A klasa: sensacja w ostatniej kolejce. Prezentujemy tabelę na koniec sezonu

W ostatniej kolejce rybnickiej A klasy Jedność Rogoźna sprawiła sensację zdobywając na własnym boisku 3 punkty.

W sobotę 18 czerwca rozegrana została ostatnia kolejka rybnickiej A klasy. Swój udział w rozrywkach zakończyła Jedność Rogoźna, która zajęła ostatnie miejsce w tabeli i spadła z ligi. Drużyna jedności w ostatnim meczu sezonu sprawiła sensację wygrywając na własnym boisku z Pierwszym Chwałowice 2:0. Tym samym klub z Rogoźnej na koniec sezonu zgromadził sześć punktów.

MKS Żory zakończył sezon efektownym zwycięstwem na własnym boisku. W ostatniej kolejce żorzanie rozgromili Polonię Niewiadom 5:1. MKS przez cały mecz kontrolował sytuację na boisku prowadząc do przerwy 2:1. Zwycięstwo MKS-u pozwoliło drużynie na zajęcie 9. miejsca w lidze. Oznacza to, iż w następnym sezoni żorzanie zagrają w A klasie.

Sobotnie spotkanie przegrał LKS Baranowice, który uległ w meczu wyjazdowym Górnikowi Boguszowice 3:4. Piłkarze z Baranowic do przerwy przegrywali 0:3; po przerwie udało im się złapać kontakt z rywalem, ale ligowych punktów wywalczyć się nie udało i LKS zakończył sezon na miejscu 11.

Teraz piłkarzy żorskich klubów czeka odpoczynek, a następnie przygotowania do nowego sezonu.