A klasa: LKS Baranowice urywa punkty liderowi. Świetny MKS Żory

W 24. kolejce A klasy dobrze zaprezentowały się żorskie drużyny - MKS Żory, który rozegrał świetne spotkanie na własnym boisku oraz LKS Baranowice, który w meczu wyjazdowym urwał punkty liderowi.

LKS Baranowice w 24. kolejce A klasy grał na wyjeździe przeciwko liderowi rozgrywek Unii Książenice. Z niezwykle ciężkiego terenu udało się piłkarzom z Baranowic wywieźć bardzo cenny punkt remisując 2:2. Żorzanie mają na swoim koncie 32 punkty i plasują się na 12. pozycji ze stratą zaledwie 6 oczek do szóstego Startu Mszana. W najbliższy weekend do Baranowic zawita właśnie drużyna z Mszany.

Kolejne fantastyczne zwycięstwo odnotowała drużyna MKS-u Żory, która w miniony weekend na własnym boisku podejmowała drużynę Dębu Dębieńsko. Gospodarze wykonali swoje zadanie perfekcyjnie strzelając w tym spotkaniu aż 6 bramek i tracąc zaledwie jedną. Tym samym zdobyli po raz trzeci z rzędu komplet punktów i awansowali na 7. miejsce w tabeli. W następnej kolejce MKS uda się na mecz do Gotartowic.

Jedność Rogoźna już kolejny raz w tym sezonie nie dokończyła meczu. W 18. minucie przy stanie 0:4 dla MKS-u Czerwionka sędzia przerwał mecz z powodu zdekompletowania zespołu gości. Jedność w następnym meczu zmierzy się z nowym liderem A klasy - Odrą Centrum.

W środku tabeli panuje duży ścisk, więc rotacje na miejscach 6-14 są częste, a walka o jak najlepszą pozycję jest niezwykle zacięta.