ. Może teraz coś się zmieniło ale pod dyrekcją pana Bergera nie wyglądało to różowo.

 • ~agel 2019-12-18 10:42:19

  azan3 - ja tylko bronię słabszych, chorych.. Pewnie jak okupant tego nie rozumiesz. Idz na oddział szpitalny, alergologiczny lub reumatologiczny (np w Ochojcu - choroby rzadkie pochodzenia chemicznego), immunologiczny i powiedz pacjentom, że są chamami (tak jak mi za promowanie wartości prozdrowotnych).
  Poczytaj ile co roku ludzi ginie od smogu.. I sprawdź ranking najbardziej zatrutych miast w Europie.. Jesteśmy w epicentrum tego
  śmierdzącego g... A ty te g.. promujesz. Wstyd.

  Są paragrafy na tych, którzy trują i przekraczają wszelkie normy (jak to wynika z artykułu tuzory), ale chyba jest to prawo martwe..
  Powinna być kara więzienia za palenie śmieciem i byłby spokój.

 • ~azan3 2019-12-18 10:28:15

  @arteks- ile razy ci już pisałem, żeby taki troll i beztalencie jak ty nie pisało w odpowiedzi na moje posty? Nie jesteś obiektywny. A to niby MZK takie idealne. Wcale nie. tym też mi się zdarzyło gdzieś nie dojechać, nie wspomnę już o PKP.

 • ~azan3 2019-12-18 10:21:12

  @agel- twoje wpisy to żenada. Podchodzisz do tematów zbyt emocjonalnie. Widzę, że w ogóle nie zastanawiasz się , co piszesz i nie liczysz się z innymi. To, że smog szkodzi jest faktem, ale z dnia na dzień się tego nie zmieni, na pewno twoje chamskie wpisy tego nie zmienią na lepsze. Nie należy od razu kogoś wyzywać od morderców, to przesada. Masz tupet i brak taktu. Najpierw powinnaś przeprosić przedmówców, zanim znowu do nich chcesz napisać, ale tobie słowo przepraszam pewnie przez usta nie przejdzie. Z tobą dyskusja to jak z wariatem albo furiatem. Ty się powinnaś zastanowić nad sobą.

 • ~minges 2019-12-18 10:17:26

  @agel jeśli wejdziemy w taką narrację to powinniśmy również zwrócić uwagę na inne sprawy/problemy dzisiejszego świata. Ludzi powoli zabija także: nadmierny stres w pracy; plastik, który przenika powoli do żywności i przez to do organizmu człowieka; wszelkiego rodzaju medykamenty zażywane bezrefleksyjnie; promieniowanie i fale pochodzące z urządzeń elektrycznych i elektronicznych etc. etc. Teraz musielibyśmy ścigać zarówno kopciuchów, jak i: stresogennych pracodawców, firmy wytwarzające i pakujące swoją żywność w plastik, koncerny farmaceutyczne, które zbijają krocie na hipochondrii niejednego Polaka, producentów sprzętu komputerowego, telefonów komórkowych, operatorów sieci internetowych. Podejrzewam, że ww. czynniki są równie szkodliwe jak zanieczyszczenie powietrza, i wszystkich, którzy przyczyniają się do ich powstawania nazwiesz mordercami, a świadomie z tych rzeczy korzystających samobójcami? I nie zarzucaj, że odbiegam od tematu - piszę tylko przez analogię, skoro idziemy w taką retorykę. Co nie zmienia faktu, że z kopciuchami walczyć należy, ale nie zrobi się tego z dnia na dzień - niestety potrzeba czasu. @drocer różnica jest taka, że w przypadku alkoholu podane są normy spożycia w promilach i na podstawie tego masz wydane jasne przepisy, że nie możesz np. przyjść do pracy, że nie możesz prowadzić samochodu, opiekować się dzieckiem etc. etc. W przypadku węgla są jedynie normy i parametry jego składu tzn. jakości i nie wiem czy ktokolwiek to kontroluje. Przy zakupie węgla dostajesz świstek, że spełnia normy jakości i tyle. Natomiast jeśli chodzi o kotły - uchwała antysmogowa mówi jasno, że najstarsze kotły muszą (!) być wymienione do końca roku 2021, a następne systematycznie bodajże do roku 2027. Więc przepis jest. Musieliby uchwalić całkowity zakaz spalania węgla, by powietrze "oczyścić" od razu z miesiąca na miesiąc. Pod warunkiem, że zrobiłaby to każda gmina. Bo co z tego, że Kraków sobie uchwalił, jak czasem nawiewa im syf z okolicznych gmin. To trochę bez sensu, choć krok w dobrą stronę. Problem jest jeden: w Polsce jak zwykle robi się wszystko na dziko i na hurrra, najlepiej dowalić kary, nakazywać, zakazywać, straszyć, donosić, drzeć mordę i tak w koło. Kto ma olej w głowie już kombinuje jak dostosować się do zapisów uchwały i jak wymienić piec na nowszy lub nie na paliwo stałe. Pozostali będą kombinować w myśl zasady "a wlep mi pan mandat, wtedy nie będę mieć kasy na wymianę kotła i będę musiał kopcić." On tej kasy i tak nie znajdzie. Wkurza mnie tylko to, co pisałem pod jednym w wcześniejszych postów, że chama, którego opisałem powyżej, stawia się na równi z kimś, kto obecnie jeszcze kopci, ale do 1-2 lat wymieni kocioł, tylko jeszcze zbiera pieniądze lub planuje wpierw termomodernizację. Dobrego dnia.

 • ~agel 2019-12-18 10:09:53

  Jeszcze dodam wszystkim manipulantom wspierających trucie w imię swoich korzyści ekonomicznych. Nie ma czegoś takiego jak "węgiel". Jest taniocha z Rosji czy Czech, zasiarczona, z popiołem i droższy ale dużo lepszy dla środowiska polski węgiel, z dobrych pokładów - Piast, Chwałowice, itd... Albo ekologiczny ekogroszek. Ale dziad wszystko wrzuca do pieca, łącznie z oponami, petami.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy lekcje religii powinny być finansowane przez Kościół?
Oddanych głosów: 272