zamknij

Wiadomości

62-latek wezwał policję, by poskarżyć się na żonę

2019-10-02, Autor: JP, źródło: Policja Żory

62-letni mieszkaniec Żor zażądał w miniony weekend, aby policjanci rozwiązali jego problemy osobiste. Najpierw zadzwonił na numer alarmowy, a potem podzielił się z mundurowymi swoimi rozterkami. Interwencja była bezpodstawna, ale nie przyjął mandatu.

Reklama

W miniony weekend, w godzinach porannych na numer alarmowy zadzwonił 62-letni mieszkaniec Żor. W rozmowie z dyspozytorem uskarżał się na różne problemy natury osobistej. Kiedy do jego mieszkania przybyli policjanci, aby sprawdzić, czy faktycznie mężczyzna potrzebuje pomocy okazało się, że interwencja jest zupełnie bezpodstawna.

62-latek argumentował, że to mundurowi powinni rozwiązać jego problemy osobiste i dlatego ich wezwał. Między innymi skarżył się, że leki są za drogie, jego żona pojechała odwieźć rodzinę i on teraz nie ma dostępu do samochodu, a ponadto, że małżonka nie chce z nim rozmawiać i nie odbiera telefonu...

Kiedy policjanci postanowili zgłaszającego ukarać za bezpodstawną interwencję mężczyzna skorzystał z prawa odmowy przyjęcia mandatu przy czym nie potrafił zrozumieć, że w tym samym czasie ktoś inny naprawdę może potrzebować pomocy.

Sprawa 62-latka wkrótce trafi na wokandę sądową. Za bezpodstawne wezwanie policjantów mężczyzna może zostać ukarany karą aresztu, ograniczenia wolności, albo grzywny.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 19

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~agel 2019-10-02 10:44:04

    Czemu nie dostał pouczenia? Człowiek ma problemy emocjonalne, nie wiedział gdzie sięgnąć pomocy. Taka reakcja policji? A gdyby pojechali do chuligana to byłoby ok, bo jest podstawa? Po co policja pojechała do tego goscia skoro nie było podstaw, nie można było dopytać się szczegółów przez telefon? I trochę prześmiewczy artykuł, że 62-latek żalił się na drogie leki. No to nic tylko współczuć, biedny człowiek.

    38 5

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Znana jest data wyborów prezydenckich. Na kogo zagłosujesz?Oddanych głosów: 1180