A klasa: świetny LKS Baranowice i podział punktów MKS-u

2016-08-16, Autor: ps, źródło: mat. pras.

Jeszcze nie opadły emocje po meczach inaugurujących nowy sezon rybnickiej A klasy, a zespoły już musiały stoczyć boje o punkty w 2. kolejce ligowych rozgrywek.

W pierwszej kolejce MKS Żory nie spełnił oczekiwań kibiców wysoko przegrywając z Górnikiem Radlin, a LKS Baranowice z impetem wszedł w nowy sezon pokonując na wyjeździe Jedność Jejkowice 3:1 (zobacz więcej).

MKS miał zatem okazję do udowodnienia, że nieudany start był tylko wypadkiem przy pracy; tą okazją był poniedziałkowy mecz u siebie ze Startem Mszana. W spotkaniu, mimo kilku dogodnych okazji do strzelenia bramki, nie padł jednak żaden gol i oba zespoły musiały zadowolić się podziałem punktów. Po dwóch kolejkach żorzanie mają na koncie jeden punkt i zajmują 14. pozycję.

MKS Żory - Start Mszana 0:0

Skład MKS-u: Goździkowski, Kontny, Pudełko (Simlat), Gruszczyński, Koczuba, Witak (Simlat), Banaś, Suchy, Wajda (Kapusta), Kurpiński, Kowalczyk (Szymała).

Apetyty związane z meczem LKS-u Baranowice były duże, zważywszy na wynik pierwszego spotkania. Piłkarze z Baranowic nie zawiedli swoich fanów i pewnie rozgromili 16. zespół z zeszłego sezonu - Polonię Niewiadom. Gospodarze strzelanie rozpoczęli w 15. minucie, a do przerwy pewnie prowadzili 3:0. Ostatecznie po 90. minutach na tablicy wyników widniał rezultat 5:1 dla drużyny LKS-u Baranowice, która w najbliższej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Płomieniem Ochojec.

LKS Baranowice - LKS Polonia Niewiadom 5:1 (3:0)