2 medale Ewy Swobody na Mistrzostwach Polski

2018-07-03, Autor: szuM

Ewa Swoboda zdobyła 2 złote medale podczas Lekkoatletycznych Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Pierwszy indywidualnie, drugi w sztafecie.

Ewa Swoboda podczas 35. Lekkoatletycznych Młodzieżowych Mistrzostw Polski (do lat 23) była najlepsza w biegu na 100 m oraz wygrała wraz z klubowymi koleżankami w sztafetowym biegu rozstawnym 4x100 m.

Ewa to wychowanka UKS Czwórki Żory. Obecnie występuje w AZS-AWF Katowice. Mistrzostwa Polski, na których zdobyła złote medale odbyły się w miniony weekend na zmodernizowanym stadionie MOSiR w Sieradzu. W biegu na 100 m żorzanka triumfowała z czasem 11,49.

Na Lekkoatletycznych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w dniach 30 czerwca-1 lipca, wzięło udział ponad 400 lekkoatletów. Najlepsi zawodnicy tej kategorii wiekowej czekają jeszcze jedne zawody. 8 lipca w Krakowie rywalizować będą reprezentacje Polski, Czech, Słowenii i Węgier.

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 3