zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~gestskoczka 2019-02-25 19:43:40

  Bardzo trudno jest zrozumieć sens tej ustawy. Ustanawiać datę święta państwowego na podstawie nie jasnych przesłanek, w moim rozumieniu godzi w majestat Sejmu. Najwyraźniej jest to ukłon w kierunku skrajnej prawicy.

  Tak zwany chrzest Polski to dla jednych było zwycięstwo, dla innych porażka i zniewolenie. Odgórna decyzja o porzuceniu starych bogów na rzecz narzuconego przez obce mocarstwa innego boga. Ja nie wierzę żadnym kaznodziejom, nie wyznaję żadnej religii, ale przykro by mi było patrzeć, jak obce mocarstwo zakazuje wierzyć w Jezusa i matkę jego Maryję, a nakazuje wierzyć w boga o innym imieniu. I do tego mieć świadomość, że nasi potomkowie ustanowią z tego tytułu święto państwowe. HORROR.

 • ~gestskoczka 2019-02-24 18:38:28

  Redakcjo, ostrzeżenie, czy prośba?
  1. ) „Urząd Miasta Żory opublikował ostrzeżenie …”
  2. ) „Jednocześnie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności...”
  Takie miotanie się jest nie potrzebne.

  Myślę że policja nie jest w stanie wszystkich latarni pilnować, niestety, ale rozbudowa monitoringu jest konieczna.

 • ~Dariusz Wiśniewski 2019-02-24 17:09:28

  ...a policja śpi ! ;)

 • ~gestskoczka 2019-02-22 18:34:02

  Jestem ciekaw jak pan Michał chciałby zmieniać (rewidować?) granice województwa. Czy satysfakcjonowało by pana wymiana Zagłębia, Podbeskidzia i Ziemi Częstochowskiej na Opolszczyznę? Czyli że mamy pozbyć się terenów po wschodniej stronie Brynicy. Lotnisko w Pyrzowicach również? A co będzie jak jedni odejdą a drudzy się na nas wypną, bo jakby Opole miało stracić status województwa, to im bliżej do Wrocławia?

  To nie Stowarzyszenie Beskidzki Dom dzieli Polaków, to warszawce zależy na tym by panować nad wszystkimi, a stara rzymska maksyma divide et impera, czyli dziel i rządź wspaniale tu się wpisuje. Z osłabionym województwem śląskim czy górnośląskim jeszcze mniej będą się liczyć.

  Śląsk w swej historii zawsze był wielokulturowy. A rejon Górnego Śląska wraz z Zagłębiem, Podbeskidziem i Ziemią Częstochowską dobrze – moim zdaniem – koegzystują. Paweł Smolorz w dzisiejszym Dzienniku Zachodnim, w felietonie pt. „Górny Śląsk żąda dostępu do Europy” tak pisze: [cyt] Narodowość (i religia) w polityce łatwo staje się zarzewiem konfliktów. Żonglowanie nią to zabawa zapałkami, która nieraz w historii wywoływała gigantyczne pożary. (…) Tożsamości śląskiej dziś nie jest potrzebna urojona narodowość, ale wielokulturowa, tolerancyjna Europa. [/cyt]

 • ~azan3 2019-02-22 18:27:59

  Proponuję, zęby te powiaty, którym nie podoba się w województwie śląskim, odłączyły się i przeszły do biedniejszego województwa małopolskiego. Bedzie taniej,łatwiej i mniej zamieszania

 • ~azan3 2019-02-22 18:24:36

  Miałem nie komentować, ale nie da się przejść w obliczu głupoty, niewiedzy, ignorancji?
  Kolego Arteks, nieprawdą jest, że w Żorach są tylko bloki typu NRD. Jest dużo bloków typu szwedzkiego, sam w takim mieszkam, osobna łazienka i WC , kuchnia z oknem. Dlatego , jak nie masz pojęcia , to nie pisz na tematy żorskie, po co ci to? Swoich problemów nie masz?
  Nie prawdą jest, że mieszkania w Rybniku są tańsze. Ja ostatnio szukałem mieszkania i widziałem coś zupełnie odwrotnego, podaj mi linka z tanimi mieszkaniami, może ja przepłaciłem albo czegoś nie wiem. Jeśli nawet, to chyba są tańsze przez smog i korki ;)
  Z tym wyprzedzaniem traktora to też popłynąłeś. Wyprzedzanie traktorów na obwodnicy nie odbiega od standardów jak na innych drogach i obwodnicach, w najgorszym wypadku da się traktor wyprzedzić przed rondem, na rondach albo za nimi. No chyba że jesteś tak kiepskim kierowcą, ze mimo to nie dajesz rady ;). kto jedzie traktorem z Rownia do Kleszczowa?
  Uważasz, że twoje wypowiedzi są merytoryczne i na poziomie. Nieprawda, nie jesteś nieomylny i nie jesteś pępkiem świata. Zresztą po komentarzach innych użytkowników na twoje wypociny i ilość minusów pod twoimi komentarzami świadczy o czymś zgoła innym. I nie mów mi , że minusy się nie obchodzą, bo bywało, że sam sobie pod swoimi komentarzami dodawałeś plusy. Po co? Już choćby twoja ortografia woła o pomstę , jak na „wybitnego” komentatora

 • ~Michał Wojtynek 2019-02-22 14:08:30

  Stowarzyszenie nazywa się Beskidzki Dom, ale najwyraźniej podzielony dom. Jesli ten dom ma gospodarza który rości sobie prawo do określenia linii podziału nawet pomiędzy Śląskiem tzw cieszyńskim i resztą Górnego Śląska, to z pewnością podzielił już tez swój dom beskidzki na ten Śląski i ten bliższy swemu sercu. Jeżeli ktoś ma silna potrzebę dzielenia, bedzie dzielił wszystko. Uważam że wojewodztwo Śląskie jest jednym z bardziej charakterystycznych wojewodztw w tej części Europy a nazwa w tym brzmieniu ma swoja tradycje i jest historycznie uzasadniona. Dlatego jestem przeciwny jakimś sztucznym zbitkom, z których i tak zawsze ktoś bedzie niezadowolony. Trzeba zatem pomyśleć o rewizji granic województwa.

 • ~gestskoczka 2019-02-22 12:05:31

  A może to RAŚ odseparować za takie pomysły?

  Nazwa „województwo śląskie” nie podoba mi się z kilku powodów. Ale pomysł RAŚ, by doprowadzić do podziału województwa jest głupi i szkodliwy dla wszystkich mieszkańców.

  W obecnym, postpeerelowskim centralizmie liczy się siła. Województwo śląskie, po województwie mazowieckim jest najsilniejszym w wielu dziedzinach województwem. Rozbicie, to działanie na szkodę wszystkich mieszkańców.

  Ja jestem tylko emerytowanym górnikiem. Może pan Gorzelik wie lepiej, ale pamiętam jak tworzono reformę administracyjną w rządzie Buzka i była propozycja by Opolszczyznę dołączyć do Katowic, to w Opolu na rynku podstawiono stary zdezelowany autobus z hasłem, (cytuję z pamięci): Wszyscy, którzy chcą tu województwa katowickiego – wsiadać i wyp…

  Wolałbym całkowitej finansowej i gospodarczej autonomii gmin, ale jak to jest nie możliwe, to jestem za obecnym kształtem województwa. Nazwa jest mniej ważna, ale jak miałaby być adekwatna do obszaru, to zamiast nazwy „województwo śląsko-małopolskie”, wolałbym „województwo katowickie”.

 • ~Arteks 2019-02-21 11:02:43

  @boblas - dla właściciela auta nie ma znaczenia czy mieszka w Siewierzu, Żorach czy Mszanie - bo wszędzie można dojechać sprawnie autem. Natomiast jeśli ktoś nie ma auta, dla osób niepełnosprawnych, starszych, studentów lub mniej zamożnych czy tych którzy nie mogą mieć prawa jazdy ze względu na choroby lub koszty - Żory to komunikacyjne więzienie. Oferta transportowa jest podobna jak w wielu miejscach "ściany wschodniej" - i warto w tym kontekście wyprowadzać się z Żor bo obecne władze miasta nie mają zamiaru niczego zmieniać. W Rybniku mamy co raz lepszy transport publiczny i normalny rynek nieruchomości. Są lepsze i tańsze mieszkania. Mieszkania w blokach typu NRD (takie jak wszystkie w Żorach) są u nas tańsze od innych z prostej przyczyny. Układy mieszkań są niepraktyczne i brzydkie, klatki schodowe ciemne, windy stają co 3 piętra, ślepe kuchnie, brak osobnych WC i łazienek... A za to mieszkania w Śródmieściu Rybnika są najdroższe w naszym regionie. Mi się to podoba - bo każdy może znaleźć mieszkanie na swoje możliwości. Poza tym Rybnik ma multum terenów pod budownictwo indywidualne - co również powoduje, że wielu woli sobie coś własnego zbudować. Słusznie pomijasz też temat cen za "ziemię" bo ta jest u nas droższa niż w Żorach. Z ciekawostek zauważ, że w wielkiej płycie w Żorach największe mieszkania to 70 m. kw. a w Rybniku są nawet 85 m. kw. A to wynika z tego, że u nas budowano mieszkania i bloki masówkę - tak jak u was, ale budowano też bloki bardziej luksusowe, nawet z mieszkaniami dwupoziomowymi 100 m. kw. Co do nowej deweloperki to w Żorach jest słabo (chociaż lepiej niż w Jastrzębiu). Boomu takiego jak u nas nie ma. A co do ul. Nad Rudą - to dałem ci przykłady miast (nie tylko Rybnika) które też "pocierpiały" dłużej i wybudowały coś porządnego na miarę XXI wieku. Żory wybudowały coś stosownego do swoich niewielkich możliwości finansowych, coś co można nazwać nową drogą, ale nie obwodnicą. Dziwię się księgowej, że sama się takim porównaniem rozłożyła. Jak jedzie traktor z Rownia do Kleszczowa to niestety nie ma jak go wyprzedzić i jedzie kilkanaście aut za nim..." nową obwodnicą". ;)

 • ~Arteks 2019-02-21 10:31:46

  @minges - były okresy, że w w informacjach medialnych w Żorach były tylko takieo zdarzeniach kryminalnych, a przecież Żory to dużo mniejsze miasto-sypialnia i powinno tam być bezpieczniej i spokojniej niż w większych miastach. Smog jest wszędzie na Śląsku ale największa katastrofa ekologiczna w ostatnich kilkunastu latach w województwie, miała miejsce w zeszłym roku w Żorach kiedy przez tydzień media pokazywały palące się składowisko wszelkiego rodzaju odpadów. Dawka toksyn jaką wtedy wdychali mieszkańcy Żor - jest nieobliczalna.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy 500+ na pierwsze dziecko to dobry pomysł?
Oddanych głosów: 775