Biznes
128 mln zł na projekty badawczo-rozwojowe w firmach
Na firmy prowadzące projekty badawczo-rozwojowe z woj. śląskiego czeka ok. 128 mln zł. Rusza kolejny konkurs dotacji do takich przedsięwzięć. Nowe zasady to m.in.: dwie rundy naboru wniosków czy możliwość finansowania obowiązkowej komercjalizacji wyników badań.
Konkursy dotyczące m.in. badań i rozwoju w przedsiębiorstwach prowadzi Śląskie Centrum Przedsiębiorczości. To samorządowa organizacja, która jako tzw. instytucja pośrednicząca, koordynuje przedsięwzięcie.
- Zmiany w obecnym naborze, któremu nadano hasło „Od pomysłu do przemysłu”, wynikają z przeprowadzonej w ostatnich miesiącach i zaakceptowanej przez Komisję Europejską w lipcu br. aktualizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2014-2020 – tłumaczy Paulina Cius ze Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości.
Konkursy Centrum dotyczące badań, rozwoju i innowacji w przedsiębiorstwach wspierają finansowo dwa typy projektów. Pierwszy to tworzenie lub rozwój istniejącego zaplecza badawczo-rozwojowego w przedsiębiorstwach. W drugim dofinansowane są bezpośrednio prace B+R.
- W toku prowadzonych negocjacji naszego RPO udało się wprowadzić w drugim typie projektu także prace wdrożeniowe. Dotąd przedsiębiorcy, którzy realizowali prace badawczo-rozwojowe, po ich zakończeniu mieli obowiązek ich komercjalizacji na własny koszt (wyniki badań musiały służyć rozwojowi naszej gospodarki) - wyjaśnia Bartosz Rozpondek, dyrektor Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości.
Artykuł pochodzi z portalu www.slaskibiznes.pl - czytaj więcej>>
Najczęściej czytane
Najwyżej oceniane
-
"Trump wywrócił stolik, śląskie skorzysta". Reindustrializacja szansą dla regionu
+4 / -0 -
JSW na sprzedaż Niemcom? "Pogłoski, ale jak akcje spadną, to i Pakistańczyk kupi za cenę jednego kombajnu"
+2 / -0 -
Zofiówka: zakończono głębienie szybu na głębokość ponad 1100 metrów
+1 / -1 -
Pięć sekund, które pogrążyły Hiszpanię w ciemności. Czy Polsce grozi widmo blackoutu?
+0 / -1 -
Sześć śląskich kopalń do zamknięcia w ciągu dekady. W tle astronomiczne kwoty na odejście od węgla
+5 / -6
Najczęściej komentowane
Alert tuZory.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert