zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~zbyzsek54 2019-04-18 15:18:42

  czego szuka w Żorach ten fałszywy zdrajca,won!!!!

 • ~Kombajnista 2019-04-18 14:08:41

  właśnie, to jest bardzo ciekawe, dlaczego bohater tego artykułu czyli Pan Marcin nie zgłosił tego od razu na policję. Spalanie śmieci to złamanie prawa, za które jest określona kara.

  Kolejna sprawa - czy Pan Marcin zrobił dokumentację foto/video (prawie każdy z nas ma smartfona) i przesłał ją do UM tak jak go poproszono?

  Ludzie chyba zapomnieli, że UM to nie służba mundurowa pilnująca porządku.

 • ~antekmuzykantek 2019-04-18 14:01:36

  Od kiedy to przypadek łamania prawa zgłasza się do Urzędu Miasta?

 • ~agel 2019-04-17 04:43:43

  Proponuje dziennikarzom tuzory przejść się do biblioteki centralnej w Żorach, oddział dzieciecy oraz dział multimediów... Komputery opanowane przez maluchy bez rodziców, do tego stanowisko playstation... Panie zagryzające paluszki, ciastka przy swoich pulpitach... (a mnie uczono, że przy książkach się nie je..) Dzieci, młodzież idąca wypożyczyć książkę jest świadkiem uzależnień innych "czytelników".. i jak tu dziecko wychowywać, upilnować jezeli instytucje promują wolny dostęp do internetu.. Dlaczego w miejscach publicznych, zwłaszcza w bibliotekach nie są blokowane rózne gry typu zabijanki, strzelaninki.. Co to ma wspólnego z kulturą? Jaka jest misja bibliotek, klubów osiedlowych? Bo niektórych to chyba szerzenie uzależnień, patologii..

 • ~gestskoczka 2019-04-16 16:15:05

  Na Zachodzie mają wiele dobrych pomysłów które warto mądrze – nie małpiarsko – przeszczepiać na polski grunt. Pomysł ze zbieraniem śmieci i fotografowaniem się na ich tle jest tak samo „hurra-genial” jak akcja „Icek Bukiet...” (czy jakoś tak po angielsku) – polegająca na oblewaniu się lodowatą wodą, nagraniu tego i wrzuceniu do internetu, oraz wskazaniu następnego, do tego szlachetnego czynu.

  Była rewolucja śmieciowa, śmieci miało nie być, wszyscy płacimy za wywóz śmieci. Ja w tym roku w sunie zapłacę 379 zł za dwie osoby za wywóz śmieci. Do lasu ich nie wywożę, ale ktoś to robi. Więc ta rewolucja śmieciowa nie polegała na tym że ma być czyściej, ale na wyciągnięciu więcej pieniędzy od mieszkańców.

  Tamten pomysł szybko zaniechano, moda na ten „trasz-cośtam” przeminie, a śmieci zostaną.

  Żory to również moja mała ojczyzna, chciałbym aby była piękna i czysta. Ale to nie powinno polegać na akcjach wymyślonych dla jaj, ale na kulturze osobistej, na mądrych przepisach i zarządzeniach.

 • ~Rej 2019-04-16 14:24:15

  Jak mój syn był młody nie dało się go odpędzić od telewizora a potem od komputera, wniosek? dzieci wciąż są takie same a zmieniają się jedynie media i urządzenia!!! A że całe życie odbywa się teraz w internecie, to ciężko żeby dzieci rezygnowały z możliwości kontaktu ze znajomymi i ryzykowali wykluczeniem z grupy, to nie jest moda tylko postęp (czy się nam on podoba czy nie) i już go nigdy nie zawrócimy.

 • ~Rej 2019-04-16 14:19:46

  Brawo!!! Super inicjatywa :-)

 • ~Damian Staniec 2019-04-15 17:13:54

  MOSiR Żory???
  To są zdjęcia Mateusza Łady, a ich źródło można znaleźć tutaj
  https://www.facebook.com/stdam/media_set?set=a.834442720234081&type=3

 • ~Arteks 2019-04-13 20:21:09

  Widać, że chęć podzielenia się przez Pruchnickiego informacją o rankingu w wywiadzie Oziego można odebrać jako rozpaczliwą próbą przykrycia smutnego obrazu upadającego centrum Żor... W dodatku jest to trolling bo nie ma żadnego związku z tym wywiadem. No ale skoro zostałem wywołany odpowiadam i zadaję pytania do Pruchnickiego - przedstawiciela władz miasta. Skoro Żory znalazły się wśród miast średnich na wysokiej pozycji w dziedzinie efektywności kosztowej na czym ta efektywność kosztowa polega?
  Czy w ankiecie dla FT podano prawdziwe zadłużenie miasta wraz z zadłużeniem miejskich spółek? Czy efektywność kosztowa to minimalizacja kosztów działalności komunikacji miejskiej przez zmniejszenie pojemności pojazdów BKM w porównaniu do czasów MZK nie licząc się z wygodą podróżnych? Czy efektowność kosztowa to rezygnacja z realizacji różnych przedsięwzięć wpisanych wcześniej do budżetu jak np. tężnia z powodu braku funduszy?

 • ~Józef Brzozowski 2019-04-13 18:06:44

  Czytałem to na stronie Dziennika Zachodniego że Żory znalazły się jako jedyne z naszego subregionu w najnowszym raporcie „Financial Times”. I że według tego prestiżowego brytyjskiego dziennika, te miasta mają szansę na wielki rozwój.

  Czytałem to, co powiedziała Pani Ujma dla DZ że „doskonała lokalizacja i bardzo dobry układ komunikacyjny...” to prawda, ale do doskonałości układu komunikacyjnego brakuje mi bezpośredniego, szybkiego połączenia kolejowego z Katowicami. To z pewnością bardziej ugruntowałoby nasz prestiż w aglomeracji policentrycznej JaWoRyŻ (Jastrzębie-Wodzisław-Rybnik-Żory).

  Tak nawiasem mówiąc, czytając ten artykuł zastanowiła mnie wypowiedź prezydenta Tychów. Cytuję: „Jako pierwsi na Śląsku wybudowaliśmy centra przesiadkowe, zainwestowaliśmy bardzo duże środki w komunikację publiczną, m.in. w nowe autobusy i trolejbusy na gaz ziemny.” Trolejbusy na gaz ziemny? To rewelacja.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak często korzystasz z oferty Muzeum Miejskiego w Żorach?

Oddanych głosów: 54