A-klasa: żorski lider nie do zatrzymania

2013-11-22, Autor: Mateusz Kornas
Fanastyczną formę osiągnęli piłkarze KS-u Żory. Zwyciężyli w czterech kolejnych meczach i pewnie liderują tabeli.

W ostatniej kolejce do Żor przyjechała Unia Książenice. Zespół środka tabeli, który do naszego miasta mógł przyjechać z wysoko podniesioną głową. Kiedy 11 sierpnia rozpoczynał się sezon A-klasy, Unia pokonała KS Żory 2-0. Dlatego do rewanżowego starcia jej zawodnicy mogli podejść bez kompleksów. Ale czekał ich rywal żądny rewanżu.

I rewanż się udał. Już do przerwy zespół Piotra Zmarzłego prowadził 1-0 po trafieniu Szymona Przybyłki. W drugiej połowie piłkę do bramki Unii wpakowali jeszcze Michał AdamczykDariusz Samek

W bramce KS-u zabrakło Tomasza Żubertowskiego. - Był chory, miał gorączkę, nie było sensu ryzykować - mówi trener Zmarzły. Miedzy słupkami stanął Daniel Palarczyk

Zwycięstwo 3-0 potwierdziło, że drużyna KS-u znajduje się w wysokiej formie. W ostatnich czterech meczach zespół strzelił 15 goli! Stracił przy tym tylko 4 bramki. Co ciekawe, wiceliderem tabeli jest LKS Rój.

W sobotę (22 listopada) na boisko lidera przyjeżdża Start Mszana. To będzie ostatnie spotkanie piłkarzy KS-u w tym roku. Poczatek meczu przy ul. Wolności o godz. 13:00.

KS Żory - Unia Książenice 3-0 (1-0)

Gole dla KS-u Żory: Szymon Przybyłka, Michał Adamczyk, Dariusz Samek

KS Żory: Palarczyk - Kurpiński, Owczarek, Siedlok, Sudoł - Samek, Żurkowski, Kontny, Adamczyk, Gajek - Przybyłka